اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809264313813581

شاخص بورس چیست؟

کد: 139809264313813581

http://bit.ly/2Z8uiF4

، اصفهان , (اخبار رسمی): شاخص چیست؟ شاخص یک معیار آماری است که تغییرات داده‌های آماری مورد نظر را دربازه زمانی مشخص نشان می‌دهد. کلمه شاخص (Index) به معنای نمودار یا نشانگر است که با استفاده از آن می‌ توان تغییرات ایجاد شده در متغیرهای مختلف را در بازه‌های زمانی خاص بررسی کرد.

شاخص بورس چیست؟
شاخص بورس چیست؟

شاخص بورس چیست؟

شاخص بورس چیست؟ شاخص بورس، عددی است که تغییرات کلی بازار بورس را نشان می‌دهد و در واقع بیان می‌کند که روند حرکتی بورس نسبت به زمان گذشته به چه میزان رشد یا افت داشته است. فعالان بازار سرمایه، موسسات مالی دولتی و خصوصی، فعالان اقتصادی، رسانه‌ها و شبکه‌‌های خبری زمانی که بخواهند در مورد رونق و یا رکود، بازار بورس صحبت کنند و یا به میزان بازدهی بازار بورس اشاره کنند، تغییرات شاخص بورس را در بازه‌های زمانی مختلف بررسی می‌کنند. معمولاً از کاهش شاخص به معنای رکود اقتصادی و افزایش آن به مفهوم رونق اقتصادی تعبیر می‌شود.

در بورس شاخص‌های مختلفی وجود دارد که محاسبات هر کدام بر اساس داده‌ها و فرمول‌های قراردادی مشخص انجام می‌شود. هر شاخص بر اساس متغیرهای خاص خودش قابل تفسیر و بررسی است و نمیتوان نتایج حاصل از هر شاخص را به یکدیگر نسبت داد.

علاقه‌مندان جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی می‌توانند به بخش مقالات موسسه خانه تدبیر و اندیشه و یا به وب سایت خانه تدبیر و اندیشه به آدرس www.tadbirhome.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزش بورس خانه تدبیر و اندیشه

موسسه خانه تدبیر و اندیشه در سال ۱۳۸۸ شروع به فعالیت کرد . محور اولیه آموزشها سواد مالی بود . سال ۱۳۸۹ دوره سهامدار موفق تدوین و معرفی گردید . این دوره به گونه ای مورد استقبال قرار گرفت که بیشترین دوره برگزار شده موسسه تا به حال این دوره بوده است. از سال ۱۳۹۳ دوره های روانشناسی نیز به محورهای آموزشی موسسه افزوده شد. جهت اطلاع بیشتر می توانید به وب سایت https://tadbirhome.com مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بانک، بیمه و سرمایه