اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981009435697639

نکات مهم در صنعت داربست

کد: 13981009435697639

http://bit.ly/2ZDVZ8K

، تهران , (اخبار رسمی): داربست یک سازه با جنس‌های مختلف است که نوع معمول و با کیفیت آن فلزی است و با داشتن اطلاعات کامل و جامع در خرید و نصب و اجرای آن و با رعایت نکات ایمنی در این زمینه از کیفیت بالایی برخوردار شدهو می‌توان در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کرد.

نکات مهم در صنعت داربست
نکات مهم در صنعت داربست

آشنایی با داربست فلزی مناسب

داربست از لوله‌هایی به قطر 5 ساخته می‌شوند و در سازه‌ها و صنایع کاربرد دارد و در اندازه‌های مختلف است که نوع معمول آن همان 5 است. در دنیای امروز کارخانه‌های زیادی تولید می‌کنند. این لوله‌ها به خاطر اینکه آنالیز خاصی ندارند در نتیجه تستی هم برای آن صورت نمی‌گیرد.

داربست به طور معمول بین 3 تا 6 متر است که از یک نوع ورق سیاه که به روش نورد گرم انجام می‌شود درست می‌شود.

جنس داربست از فولاد است و به صورت گالوانیزه ساخته می‌شود که به صورت درزدار و بدون درز است. داربست‌های بدون درز از امنیت بالاتری برخوردار هستند و در نتیجه هزینه‌های آن هم بالاتر می‌شود. اما از نوع درزدار آن نیز استفاده می‌شود و کارایی خاص خود را نیز دارد.

موارد تأثیرگذار قیمت داربست

هنگامی که می‌خواهیم یک لوله داربست را تهیه کنیم، می‌بینیم که دارای قیمت‌های مختلفی است. در ادامه عواملی که بر روی قیمت داربست مؤثر است، بررسی شده است:

اولین چیزی که در این زمینه تأثیرگذار است جنس لوله داربست است. مورد بعدی در مورد قیمت داربست ضخامت و اندازه لوله است و مورد دیگر آن اندازه لوله داربست که میزان قطر خارجی و داخلی استوانه داربستی را مشخص می|‌کند که روی قیمت داربست مؤثر است.

نکات مهم درباره نصب داربست

در هر کاری بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و متخصص یکی از الزامات و اساسی‌ترین مواردی است که باید به آن اهمیت زیادی داده شود. برای نصب داربست مکانی که در نظر گرفته می‌شود باید بیشتر از نیم متر باشد.

تیرهایی که به صورت افقی نصب می‌شوند باید دست کم به 3 پایه به صورت عمودی محکم شده باشند. فاصله بین تیرهای افقی داربست حداکثر 2 متر باشد و نه بیشتر.

تخته‌هایی که بین داربست‌ها استفاده می‌شوند باید ضخامت آنها بیشتر از 5 سانتی‌متر نباشد و عرض آنها نیز از 25 سانتی‌متر بیشتر نباشد. تعداد تخته‌هایی که در یک ردیف داربست استفاده می‌شود بیشتر از دو عدد مجاز نیست. برای این وسیله باید از نرده‌های حفاظتی یا گاردریل استفاده شود.

داربست علاوه بر وزن خود باید تا 4 برابر وزن خود را تحمل کند.هنگام بالا رفتن از داربست از نردبان‌های دستی باید استفاده شود.

در هنگام نصب آن جریان برقی که از آنجا عبور می‌کند را باید در نظر داشت. برای ولت‌های 300 به پایین یک متر و به بالا حداقل 3 متر فاصله باشد.

بست‌هایی که برای نصب آن استفاده می‌شود از جنس چدن نباشد. از ضد زنگ تنها می‌توان برای زنگ نزدن استفاده کرد و از رنگ زدن آن خودداری کرد. در هنگامی که شرایط آب و هوایی مناسب نیست از بالا رفتن از داربست جداً خودداری شود. نرده‌ها و حفاظ‌ها جایی برای تکیه دادن نیستند.

موارد مهم اجاره داربست

زمانی که ساختمان یا سازه‌ای در حال احداث و ساخت است در هر زمینه‌ای باید استانداردهای لازم صورت گیرد این مهم بر این است که شما را در اجرای دقیق کار و همچنین هزینه و زمان یاری می‌رساند و باعث جلوگیری از ضرر و زیان می‌شود. این را باید گفت که البته داربست فقط در ساختمان‌سازی کاربرد ندارد بلکه استفاده‌های زیادی از آن می‌شود.

اغلب ساختمان‌سازها در هنگام ساخت و ساز به جای اینکه هزینه زیادی را تقبل کنند و این وسیله را خریداری کنند آن را اجاره می‌کنند که این امر هم در هزینه‌های آنها صرفه جویی می‌شود و هم از اینکه هنگامی که کارشان تمام می‌شود به دنبال مکانی نیستند که بتوانند داربست‌های خود را نگهداری کنند.

قیمت اجاره داربست نیز به عوامل زیادی بستگی دارد یکی از آنها جنسشان است که در قیمت آن تأثیرگذار است. نکته بعدی فضایی است که برای آن باید داربست تهیه شود.

داربستان چیست؟

یک مجموعه کامل در زمینه صنعت داربست است که این افتخار را دارد با اطلاع‌رسانی جامع و کامل تمام نیازهای مشتریان ایرانی و خارجی را فراهم سازد.

مجموعه داربستان بر این است که با تمام مراحل از تولید و نصب و اجرا اطلاعات مفیدی را در اختیار قرار دهد و همچنین با معرفی شرکت‌ها و فعالان این زمینه به مشتریان، گامی مؤثر در این زمینه بردارد و در وقت و هزینه صرفه‌جویی کند.

داربستان با خدمت‌هایی دیگر مانند آموزش در جهت بالا رفتن کیفیت و رضایت مشتری‌ها و فعالان داربست در خدمت همه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

داربستان

داربستان مرجع تخصصی خدمات در حوزه صنعت ساختمان و داربست

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | مسکن و ساختمان