اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810034335514048

سومین چالش نوآوری تهران هوشمند توسط پرابلم برگزار شد

سومین چالش نوآوری تهران هوشمند: تهران هوشمند، شهری برای فردا

کد: 139810034335514048

http://bit.ly/34YPz57

، تهران , (اخبار رسمی): سومین چالش نوآوری تهران هوشمند در آذر ماه ۱۳۹۸ به سفارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و توسط پلتفرم نوآوری باز پرابلم برگزار شد. هدف از برگزاری این چالش توسعه محصولات نوآورانه با استفاده از APIهای منتشر شده توسط شهرداری تهران بود.

سومین چالش نوآوری تهران هوشمند: تهران هوشمند، شهری برای فردا
برنامه اختتامیه سومین چالش نوآوری تهران هوشمند که توسط پرابلم برگزار شد

سومین چالش نوآوری تهران هوشمند در تاریخ‌های ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۸ به سفارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و توسط پلتفرم نوآوری باز پرابلم برگزار شد. هدف از برگزاری این چالش توسعه محصولات نوآورانه با استفاده از APIهای منتشر شده توسط شهرداری تهران بود. در این چالش نوآوری ۶۱ نفر در قالب ۲۳ تیم ثبت نام کردند و بعد از انجام ارزیابی اولیه، مجموعا ۲۰ تیم به رویداد سه روزه راه پیدا کردند.​

روز اول، ۱۴ آذر

روز اول چالش نوآوری تهران هوشمند با یک برنامه معرفی رأس ساعت ۹  و در شبکه نوآفرینی پِلَنت آغاز شد. در برنامه افتتاحیه ابتدا آقای امیری، یکی از مربیان  چالش نوآوری در خصوص ماهیت و شیوه دریافت  APIهای شهرداری توضیحاتی ارائه کردند. در ادامه آقای مولائی نسب، مدیر عامل شرکت یونش در خصوص انتظارات شهرداری تهران از شرکت‌کننده‌ها و قالب کلی طرح‌ها صحبت کردند و بیان کردند که مسئله اصلی شهرداری تهران در این چالش نوآوری دستیابی به طرح‌هایی است که بتوانند یک مشکل واقعی را حل کنند. همچنین آقای مولائی نسب اشاره کردند که مهم‌ترین موضوع برای شهرداری حفظ حریم شخصی شهروندان است.

بعد از برگزاری افتتاحیه، تیم‌ها در محل مشخص شده مستقر شدند و رسما فعالیت‌شان را بر روی طرح‌های اولیه آغاز کردند. مربیان نیز از همان ابتدا در کنار تیم‌ها حضور داشتند و با راهنمایی‌های مستمر، به تکمیل شدن ایده‌ها کمک کردند.

در این روز یک کارگاه یک ساعته توسط آقای مولائی نسب برگزار شد که طی آن تیم‌ها به صورت تعاملی در خصوص طرح‌ها و ایده‌هایشان صحبت کردند و نظرات مربیان را شنیدند. روز اول در ساعت ۲۰ به پایان رسید.

روز دوم، ۱۵ آذر

روز دوم چالش نوآوری تهران هوشمند ساعت ۸ آغاز شد. در این روز، مشابه روز اول، تیم‌ها در محل‌های کار خود در شبکه نوآفرینی پلنت مستقر شدند و در کنار مربیان به تکمیل و توسعه طرح‌های خود پرداختند.

روز دوم نیز یک کارگاه یک ساعته در خصوص شیوه‌های صحیح ارائه محصول برگزار شد. در این کارگاه قالب استاندارد ارائه محصول توسط داوران برای تیم‌های شرکت کننده توضیح داده شد.

در انتهای روز دوم بسیاری از تیم‌ها MVP (نمونه محصول اولیه قابل استفاده ) و فایل ارائه خود را آماده کرده بودند. روز دوم نیز در ساعت ۲۰ به پایان رسید.

اختتامیه، ۱۶ آذر

روز نهایی چالش نوآوری تهران هوشمند (روز اختتامیه) ساعت ۹ و در سالن آمفی تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران آغاز شد. در این برنامه ۱۵ تیم که موفق شده بودند MVP طرح خود را آماده کنند، ۴ دقیقه زمان داشتند تا طرح و نمونه اولیه محصول/خدمت خود را در حضور داوران ارائه کنند. نوبت ارائه هر تیم با استفاده از قرعه کشی مشخص شد و نماینده هر تیم موظف بود بعد از به اتمام رسیدن زمان ارائه، سوالات داوران را نیز پاسخ دهد. نکته مهم در فرآیند داوری این بود که تیم‌ها حتما لازم بود محصولی به تیم داوری ارائه می‌دادند که قابل استفاده باشد. لذا تیم‌هایی که MVP طرح خود را آماده نکرده بودند، بخش بزرگی از امتیاز را دریافت نکردند.

بعد از پایان ارائه‌ها، تیم داوری سومین چالش نوآوری تهران هوشمند، بعد از برگزاری یک جلسه مشورتی، جمع‌بندی خود از ارزیابی تیم‌ها را مشخص کردند. در نهایت ۶ تیم به عنوان کاندیداهای نهایی انتخاب شدند. برنامه اختتامیه با صحبت‌‌های آقای فرجود، مدیرعامل محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به پایان رسید.

خروجی و اعلام نتایج

برندگان نهایی سومین چالش نوآوری تهران هوشمند در برنامه افتتاحیه سومین همایش تهران هوشمند در تاریخ ۱۸ آذر ماه در برج میلاد معرفی شدند. تیم ۱-۵ با ارائه طرحی در زمینه کنترل آلودگی هوا و معابر پاک موفق شد مقام اول این دوره را کسب کند. تیم سیویتاس که طرحی در زمینه معرفی کسب و کارهای فعال در سطح شهر ارائه داده بود موفق شد به مقام دوم دست پیدا کند. در نهایت تیم وکتور با ارائه طرحی در زمینه آسان کردن و سرعت بخشیدن به حمل و نقل شهروندان در سطح شهر، به مقام سوم رسید.

به این ترتیب سومین چالش نوآوری تهران هوشمند با برگزاری یک رویداد سه روزه توسط پلتفرم نوآوری باز پرابلم و مشخص شدن برندگان به پایان رسید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سامانه نوآوری باز پرابلم

پرابلم به عنوان یک واسطه نوآوری بین مجموعه‌هایی که در سازمان خود نیاز نوآورانه و فناورانه دارند و شبکه‌ای از نوآوران که توانایی رفع آن نیاز را دارند قرار می‌گیرد و با شناسایی نیازها و مسائل موجود در مجموعه‌ها، فرآیندی را طراحی و اجرا می‌کند که شبکه بزرگی از نوآوران و فناوران برای حل نیاز و مسئله موجود بهترین راهکارها را ارائه دهند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]