اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810094359112696

تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کانادا

کد: 139810094359112696

http://bit.ly/2tNxUk7

، تهران , (اخبار رسمی): تحصیل پزشکی در کانادا در رشته‌‌ها و مقاطع مختلف پزشکی، در بازه‌‌های زمانی متعددی صورت می‌‌گیرد و مورد تقاضای بسیاری از افراد قرار می‌گیرد. مدت زمان تحصیل دکترای پزشکی (Medicine Doctorate)، به مدت 3 الی 4 سال بوده و تحصیل در زمینه دستیار دکتر پزشکی نیز به مدت 2 سال به طول می‌‌‌انجامد.

تحصیل پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی در کانادا
تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا در رشته‌‌ها و مقاطع مختلف پزشکی، در بازه‌‌های زمانی متعددی صورت می‌‌گیرد و مورد تقاضای بسیاری از افراد است. مدت زمان تحصیل دکترای پزشکی (Medicine Doctorate)، به مدت 3 الی 4 سال بوده و تحصیل در زمینه دستیار دکتر پزشکی نیز به مدت 2 سال به طول می‌‌‌انجامد.

متقاضیان جهت پذیرش در دانشکده‌‌های پزشکی کشور کانادا بایستی معدل حد نصاب را کسب کرده باشند. معدل GPA جهت تحصیل پزشکی در کشور کانادا بایستی بین 5/3 الی 4 در مقیاس 4 نمره باشد. بر اساس آمارهای به دست آمده از انجمن دانشکده‌‌های کانادا (AFMC) معدل اکثریت دانشجویانی که مورد پذیرش قرار می‌گیرند، نمره 80/3 از 4 نمره است که تقریبا معادل 5/95 درصد می‌‌شود. به طور کلی مدت زمانی که دانشجویان جهت اخذ مدرک پزشکی در کانادا بایستی سپری کنند، به صورت ذیل است:

  • مقطع کارشناسی در رشته‌‌های علوم پایه به مدت 4 سال
  • در سایر رشته‌ها بایستی پیش نیاز دروس علوم پایه گذرانده شود
  • تحصیلات پزشکی (MD) : چهار سال
  • دوره رزیدنتی (متناسب با تخصص انتخابی) بین 3 الی 7 سال است

نکته دیگر این که برخی از پزشکان تمایل دارند، تحصیلات تکمیلی  خود را در فلوشیپ (Fellowship) به ثمر برسانند.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

برای ورود به دانشگاه‌های کانادا و تحصیل دندانپزشکی در کانادا دانشجویان و متقاضیان گرامی باید دانش کافی از شرایط تحصیل در این کشور داشته باشند. این اطلاعات از این جهت مورد نیاز است تا افراد بتوانند در دوره‌های مطالعه، تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌ها، اختلالات و شرایط دهان، لثه، بافت‌ها و استخوان‌های مجاور و مرتبط با دندان شرکت کنند. در این مقاله سعی شده در خصوص تحصیل دندانپزشکی در کانادا اطلاعاتی در اختیار عزیزان قرار گیرد. علاقه مندان می‌توانند برای دریافت مشاوره در این باب با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

شرایط مهاجرت به کانادا با کشورهای اروپایی مشابه نیست و برای مهاجرت به این کشور پیشرفته باید شرایط خاصی داشت تا ویزای مربوطه ارائه شود. تحصیلات دندانپزشکی در این کشور برای دانشجویان، بررسی تمام اجزای تشکیل دهنده فک و دندان و شرکت در دوره‌های عملی و تئوری را امکان پذیر می‌سازد. در دوره‌های عملی و تئوری تحصیل دندانپزشکی در کانادا عزیزان از ساختار و ناهنجاری‌های دندان و دندان شناسی مطلع خواهند شد.

بطور کلی برای درمان دندان، اعضای یک گروه درمانی شامل افراد زیر است:

  • دندانپزشک
  • دستیاران
  • بهداشت کاران دهان
  • کارشناسان دندان
  • دندان درمان ها

دوره‌های تحصیل دندانپزشکی در کانادا

برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا شرایط سنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هرچه که سن متقاضیان به 30 سال نزدیک‌تر شود، شانس اخذ پذیرش به صفر نزدیک‌تر می‌شود. قبل از ورود به دانشگاه باید دوره پیش دانشگاهی را با موفقیت پشت سر گذاشت. دوره تحصیلی لیسانس در دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا  4 سال به طول می‌انجامد.

در این دوره شاخه دکترای دندان و جراحی دندان تدریس می‌شود و دانشجویان برای ورود به این دوره باید در دوره پیش دانشگاهی نمرات کافی کسب کنند و همچنین در دانشکده دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوند تا بتوانند مشغول به تحصیل دندانپزشکی شوند. دانشجویانی که می‌خواهند در دوره‌های بالاتر تحصیل دندانپزشکی در این کشور شرکت کنند، باید شرایط مورد نظر را داشته باشند. 

تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل داروسازی در کانادا یکی از محبوب ترین رشته‌های تحصیلی است. هر ساله دانشجویان بیشماری برای ادامه تحصیل داروسازی در کانادا به این کشور مهاجرت می‌کنند. سیستم آموزشی کشور کانادا یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین سیستم‌های آموزشی جهان است و سطح بسیار بالایی دارد. در دانشگاه‌های کشور کانادا، متقاضیان و دانشجویان می‌توانند از استانداردترین برنامه‌ها و کورس‌های تحصیلی بهره مند شوند. برای کسب مدرک داروسازی و سایر مدارک در دوره‌های تحصیلی مختلف مشغول به تحصیل شوند.

متقاضیانی که به فکر تحصیل داروسازی در کشور کانادا هستند، باید شرایط و مدارک مورد نظر را داشته باشند و دانش کافی جهت حضور در برنامه‌های تحصیلی این رشته را داشته باشند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است. این مجموعه یک شخص کاملا حقوقیست که مالکیت آن به صورت سهامی بوده که منحصر و متعلق به یک فرد نیست که در آن وکلای کشورهای کانادا و انگلستان و ایران به صورت سهامدار شناخته شده واین مجموعه به صورت کاملا شرکتی اداره میشود. بیشترین آمار ویزاها و اقامت واخذ پاسپورت کشور دوم را این مجموعه داشته که در قسمت ویترین مجموعه میتوانید مشاهده بفرمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | سرگرمی و تفریح