اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810104361012665

چگونه با استفاده از سیلیکون قالبگیری عمل قالبگیری را انجام دهیم؟

انجام قالبگیری با استفاده از سیلیکون قالبگیری

کد: 139810104361012665

http://bit.ly/36zpZ8s

، تهران , (اخبار رسمی): سیلیکون قالبگیری ماده‌ای به شکل مایع غلیظ و با رنگ‌های متنوع در بازار موجود است که بر اثر ترکیب شدن با ماده دیگری که هاردنر یا خشک کن نامیده می‌شود، بعد از گذشت چند ساعت به شکل لاستیکی تبدیل می‌شود. بیشترین موارد مصرفی این ماده در قالب سازی صنعتی،قالب گیری هنری و گچ بری است.

انجام قالبگیری با استفاده از سیلیکون قالبگیری
چگونگی قالب گیری اجسام مختلف با استفاده از سیلیکون قالب گیری

چطور با سیلیکون قالبگیری عمل قالبگیری را انجام دهیم؟

در ادامه در مورد اینکه سیلیکون قالبگیری چیست و چه کاربردهایی دارد و چگونه با استفاده از سیلیکون قالبگیری عمل قالبگیری را انجام داد توضیحاتی آمده است.

طریقه قالبگیری با سیلیکون‌های قالبگیری

سیلیکون قالبگیری ماده‌ای به شکل مایع غلیظ و با رنگ‌های متنوع در بازار موجود است که بر اثر ترکیب شدن با ماده دیگری که هاردنر یا خشک کن نامیده می‌شود، بعد از گذشت چند ساعت به شکل لاستیکی تبدیل می‌شود.

سیلیکون‌های قالب گیری دارای انواع متفاوتی است که در رنگ‌های مختلف در بازار قابل ارائه و عرضه به مشتریان است. بیشترین موارد مصرفی این ماده در قالب سازی صنعتی،قالب گیری هنری و گچ بری است. بعضی از انواع سیلیکون‌ها حالت خمیری دارند و بسیار چسبنده هستند که معمولا آنها را به وسیله دست روی کار می‌کشند.

معمولا این ماده از قوطی 1 کیلویی تا گالن و بشکه‌های 220 کیلویی عرضه می‌شود. باید به این نکته توجه کرد که کارخانه‌های تولید کننده دستور استفاده ماده را بر روی بدنه‌‌ی قوطی،گالن یا بشکه‌های حاوی ماده درج می‌کنند، با توجه به این موضوع توصیه می‌شود ضمن توجه به تاریخ مصرف ماده، نسبت‌های ترکیب را با دستورالعمل روی قوطی هماهنگ کرد.

برخی از انواع مختلف سیلیکون قالبگیری جهت تهیه قالب جهت تکثیر مجسمه‌های گچی و شمع و برخی دیگر برای مجسمه‌های پولی استری و سیمانی و بعضی دیگر نیز جهت ریختن مجسمه‌هایی از آلیاژهای زود گداز مثل سرب مناسب هستند.

توجه: خود سیلیکون به خودی خود ماده سمی به شمار نمی‌رود اما هاردنر یا سخت کننده این ماده موجب ناراحتی پوستی خواهد شد.

روش‌های قالب گیری با سیلیکون قالب گیری

به چند روش می‌توان با سیلیکون قالبگیری عمل قالب گیری را انجام داد؟ به دو روش می‌توان عمل قالبگیری را با استفاده از سیلیکون قالبگیری از اجسام مختلف انجام داد:

1ــ روش لایه لایه زدن
2ــ روش ایجاد حوضچه

قالبگیری با استفاده از سیلیکون قالبگیری به روش لایه لایه زدن: در این روش صد قسمت سیلیکون را با پنج قسمت هاردنر سیلیکون قالبگیری یا همان خشک کن ترکیب می‌کنند و هم می‌زنند. بعد از آن به وسیله‌ی کاردک چوبی روی مدل می‌کشند و چند ساعت منتظر می‌مانند تا به خوبی خشک شود و بعد لایه دیگری اضافه می‌کنند و جهت استحکام آن نیز گاهی روی هر لایه مقداری توری پرده را که به کمک قیچی جدا شده قرار می‌دهند. سپس روی آن سیلیکون مالیده می‌شود تا استحکام پیدا کند و محکم شود.

توجه: در این روش ضخامت قالب باید حداقل به 3 میلیمتر برسد.

قالبگیری با استفاده از سیلیکون قالبگیری به روش ایجاد حوضچه: پیکره را روی تخته‌ای دراز کرده و تا نصفه اطرافش را با خمیر پر می‌کنند. بعد نوار محکمی از جنس مقوا به دور آن قرار می‌دهند و با استفاده از چسب دو سر نوار را به هم می‌چسبانند و درزهای موجود را نیز به طور کامل با چسب نواری مسدود می‌کنند.

بعد از آن سیلیکون را به درونش ریخته به مقداری که پیکره و یا مدل در داخل سیلیکون غرق شود (سطح سیلیکون باید نیم سانتی متر بیشتر از بلند ترین نقطه پیکره قرار گرفته شود).

بعد از اینکه شکل لاستیکی به خود گرفت، پیکره را با سیلیکون آن برگردانید و لبه‌ها را با ماده وازلین چرب کنید و بعد باید نوار مقوایی را به دور آن بست و درزها و رخنه‌های موجود در آن را بسته تا از نشتی سیلیکون ممانعت شود.

در این مرحله سیلیکون را با ماده هاردنر سیلیکون قالبگیری یا همان خشک کن ترکیب کرده و به درون حوضچه میریزند تا دوباره پیکره در سیلیکون غرق شود.

توجه: در این روش بایستی سطح سیلیکون نیم سانتیمتر بیشتر از بلندترین نقطه مجسمه قرار گیرد.

شیمی کهکشان به تامین و فروش انواع سیلیکون قالبگیری همراه هاردنر سیلیکون می‌پردازد. مشتریان محترم می‌توانند جهت خرید انواع مختلف سیلیکون‌های قالبگیری با کارشناسان فروش این مجموعه در ارتباط باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شیمی کهکشان

گروه شیمی کهکشان در زمینه واردات و توزیع مواد اولیه شیمیایی مورد مصرف صنایع فعالیت می کند و تا کنون مفتخر است که توانسته سهم کوچکی را در چرخه تامین کالا اساسی مورد نیاز تولیدکنندگان و صنعتگران عزیز داشته باشد. شیمی کهکشان بر آن است تا سبب آشنایی هرچه بیشتر تولیدکنندگان و مصرف کننده گان مواد اولیه شیمیایی شود و با ارائه این مواد با کیفیت در اسرع وقت و با نازلترین قیمت هرچه بیشتر در خدمت مشتریان باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار