اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809254308911989

بدون نیاز به هزینه و امکانات خاص با کودکان بازی کنید

بدون صرف هزینه 10 بازی مفید و کاربردی با کودکتان داشته باشید

کد: 139809254308911989

http://bit.ly/2YXAteN

، تهران , (اخبار رسمی): معمولا والدین سخت‌کوش اما سطح متوسط جامعه، اغلب در تلاش برای تأمین خانواده‌های خود و رسیدن به اهداف هستند و نمی‌توانند آنگونه که لازم است امکانات، شرایط مناسب و زمان کافی را به فرزندان اختصاص دهند.

"بدون صرف هزینه" 10 بازی مفید و کاربردی با کودکتان داشته باشید
بدون صرف هزینه 10 بازی مفید و کاربردی با کودکتان داشته باشید

نمی‌توان کودکان را به دلیل ناامنی خیابان‌ها، پارک‌ها و خطرات پیش روی آن‌ها، به بیرون نفرستاد، نمی‌توان استفاده از رسانه‌ها را در خانه‌ی خود صد در صد کنترل کرد زیرا ساعت‌های زیادی مشغول کار هستیم و قطعا نمی‌توان تمام زمان خود را به بازی با کودکان اختصاص داد. در حقیقت رشد سریع فضای دیجیتال، مشغله والدین و شرایط  اقتصادی حال حاضر انسان را از توجه کافی باز داشته و این موضوع می‌تواند به فرزندان صدمه بزند.

در این شرایط مسئله مهم این است: چگونه با فرزندانمان تعامل خوبی داشته باشیم وقتی همیشه زمان، پول و امکانات مناسب نداریم؟

چگونه محدودیت‌های زمان و امکانات را مدیریت کنیم؟

موضوع اصلی برای والدین این است که؛ چگونه به بهترین شکل ممکن با فرزندان با توجه به این شرایط و زمان و بودجه محدودی که می‌توانند اختصاص دهند ارتباط برقرار کنند؟ یا چگونه فرزندان را متقاعد کنند که فناوری‌های جدید را کنار بگذارند یا بازی‌های کامپیوتری را ترک کنند؟

در ادامه ۱۰ ایده جذاب در مورد چگونگی تعامل با فرزندان با روشی که الهام‌بخش و مورد علاقه آن‌ها باشد، بدون نیاز به اسباب‌بازی‌های گرانقیمت، و در عین حال مفید و کاربردی آمده است:

۱۰ بازی مفید بدون نیاز به صرف هزینه

۱) داستان‌گویی و کتاب خواندن

برای کودکان داستان، شعر و مقاله بخوانید. برای جذب کودک می‌توان داستان را کمی دراماتیک کرد و از تغییر صداهای مختلف استفاده کرد. کودکان عاشق شنیدن داستان‌هایی در مورد اتفاقات روزانه پدر و مادر خود و قصه‌هایی از کودکی خواهر و برادر یا دوستانشان هستند.

۲) ماکت‌های کاغذی

بچه‌ها را به چالش بکشید تا باعث رشد خلاقیت آن‌ها شود. کودکان از ساخت هواپیماهای کاغذی و مسابقه‌ای لذت بیشتری کسب می‌کنند. اندازه‌گیری اینکه هر هواپیما تا چه اندازه می‌تواند طی‌کند، پیشرفت‌هایی برای پرواز و صعود بیشتر، تزئین هواپیماها با طرح‌ها به رشد خلاقیت کودک بسیار کمک می‌کند.

۳) سوال‌پرسیدن از کودک و بازی ۲۰ سوالی

بچه ها بسیار دوست دارند از آنها سؤالاتی در مورد خانواده (تولدها، نام‌ها، غذاهای مورد علاقه، رنگ‌های مورد علاقه و …) یا ورزش، موسیقی، فیلم و… بپرسید. شما از به‌وجدآمدن کودکان شگفت‌زده خواهید شد.

بازی ۲۰ سوالی می‌تواند ماه‌ها کودکان را مشغول نگه‌ دارد! شما یا کودکتان یک شخص، مکان یا چیز دیگری را در نظر بگیرید سپس شروع کنید به سوال پرسیدن و حدس زدن.

۴) نقاشی خلاقانه

موضوعی را مطرح ‌کنید و از کودک بخواهید از آن موضوع خلاقانه نقاشی کند. یا یک شی (یک چراغ، ساعت، یک کاسه میوه) را در مقابل کودک قرار دهید و بخواهید یک طرح دقیق از آن را ترسیم کند.

۵) بازی پانتومیم

این بازی یک سرگرمی عالی مشترک و خلاقانه است که می‌تواند به یک بازی خانوادگی مورد علاقه تبدیل شود. سوژه‌ای را انتخاب کنید و با حرکات بدون کلام از کودک بخواهید حدس بزند.

۶) لطیفه‌گویی و معماگویی

لطیفه‌گویی و شوخی به بچه‌ها کمک می‌کند تا حس شوخ طبعی و مهارت ارتباطی پیداکنند. لطیفه‌ها و معماهای معمول اغلب دارای ساختارهای ساده‌ای هستند و باعث می‌شود کودکان مهارت‌های مهمی را که برای درک مطلب از آنها استفاده می‌کنند، پرورش دهند.

۷) مشارکت در کارهای روزانه

حتی کمک به تهیه وعده‌های غذایی ساده یا میان وعده‌ها می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد. به فرزندتان اجازه دهید تا در جمع‌آوری مواد اولیه، اندازه‌گیری، مخلوط‌کردن و تمیز‌کردن کمک کنند.

یکی از کارهای مورد علاقه کودک تمیزکردن، شستن ظروف، پاک‌کردن گرد و غبار، چیدن لباس‌های شسته‌شده و قراردادن آن در کمد، جاروبرقی کشیدن، تمیزکردن پنجره‌ها با اسپری پاک‌کننده و شستن ماشین در روزهای گرم است.

۸) بازی‌های کلامی و آوازخواندن

بچه‌ها را باید تشویق کرد تا متن آهنگ‌ها و شعرهای کودکانه را با ریتم خاص خود بخوانند. می‌توان از بازی‌های جذاب و پرهیجان مرسوم مانند هپ، مشاعره کودکانه و… برای تقویت مهارت کلامی و توجه و تمرکز کودک استفاده کرد.

۹) نمایش بازی کنید

یک داستان یا فیلم ساده را انتخاب و آن را در یک نمایش بازآفرینی کنید. برنامه و بلیط بسازید و نمایش دهید. این بازی برای رشد هوش هیجانی و مهارت نقش‌آفرینی در کودکان بسیار موثر است.

۱۰) بازی با مداد و کاغذ

می‌توان ساعت‌ها با بازی‌هایی مانند نقطه و خط، اسم فامیل و… سرگرم بود و لذت برد.

وارد کردن فعالیت‌های تعاملی با کودکان در کارهای روزمره می‌تواند یک چالش باشد، اما مزایای تعامل دوستانه با آن‌ها یک عمر طول خواهد کشید. فراموش نکنید کودکان بیش از اسباب‌بازی به زمان و بازی با والدین نیاز دارند. از وقت گذراندن با کودکان لذت باید برد.

شرکت صنایع آموزشی با شعار کودکان با بازی می‌آموزند، اسباب‌بازی‌هایی با کیفیت و قیمت مناسب طراحی و تولید کرده‌است که در کنار بازی‌های فوق می‌تواند محیط بازی کودکان را غنی‌تر کند. اسباب‌بازی‌هایی که مورد تایید شورای نظارت بر اسباب بازی هستند و مهارت‌های مهم زندگی مانند مهارت ارتباطی، مهارت کارگروهی، مهارت کلامی، مهارت حل مسئله و تصمیم گیری، را در کودک رشد می‌دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

صنایع آموزشی

شرکت صنایع آموزشی تجهیزات آموزشی را در کارخانۀ خود و در چهارده سالن کارگاهی شامل کارگاه تراشکاری، کارگاه فلزکاری و پرس کاری، کارگاه درودگری، کارگاه نقاشی، کارگاه شیشه گری، کارگاه قالب سازی، کارگاه تزریق پلاستیک، کارگاه چاپ اسکرین -سیلک اسکرین-، کارگاه مولاژ، کارگاه برق و الکترونیک، کارگاه تولید و مونتاژ مجموعه های آموزش خودرو، کارگاه تولید و مونتاژ مجموعه های فیزیک دانشگاهی، کارگاه صنایع شیمیایی و کارگاه بسته بندی مجموعه های آموزشی تولید می کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]