اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981001432687599

چگونه می‌توان برای حضانت فرزند اقدام کرد؟

کد: 13981001432687599

http://bit.ly/2QmEZj8

، تهران , (اخبار رسمی): حضانت در لغت یعنی پرورش و نگهداری از کودک که در قانون جدید حمایت از خانواده و قانون مدنی نیز به اهمیت این موضوع پرداخته شده است. همچنین از دید قانونی حضانت بیشتر به جنبه‌های رسیدگی و پرورش جسم کودک تاکید دارد و نیز موارد تربیتی و پرورش اخلاقی را در بر نمی‌گیرد.

سن حضانت طفل با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران، بلوغ فرزندان باعث محدودیت سنی حضانت می‌شود. به طور کلی شرایط حضانت فرزند پیش از طلاق زوجین بر عهده هر دوی ان‌ها است، مگر اینکه یکی از زوجین فوت کند و یا از قبول مسئولیت سرباز زند. بر طبق قانون برای دختران ۹ سالگی و برای پسران ۱۵ سالگی سن حضانت است. در این مدت هیچ کدام از والدین که حضانت فرزند به آن واگذار شده است، نمی‌توانند مسئولیت‌های خود را در قبال فرزند ترک کنند.

شرایط حضانت فرزند بعد از طلاق زوجین چگونه است؟

پس از طلاق، اولویت نگهداری از فرزندان تا سن ۷ سالگی دختر و پسر بر عهده مادر خواهد بود. پس از سن ۷ سالگی فرزندان حضانت آن‌ها به دست پدر خواهد بود. زمانی که والدین بر سر حضانت فرزندان با یکدیگر با مشکل مواجه شوند، دادگاه در مورد شرایط حضانت فرزند به صورت قانونی تصمیم خواهد گرفت.

همچنین در صورتی که پدر به اعتیاد و… دچار باشد، شرایط حضانت فرزند بعد از سن ۷ سالگی نیز به مادر واگذار خواهد شد و این حضانت تا زمان به بلوغ رسیدن فرزندان ادامه می‌یابد. پس از به بلوغ رسیدن فرزند، خودش می‌تواند مادر و یا پدر را برای ادامه زندگی انتخاب کند. البته پدر موظف است در تمامی مدتی که فرزندان تحت حضانت مادر هستند، هزینه‌ها و مخارج مرتبط را تامین کند.

اگر یکی از هموطنان ما در شهر اراک به مشکل حضانت فرزند برخورد کند قطعا به دنبال وکیل عالی طلاق در اراک است تا عزیزترین شخص زندگیش را در کنارش داشته باشد. دادسان یکی از این راهکاراست که به افراد کمک می‌کند بهترین وکیل در شهر خود را پیدا کنند. می‌توان در سایت dadsun.ir ثبت نام و شرایط خود را توضیح داد و رزومه بهترین وکلا را دید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دادسان

دادسان سامانه ای است که به مردم وکیل متخصص و متناسب با پرونده خود را پیشنهاد می دهد. همچنین با پیگیری به موقع شرایطی را فراهم می سازد تا افراد با خیالی راحت شاهد پیشرفت پرونده خود باشند. https://www.DADSUN.ir

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | حقوقی و قانون