اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980927431949207

حفاظت از حریم خصوصی حائز اهمیت است

نکات ساده‌ای برای حفاظت از حریم خصوصی در اینترنت

کد: 13980927431949207

http://bit.ly/35MP3bX

، تهران , (اخبار رسمی): علی‌رغم نفوذ و گسترش بسیار سریع رسانه‌های دیجیتال و علی‌رغم اینکه اغلب خانواده‌ها حداقل از یکی از رسانه‌های دیجیتال، نظیر تلفن همراه، استفاده می‌کنند، ولی متاسفانه اغلب کاربران در این فضای نوین فرهنگی با فرصت‌ها، چالش‌ها و فرهنگ استفاده صحیح از این ابزار اثرگذار آشنایی کافی را ندارند.

نکات ساده‌ای برای حفاظت از حریم خصوصی در اینترنت
مواظب بدافزارها و باج افزارها باشید!

سامانه موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش مواردی که در حفاظت از حریم خصوصی حائز اهمیت است را بررسی کرده است.

یکی از مواردی که در حفاظت از حریم خصوصی حائز اهمیت است، استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ایمن و معتبر است. با رعایت نکات امنیتی قادر خواهید بود امنیت سایبری بیشتری را برای خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به ارمغان بیاورید. در طول سال‌های اخیر حملات بدافزارها و باج افزارها به شدت رو به رشد و افزایش گذاشته است. با رعایت موارد و نکات امنیتی قادر خواهید بود تا حد زیادی جلوی نفوذ هکرها به اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود را بگیرید و بدین ترتیب امنیت سایبری دستگاه و حساب‌های کاربری خود را ارتقا و افزایش دهید.

مواردی که در حفاظت از حریم خصوصی حائز اهمیت است:

تنظیمات شبکه‌های اجتماعی را چک کنید: لازم است که کاربران به هنگام ساختن حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی، تنظیمات آن را چک کنند.

گذرواژه حساب‌های کاربری خود را هر از گاهی تغییر دهید: تغییر و تعویض رمزعبور حساب‌های کاربری در مدت زمان‌های مختلف 

دستگاه GPS خود را خاموش کنید: کاربران باید توجه داشته باشند که تنها در مواقعی که نیاز به روشن بودن GPS دارند، این قابلیت را فعالسازی کنند.

تنها وارد وب‌سایت‌های امن شوید: تنها وارد وب سایت‌های با درگاه امن که نشانه قفل و نوشته Https را قبل از آدرس کامل سایت به همراه دارند، شوید و از وارد کردن نام کاربری و گذرواژه و سایر اطلاعات شخصی خود به وب سایت‌های ناایمن خودداری کنید.

از پیام‌رسان‌های امن استفاده کنید: یکی دیگر از مواردی که در ارتقای امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران حائز اهمیت است، استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ایمن و معتبر است.

از گذرواژه‌های مطمئن و غیرقابل حدس بهره بگیرید: از رمز عبورهای مطمئن و غیر قابل حدس استفاده کنید.

پیام و ایمیل‌های ناشناس را باز نکنید: یکی از روش‌های معمول و متداول مورد استفاده هکرها و مجرمان سایبری حملات فیشینگ بوده است.

بر روی تمامی دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند خود رمز بگذارید: تا جلوی دسترسی سریع و بدون دردسر سارقان، افراد ناشناس و هکرها به اطلاعات شخصی گرفته شود.

به شبکه‌های وای‌فای عمومی متصل نشوید: اتصال به اینترنت وای فای یا بی‌سیم در اماکن عمومی نظیر هتل، رستوران، کافی‌شاپ و مراکز خرید بپرهیزید.

اعلان‌های روی صفحه قفل گوشی را غیرفعال کنید: وقتی کاربران نوتیفیکیشن‌های روی صفحه قفل گوشی را فعال کنند، افراد غریبه و ناشناس نیز می‌توانند به پیام‌های ظاهر شده بر روی صفحه گوشی دسترسی داشته و با خواندن آنها، امکان نفوذ به حریم خصوصی آنها را خواهند یافت.

آنتی‌ویروس خود را آپدیت کنید: کاربران همچنین قادر خواهند بود با استفاده از نصب و آپدیت نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس بر روی گوشی و سایر دستگاه‌های الکترونیکی خود، به ارتقای وضعیت امنیتی حساب کاربری خود بپردازند.

آنتی‌ویروس‌های معتبر تهیه کنید: بسیاری از کاربران با اینکه نرم‌افزارهای آنتی ویروس بر روی سیستم کامپیوتر و موبایل خود نصب می‌کنند، اما همواره مورد حملات بدافزاری، ویروسی و هکری قرار می‌گیرند که به احتمال زیاد به دلیل استفاده از آنتی ویروس‌های تقلبی و نامعتبر است.

ازنرم‌افزارهای مدیریت خودکار گذرواژه استفاده کنید: از نرم‌افزارهای مدیریت گذرواژه  که به صورت خودکار و اتوماتیک کیفیت و امنیت رمز عبور انتخابی و مورد کاربرد کاربران را شناسایی می‌کند، بهره بگیرید.

سامانه درخواست به صورت کاملا دیجیتالی

دریافت مجوزهای مربوط به کسب و کارتان باعث می‌شود قانونی بودن فعالیت مشخص شود و کاربران بیشتر اعتماد کنند. لذا کاربران برای تقاضای اخذ مجوزهای مربوط جهت  کسب و کارهای اینترنتی و نرم افزارهای دیجیتالی و طراحی سایت و مجوز‌های مربوطه با هدف تمرکززدایی در کنار شفافیت و سهولت مراوده با موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزار دانش این موسسه «سامانه درخواست به صورت کاملا دیجیتالی» اقدام کرده است تا متقاضیان بتوانند پس از ثبت اطلاعات و ارسال مدارک بصورت الکترونیکی، از نحوه رسیدگی به پرونده خود تا حصول نتیجه مطلع شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش ناشر دیجیتال برخط و بر حامل با مجوزهای معتبر و قانونی ازمرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اسلامی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]