اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809244307013959

هزینه کاشت مو

عوامل تاثیر گذار بر قیمت کاشت مو

کد: 139809244307013959

http://bit.ly/2rj2XDu

، تهران , (اخبار رسمی): بیشتر جراحی‌های زیبایی در کشور به جهت تقاضای بالا و همچنین تعدد متخصصان جراحی زیبایی در ایران نسبت به بقیه کشورهای جهان قیمت بسیار پایین‌تری دارند. برای مثال در کشور ترکیه که به مهد جراحی‌های پزشکی اروپا تبدیل شده‌است هزینه تقریبی عمل کاشت مو حدود 2500 دلار است.

هزینه کاشت مو
دلایل قیمت کاشت مو

هزینه کاشت مو

عمل کاشت مو تنها روش درمان موهای از دست رفته است. این عمل از گروه عمل‌های زیبایی بوده و بیشتر بیمه‌های کشور تعهدی نسبت به پرداخت هزینه عمل کاشت مو ندارند. به همین منظور یکی‌از مهم‌ترین گرفتاری‌های درخواست کنندگان عمل پیوند مو هزینه آن است.

هزینه کاشت مو در ترکیه و سایر کشورهای اروپایی

بیشتر جراحی‌های زیبایی در کشور به جهت تقاضای بالا و همچنین تعدد متخصصان جراحی زیبایی در ایران نسبت به بقیه کشورهای جهان قیمت بسیار پایین‌تری دارند. برای مثال در کشور ترکیه که به مهد جراحی‌های پزشکی اروپا تبدیل شده‌است هزینه تقریبی عمل کاشت مو حدود 2500 دلار است. سایر جراحی‌های زیبایی هم در‌ این کشور نسبت به کشورهای توسعه یافته اروپایی بسیار ارزان‌تر است. در واقع یکی‌از جنبه‌های جذب گردشگری در کشور ترکیه توریسم پزشکی است.

قیمت عمل کاشت مو در کشورهای توسعه یافته دنیا نظیر آلمان، فرانسه، کانادا، انگلستان و ایالات متحده حدود 15000 تا 25000 دلار است. هزینه تقریبی پیوند مو در تهران به عنوان پایتخت و مهم ترین شهر توریست پزشکی ایران حدود 500 تا 1000 دلار است. به همین منظور مقصد بیشتر متقاضی‌های ایرانی و غیرایرانی مقیم خارج از کشور جهت عمل کاشت مو  کشور‌ ایران و ترکیه است.

در سالیان اخیر و در‌پی کاهش ارزش ریال در کشور و قیمت بالای دلار در کشور ایران تعداد متقاضی‌های عمل کاشت مو از دیگر کشورهای جهان بسیار بیشتر شده‌است. ذکر این نکته غرور آفرین است که بدانید متخصصان داخلی کشور ایران بسیار باتجربه‌تر و با دانش بالاتری هستند به طوری که بسیار هستند کسانی که از کشورهای اروپایی ایالات متحده و همسایگان برای انجام پیوند مو به کشور ایران مسافرت می‌کنند.

دلیل تخصص بالای جراحان کشور میزان زیاد انجام این عمل در طی این سال‌هاست این امر باعث شده تجربه آن‌ها بسیار بیشتر از جراحان کشورهای دیگر جهان باشد که به جهت قیمت بالای انجام عمل ممکن است در طول سال 10 نفر نیز به آن‌ها برای پیوند مو مراجعه نکند.

آیا قیمت پایین هزینه کاشت مو در ایران دلیل بی کیفیتی آن است؟

جواب این سوال خیر است. در کشور‌ ایران به دلیل تعدد کلینیک‌های عمل کاشت مو و درخواست کنندگان زیاد قیمت کاشت مو پایین نگه داشته شده‌است. چه بسا کیفیت جراحی کاشت مو در کلینیک‌های معتبر ایران از اکثر کشورهای توسعه یافته جهان بالاتر است. نمونه کاشت‌های صورت گرفته در کلینیک‌ها و مقایسه تصاویر آنان با تصاویر ارائه شده در وب سایت‌های پزشکی کشورهای دیگر گواه این ادعا است.

هزینه پیوند مو در کلینیک آریامن

هزینه کاشت مو در کلینیک آریامن با توجه به تجربه بالای جراحان و متخصصان پوست و مو کلینیک نسبت به بقیه مراکز معتبر کاشت مو منصفانه‌تر است.

هرچه میزان ریزش مو در نتیجه گرافت مورد نیاز بیشتر باشد در نتیجه قیمت تقریبی عمل کاشت مو هم افزایش می‌یابد. مثلا یک نفر با تعداد 2500 گرافت مو به تراکم مورد نظر خویش دست می‌یابد اما فرد دیگر حتی 4500 گرافت نیز سطح بی موی سر او را پوشش نمی‌دهد. قیمت عمل کاشت مو در شهرهای گوناگون کشور ایران مانند شیراز، اصفهان، شهر مشهد مقدس و دیگر شهرها نسبتاً به یک اندازه است.

ارزان ترین روش کاشت مو

هزینه پیوند مو به روش FUT نسبت به بقیه روش‌های کاشت مو بسیار پایین‌تر است. در این روش به جهت این که برداشت فولیکول‌های مو بصورت یکجا و به‌سرعت انجام می‌شود لذا بازه زمان پیوند مو کاهش می‌یابد. این سرعت عمل باعث می‌شود هزینه این عمل هم ارزان‌تر از دیگر روش‌های عمل کاشت مو باشد.

ولی در روش کاشت مو FIT به‌این دلیل که فولیکول‌ها بصورت تکی و با حساسیت بالایی از بانک مو برداشت می‌شود و زمان بیشتری نیز صرف آن می‌شود، در نتیجه هزینه بیشتری نسبت به روش FUT دارد.

هزینه پیوند مو به روش SUT

در عمل کاشت مو به روش SUT که به ادعای برخی کلینیک‌های کاشت مو جدیدترین روش عمل کاشت مو حال حاضر کشور ایران است برداشت مو بوسیله دستگاه انجام می‌شود. این دستگاه سرعت عمل بیشتری نسبت به دست انسان و برداشت فولیکولی ( روش FIT ) دارد لذا هزینه عمل کاشت مو به روش SUT نسبت به روش FIT کمتر است.

در روش FIT اگر تعداد بیش تر از 2500 گرافت مو برای کاشت نیاز باشد تکمیل عمل 2 روزه خواهد بود. این افزایش روز با افزایش قیمت همراه خواهد بود.

هزینه پیوند مو به روش MFIT

پیوند مو به روش MFIT که جدیدترین روش عمل کاشت مو در جهان است اخیرا در کشور ایران مورد توجه درخواست کنندگان محترم پیوند مو قرار گرفته است. این روش به طور کامل با سبک و روش کاشت مو FIT انجام می‌شود با این تفاوت که در مرحله برداشت گرافت‌های مو با دقت و ظرافت بسیار بالاتری برداشت می‌شوند.

این توجه و ظرافت باعث می‌شود که خون‌ریزی و درد بسیار کمتری نسبت به روش FIT در شخص ایجاد شود. همینطور عوارض ناشی از پیوند مو به شدت کاهش می‌یابد. دوره درمان و ریکاوری بسیار کمتری دارد و همچنین در روش نوین MFIT که با نام UFIT شناخته می‌شود می‌توان عمل کاشت مو را بدون تراشیدن سر انجام داد.

هزینه پیوند مو در روش MFIT بین 6 تا 9 میلیون تومان در کلینیک آریامن است.

قیمت کاشت هر تار مو ( بهای کاشت هر گرافت مو)

در کشور ایران هزینه کاشت مو مانند بسیاری دیگر از خدمات پزشکی و غیر پزشکی نرخ مشخص و مصوبی ندارد. همانگونه که بیان شد متوسط هزینه کاشت مو بین 4 تا 7 میلیون تومان است. تغییرات قیمت یک روش مشخص با تعداد گرافت معین بین مراکز مختلف پیوند مو به میزان تبحر و تجربه جراح، میزان تخصص پزشک پوست و مو و مدرن بودن دستگاه‌های کلینیک مربوط است.

اما این دلیل نمی‌شود هر کاشت مو گران قیمتی کیفیت عالی داشته باشد. ولی نسبتاً اکثر کلینیک‌هایی که قیمت‌های پایینی برای انجام خدمات خود در نظر می‌گیرند در زمره خدمات بی کیفیت محسوب می‌شوند.

مبنای حیاتی انتخاب قیمت عمل کاشت مو بر طبق تعداد گرافت مو است. اگر‌چه تعیین هزینه کاشت مو فقط با گرافت هم درست نیست. برای انتخاب هزینه نوع روش و تعداد گرافت بسیار اساسی است. برای مثال در حالتی که تعداد 3000 گرافت مو در روش FUT حدود 4 میلیون تومان محاسبه شود همین میزان در شیوه FIT حدود 6 میلیون و در روش SUT حدود 5 میلیون تومان است.

هزینه کاشت هر گرافت مو در سال 1397 حدود 1500 تا 2000 تومان است.

انتخاب قیمت پیوند مو بر اساس تعداد تار مو یا فقط با روش خاصی به هیچ عنوان درست نیست و تعداد گرافت کاشته شده و نوع روش هم زمان هزینه عمل کاشت مو را تعیین می‌کند.

کمترین هزینه کاشت مو

در بعضی موارد قیمت‌های بسیار پایین برای کاشت مو به چشم می‌خورد که با هیچ قانون و منطقی جز کار ناصحیح سازگار نیست.

به طور معمول یک کلینیک معتبر پوست و مو ( کاشت مو ) مشتمل بر حداقل یک متخصص پوست و مو، پزشک جراح، پزشک عمومی، پرستاران و دستیاران کاشت، منشی و خدمه دیگر است که با محاسبه مخارج جاری به هچی وجه قیمت‌های پایین خدمات زیبایی قابل درک نیست.

در اکثر این مراکز ارزان قیمت که بعداز بازرسی مامورین وزارت بهداشت و درمان این مراکز پلمب شده‌اند موارد مغایر مقررات پزشکی کشور به فراوانی مشاهده شده‌است. مواردی از جمله عدم وجود پزشک متخصص پوست و مو در مرکز، عدم وجود پزشک عمومی، پرستاران دارنده مدرک مرتبط پزشکی، غیر بهداشتی بودن محل کاشت یا چه بسا فراتر از آن نداشتن مجوز فعالیت.

هزینه پیوند مو در اصفهان و شیراز

متاسفانه در سال‌های اخیر در شهرهای پر جمعیت کشور‌ ایران مانند تهران، شیراز و اصفهان به جهت کمبود نظارت کافی بر عملکرد مراکز پیوند مو بعضا اشخاص مبادرت به انجام پیوند مو در محیط غیر درمانی می‌کنند لذا قیمت بسیار پایین تری نسبت به مراکز درمانی ارائه می‌دهند. لازم است توجه داشت که انجام کاشت مو در مراکز غیر درمانی بدون حضور پزشک متخصص پوست و مو و جراح کاشت مو به همراه تیم پزشکی با مدارک درمانی غیر مجاز و خطرناک است. در صورت وجود هرگونه اشتباه یا خطای پزشکی و نبود پزشک صدمات جبران ناپذیری به سلامتی وارد می‌شود.

لذا از کاشت مو در مراکزی که هزینه نامتعارف و بسیار پایین ارائه می‌دهند دوری کنید. برای بدست آوردن زیبایی، سلامتی خود و طول عمر خویش را به خطر نیندازید.

هستند کسانی که بدون تخصص کافی و بدون امکانات مورد تایید دست به کاشت مو با هزینه‌ای به مراتب پایین تر از مراکز عمل کاشت مو می‌زنند. انجام کاشت مو در‌ این مراکز احتمال دارد ظاهرا از لحاظ مالی به صلاح باشد اما چیزی مهم‌تر از پول یعنی سلامتی خود را به خطر انداخته‌اید.

آیا حاضر هستید برای مثال در یک خانه مسکونی، بدون تجهیزات بهداشتی و معتبر و زیر نظر اشخاص غیر کارشناس عمل جراحی حساس پیوند مو انجام داده و سلامت خود را به مخاطره اندازید؟

در طول روز کاشت مو حتما از وجود پزشک متخصص، تیم پزشکی درمانی و جراح کاشت موی کلینیک آگاه شوید.

علاقه مندان برای دریافت قیمت کاشت مو خود می‌توانند به سایت کلینیک کاشت مو آریامن به آدرس ariamanclinic.com مراجعه و یا در ساعات کاری کلینیک نوبت مشاوره حضوری رایگان دریافت کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک کاشت مو آریامن

کلینیک زیبایی آریامن با بهره مندی از متخصصان و پزشکان مجرب در زمینه زیبایی پوست ، کاشت و ترمیم مو و ابرو ، لاغری ، جوانسازی پوست و… فعالیت میکند. همچنین مجهز به پیشرفته ترین و به روز ترین تجهیزات و تکنولوژی زیبایی که استانداردهای آن مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران و FAD می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت تجهیزات پزشکی ، برخورداری از چهره جوان تر و زیباتر باعث خرسندی و رضایت فرد و همچنین موفقیت وی در امور خانوادگی ، اجتماعی و شغلی می شود . کلینیک زیبایی آریامن همواره تلاش دارد با بهره گیری از جدیدترین و مدرن ترین متدهای به روز جهان، رضایت شما عزیزان را کسب نماید. هدف اصلی کلینیک پوست و مو ارائه خدمات با کیفیت جهت احیاء سلامتی و جوانی و طراوت پوست و درمان کامل ریزش مو می باشد. کلینیک زیبایی آریامن توان خود را در مدت زمان بالغ بر ۱۰ سال در زمینه یادگیری و آموزش جدیدترین راهکارها و متدهای جهانی این عرصه با تحقیق، مصاحبه و حضور در جلسات کاشت مو بکارگرفته، تا بتواند طبیعی ترین نتیجه پیوند و رضایت خاطر مراجعه کنندگان در کوتاهترین زمان ممکن را فراهم آورد. انتخاب بهترین جراح متخصص کاشت مو یکی از مهمترین تصمیماتی است که برای انجام آن باید به برخی فاکتورهای ارزشمند توجه نمود. یک کلینیک پوست و موی معتبر عمل کاشت مو باید دارای پزشکانی باشد که دارای کمترین خطا در کار خود بوده و بهترین نتیجه را تضمین نمایند، زیرا یک بار عمل کاشت مو با شکست مواجه شود، امکان اصلاح مجدد آن وجود ندارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]