اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810094357413581

بررسی مفهوم بازار بورس

کد: 139810094357413581

http://bit.ly/2th89Zm

، اصفهان , (اخبار رسمی): در حالی که امروز تقریباً همه چیز را بصورت آنلاین می‌توان خریداری کرد. معمولاً برای هر کالایی بازار مشخصی وجود دارد. به عنوان مثال، مردم جهت خرید منسوجات چوبی و مبلمان برای تغییر دکوراسیون منزل به بازارهای مبلمان در سطح شهر مراجعه می‌کنند.

مفهوم بازار بورس ( Understanding the Stock Market)
بررسی مفهوم بازار بورس

چنین بازارهای اختصاصی به عنوان سکویی عمل می‌کنند که خریداران و فروشندگان بی شماری در آن یکدیگر را ملاقات و تعامل می‌کنند تا امکان معامله برایشان فراهم شود. از آنجا که تعداد شرکت کنندگان در بازار بسیار زیاد است، خریدار از قیمت مناسب آن کالا اطمینان می‌یابند. به عنوان مثال، اگر در کل شهر فقط یک فروشنده مبلمان وجود داشته باشد، او این آزادی را خواهد داشت که هر قیمتی را که بخواهد تعیین کند، زیرا خریداران دیگر جایی برای خرید ندارند.

اگر تعداد فروشندگان مبلمان در یک بازار مشترک زیاد باشد، آنها برای جذب خریداران مجبور هستند در مقابل هم رقابت کنند. خریداران نیز با انتخاب مناسب ترین قیمت از میان محصولات متنوع با قیمت‌های مختلف، باعث می‌شوند آن را به یک بازار عادلانه با شفافیت قیمت تبدیل کنند.

حتی در هنگام خرید آنلاین از فروشگاه‌های اینترنتی، خریداران قیمت‌های ارائه شده توسط فروشندگان مختلف را در همان وب سایت خرید یا در وب سایت‌های مختلف برای بدست آوردن بهترین قیمت، مقایسه می‌کنند و فروشندگان مختلف آنلاین را وادار می‌کنند که بهترین قیمت را ارائه دهند.

بازار بورس اوراق بهادار، یک بازار مشخص برای خرید و فروش انواع اوراق بهادار (مانند سهام، اوراق مشارکت، اوراق بدهی، صندوق های سرمایه گذاری و ...) در یک فضای تحت کنترل همراه با نظارت، ایمن و مدیریت شده است.

بازار بورس صدها هزار نفر از فعالان بازار را که مایل به خرید و فروش سهام هستند، دور هم جمع می‌کند این کار باعث می‌شود قیمت گذاری عادلانه و شفافیت در معاملات تضمین شود. در گذشته خرید و فروش سهام بصورت حضوری و با صدور برگه سهام فیزیکی مبتنی بر کاغذ انجام می‌شد، حال با وجود بستر اینترنت و سیستم‌های نرم افزاری و سخت افزاری شرایط خرید و فروش سهام بصورت آنلاین انجام می‌شود.

علاقه‌مندان جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی می‌توانند به بخش مقالات موسسه خانه تدبیر و اندیشه و یا به وب سایت خانه تدبیر و اندیشه به آدرس www.tadbirhome.com مراجعه کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزش بورس خانه تدبیر و اندیشه

موسسه خانه تدبیر و اندیشه در سال ۱۳۸۸ شروع به فعالیت کرد . محور اولیه آموزشها سواد مالی بود . سال ۱۳۸۹ دوره سهامدار موفق تدوین و معرفی گردید . این دوره به گونه ای مورد استقبال قرار گرفت که بیشترین دوره برگزار شده موسسه تا به حال این دوره بوده است. از سال ۱۳۹۳ دوره های روانشناسی نیز به محورهای آموزشی موسسه افزوده شد. جهت اطلاع بیشتر می توانید به وب سایت https://tadbirhome.com مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بانک، بیمه و سرمایه