اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810104363111120

طراحی سقف کناف

سقف کناف؛ زیبای خاص در دکوراسیون داخلی

کد: 139810104363111120

http://bit.ly/2sFOpPc

، تهران , (اخبار رسمی): طراحی و دیزاین سقف دیگر به یکی از موارد مهم زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. سقف کناف یکی از مدرن ترین و زیباترین انتخاب‌ها برای جلوه بخشیدن به فضای داخلی و طراحی دکوراسیون است.

سقف کناف؛ زیبای خاص در دکوراسیون داخلی
سقف کناف در طراحی دکوراسیون داخلی

می‌توان گفت که طراحی سقف از زمان‌های خیلی دور یکی از بخش‌های محبوب بین معماران و طراحان بوده است. تماشای ذوق و هنر در معماری سقف بناهای تاریخی و آثار باستانی کاملا بازگو کننده این موضوع است.

حتی اگر به بناهای خشتی و آجری قدیمی دقت کنید، می‌بینید که طراحی سقف به شکل‌های گوناگون با ایده و ذوق هنری قدیمی طراحی و پیاده سازی شده است. سقف مساجد، قصر و کاخ‌ها بازمانده از قدیم و خانه باغ‌ها نیز حاکی از اهمیت و محبوبیت طراحی و دیزاین سقف در گذشته است.

در طراحی و معماری طراحی سقف هنوز یکی از بخش‌های محبوب بین کارشناسان فعال در این زمینه و قشر وسیعی از مردم است. تنها تغییر در شکل ظاهری و سیر تکاملی طراحی دکوراسیون داخلی مدرن باعث ایجاد تغییرات زیادی در شکل سقف‌ها شده است.

با وجود تنوع زیاد در انواع طراحی سقف کناف و گچبری‌ها می‌توان متناسب با هر سبک از طراحی دکوراسیون داخلی، انتخاب‌های زیادی داشت.

طراحی سقف تنها از بخش‌های مهم و محبوب در طراحی دکوراسیون منزل نیست. طراحی سقف به شکل صنعتی و مدرن یکی از قسمت‌های پر طرفدار در دیزاین و طراحی دکوراسیون اداری، طراحی دکوراسیون تجاری، طراحی دکوراسیون هتل و به خصوص طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ است.

کافی است که از همین حالا در زمان حضور در مکان‌هایی که به تازگی تغییر دکوراسیون داشتند به طراحی سقف‌ها توجه کنید. در ادامه انواع طراحی سقف کناف که یکی از پرطرفدارترین انتخاب‌ها در طراحی دکوراسیون است،آمده است.

اهمیت نورپردازی در طراحی سقف

نورپردازی سقف‌ها روش‌های مختلفی دارد. برای نورپردازی سقف‌ها می‌توان از لوسترهایی با طراحی‌های خلاقانه و هماهنگ با طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان بهره بگیرید این لوسترها کار شما را برای طراحی سقف‌ها آسان‌تر می‌کنند.

برای سقف‌ها می‌‌توان از نورپردازی‌ها نیز بهره گرفت. استفاده از نورهای مخفی در سقف‌های کاذب، چراغ‌هایی با طراحی‌های خاص، لوستر‌هایی هماهنگ با دکوراسیون داخلی خانه، همه این‌ها می‌توانند در طراحی سقف خانه به شما کمک کنند.

اتاق کار و کتابخانه نیز از دیگر فضاهایی هستند که برای آن‌ها می‌توان از طرح‌های مشبک برای سقف استفاده کرد. در این مدل سقف‌ها می‌توان از نورپردازی‌های حیرت انگیزی استفاده کرد تا بر جذابیت سقف‌ها افزوده و فضایی دل نشین‌تر را تجربه کرد.

اگر به دنبال مدل جدید سقف منزل هستید، نور مخفی را فراموش نکنید. یکی از بهترین طراحی‌های سقف با کمک نور مخفی اتفاق می‌افتد که این روزها نیز در طراحی داخلی و دکوراسیون خانه‌ها بسیار دیده می‎شود. این چراغ‌های اضافی فضای اتاق را بازتر کرده و محیط دنج و راحتی را برای شما می‌سازند.

طراحی سقف آشپزخانه

طراحی سقف کاذب دو طبقه در بالای کانتر آشپزخانه و نورپردازی مخفی فضا را ملایم و دل نشین کرده است. طراحی سقف با هماهنگی تعریف فضاها و طراحی کف تاثیر فضا را دو چندان می‌کنند.

نقاشی و یا پتینه کاری روی سقف اگر به صورت حرفه‌ای و هماهنگ با فضا انجام گیرد، قطعا فضایی منحصر به فرد را در دکوراسیون منزل ایجاد می‌کند. با ایجاد برشهایی درون سقف و استفاده از نقاشی‌های زیبا می‌توان سقف را بسیار زیباتر جلوه داد.

سقف کناف در طراحی آشپزخانه

یکی از بهترین فضاهای داخل خانه که می‌توان با کناف و نورپردازی ان را به محیطی که بیشتر از قبل به چشم بیاید تبدیل کرد اشپزخانه است. به گفته بسیاری از طراحان و مهندسان اشپزخانه قلب یک خانه است پس اشپزخانه یکی از مهمترین فضاهای خانه است که باید به ان توجه ویژه شود. در رنگ امیزی سقف کناف اشپزخانه باید به رنگ کابینت‌ها توجه کرد که هارمونی داشته باشد.

همچنین از سقف کناف می‌توان در سرویس‌های بهداشتی و حمام استفاده کرد. برای کار کردن در این فضاها باید از پانل ضد رطوبت کناف استفاده کرد که مخصوص جاهایی با رطوبت بالا است. 

سقف کناف در طراحی پذیرایی

مهمترین فضای یک خانه پذیرایی ان است. باید برای انتخاب طرح جدید سقف کناف پذیرایی وسواس به خرج داد.باید توجه داشت که فضاهای مختلف خانه باید طرح مناسب خود را داشته باشد. سقف کناف هم به منظور پوشاندن مصالح سقف اصلی استفاده می‌شود و هم اگر طرحی مناسب روی ان اجرا کنید زیبایی پذیرایی شما را دو چندان می‌کند. شما باید دقت داشته باشید که طرح سقف کنافی که انتخاب می‌کنید متناسب با چیدمان وسایل خانه مثل مبل، میز و جزیره اشپزخانه باشد. کناف در سقف پذیرایی در خانه‌های مدرن می‌تواند به شکل مستطیل و خطوط صاف و پوشه دار اجرا شود و در خانه‌هایی با دکوراسیون داخلی کلاسیک می‌توان سقف کناف را منحنی شکل و یا دایره‌ای اجرا کرد.

بیشترین جلوه سقف کناف 2018 مربوط به اتاق پذیرایی است. مرکز این اتاق که در واقع محل نشستن نیز است، برای اجرای کناف انتخاب می‌شود. اجرای کناف باید توسط متخصصان مجرب انجام شود تا با اعمال و مدیریت مستقیم نیروهای متخصص با اعمال دقت و سلیقه انجام شود. در غیر این صورت هر گونه نقصان مانند ترک، عدم توازن و هم ترازی و… ممکن است به علت تحمل وزن کناف ایجاد شود. در طرح‌های جدید کناف تنوع زیاد وجود دارد و بر حسب سلیقه می‌توان مدل‌های زیبایی از گچبری‌های کلاسیک و مدرن را انتخاب کرد.

سقف کناف در طراحی اتاق خواب

کناف در اتاق خواب می‌تواند هم در سقف و هم در دیوار نیز مورد استفاده قرار گیرد. طرحی که انتخاب می‌شود برای سقف اتاق خواب باید طرحی نو و به روز باشد و همچنین طرحی باشد که ارامش و امنیت را به همراه داشته باشد. انتخاب رنگ و نورپردازی روی سقف کناف هم بسیار اهمیت دارد. برای نورپردازی بسته به سلیقه مشتری می‌توان هم از لوستر استفاده کرد و هم از هالوژن‌هایی که خود تنوع بسیاری در بازار دارد. همچنین برای استفاده از شیلنگی‌های نور مخفی باید در انتخاب نور ان به جزییاتی مانند رنگ و کاغذ دیواریه استفاده شده در ان فضا توجه کرد.

سقف کناف در طراحی اتاق کودک

همچنین استفاده از سقف کناف در اتاق کودک می‌تواند کمک بسیاری در براورده کردن ارامش مورد نیاز کودک باشد. در این فضا هم باید به رنگ و نورپردازی سقف کناف بسیار دقت شود.

اهمیت انتخاب رنگ سقف

اگر در فضاهای داخلی منزل از سقف‌های کاذب استفاده می‌شود، می‌توان فضای داخلی آن را با استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری متفاوت‌تر از بقیه قسمت‌ها نشان داد و بر خلاقانه‌تر بودن سقف اتاق خود تاکید کرد.

گاهی برای طراحی سقف‌ها باید از رنگ‌ها بهره گرفت. استفاده از رنگ‌هایی قدرتمند نظیر سیاه می‌تواند به شما کمک کند تا فضایی جذاب‌تر را تجربه کنید. از پالت‌های مختلف رنگی برای سقف‌ها استفاده کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

با اینکه رنگ‎های خنثی برای طراحی سقف بسیار متداول هستند اما شما هیچ محدودیتی ندارید و می‌توانید سقف‌تان را با رنگ‌های متنوع بپوشانید. خطوط راه راه رنگی یکی از پیشنهادات است که حتی می‌تواند به نقطه کانونی اتاق تبدیل شود.

از گچبری‌های زیبا برای طراحی سقف‌ها استفاده کنید

استفاده از گچبری‌هایی با طرح‌ها و مدل‌های مختلف اجرایی می‌تواند یکی از روش‌های طراحی سقف باشد. این گچبری‌ها کمک می‌کند تا در عین سادگی سقفی زیبا داشت. این گچبری‌ها را می‌توان در سقف‌های مسطح و به نسبت کوتاه به کار برد.

طراحی سقف به شکل سه بعدی

سقف‌هایی با طراحی‌ سه بعدی یکی از انواع مدل جدید سقف منزل هستند که با روشی شگفت‌انگیز و خلاقانه می‌توانند عمق و سبک را به اتاق‌ اضافه کنند. خطوط صاف و شیک در این نوع طراحی، ظاهر مدرن و جذابی را با خود برای اتاق‌ به ارمغان آورده و شکل متفاوتی به دکوراسیون‌ می‌دهند. می‌توان از انواع طیف‌های رنگی خنثی یا رنگ‌های جسورانه برای طراحی سقف استفاده کرد و باعث شد سقف اتاق‌ بیشتر از همیشه به چشم آید.

طراحی سقف به شکل هندسی

طراحی ماهرانه‎ی سقف می‌تواند دکوراسیون را تکمیل کند، جذابیت بصری آن را افزایش دهد و چشم‌انداز تازه‌ای به اتاق‌ اضافه کند. طراحی‌های هندسی که از گذشته وجود داشته و امروز نیز محبوبیت بسیار بالایی دارد، روش دیگری است که به کمک آن می‌توان سقف اتاق‎ را تزئین کرد. می‌توان از طراحی‌های مینیمال و پیچیده بدین منظور استفاده کرد.

طراحی سقف با چوب

با اینکه بیشتر ما ایرانی‎ها عادت به استفاده از چوب در طراحی سقف نداریم، اما مدل‌های بسیار شیک و لوکس سقف‌های کاذب چوبی، می‌توانند نظر ما را عوض کنند. چوب به خوبی می‌تواند حس و حال گرم و صمیمی به دکوراسیون داده و جلوه‎ی زیبایی به فضای داخلی دهد. می‌توان تمامی سقف اتاق‌ها را با چوب پوشاند و طراحی یکپارچه‌ای را ساخت و یا اینکه فقط برای قسمتی از سقف از چوب استفاده کرد.

طراحی سقف به شکل بیضی

با اینکه شکل‌های مربع و مستطیل بیشترین کاربرد را در طراحی سقف خانه‌های امروز دارند اما اگر فضامناسب باشد، می‌توان به سمت اشکال دایر‌ه‌ای و بیضی رفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی دکوراسیون اداری، دکوراسیون تجاری، دکوراسیون منزل، دکوراسیون هتل، دکوراسیون رستوران و کافی شاپ به مخاطبین است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل