اطلاعات تماس
  • 091291*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981011436489692

نخستین کارخانه و خط تولید سیر سیاه در ایران به بهره برداری رسید

کد: 13981011436489692

http://bit.ly/35rMydQ

، تهران , (اخبار رسمی): سیر سیاه یک محصول با قدمتی چند صد ساله در آسیای شرقی و کشور کره است که ارزش غذایی بسیار بالاتری نسبت به سیر خام دارد و هر واحد سیر سیاه 12 برابر بیشتر از سیر خام مواد موثره دارد.

نخستین کارخانه و خط تولید سیر سیاه در ایران به بهره برداری رسید
نخستین کارخانه و خط تولید سیر سیاه در ایران به بهره برداری رسید
نخستین کارخانه و خط تولید سیر سیاه در ایران به بهره برداری رسید
نخستین کارخانه و خط تولید سیر سیاه در ایران به بهره برداری رسید

نخستین خط تولید و فرآوری سیر سیاه با برند طلای سیاه در کارخانه برنا کامبوچا با حضور جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

آقای مهندس رضا بهروزی، مدیرعامل کارخانه برنا، در این مراسم، اظهار کرد: «با توجه به ماهیت محصولات فعلی کارخانه و تولید نوشیدنی تخمیری چای کامبوچا با برند برنا کامبوچا تصمیم به راه اندازی واحد تولید سیر تخمیری یا سیر سیاه گرفتیم و برای طراحی ماشین آلات فرآوری و بسته بندی سیر سیاه، سه سال زمان صرف تحقیقات و ساخت شده و اکنون با ظرفیت تولید سالانه بیش از 750 تن سیر سیاه به بهره برداری رسیده است.»

بهروزی با اشاره به مزیت‌های سلامت محور این محصول ارزشمند، اظهار کرد: «سیر سیاه یک محصول با قدمتی چند صد ساله در آسیای شرقی و کشور کره است که از لحاظ ارزش غذایی بسیار شبیه سیر 7 ساله ایرانی است با این تفاوت که مراحل فرآوری این محصول ارزشمند به جای 7 سال طی یک پروسه 3 ماهه توسط تجهیزات ساخته شده در این واحد تولید انجام می‌شود و یکی از اهداف ما برای تولید این محصول جلوگیری از خام فروشی محصول سیر و موسیر تولیدی در کشور و تبدیل آن به یک سوپرفود جهانی است و امیدواریم با توجه به کیفیت بالای سیر ایران بتوانیم حضور چشم گیری در بازار داشته باشیم که البته نیاز به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی ویژه‌ای دارد.»

وی افزود: «ما چشم‌انداز روشنی را برای این محصولات و دیگر محصولاتی که بر پایه سیر سیاه اعم از کپسول و قرص‌های خوراکی، سس سیر سیاه، شامپو، نوشیدنی‌های تخمیری شبیه ماءالشعیر و ...  ترسیم کرده‌ایم و افزون بر بازار داخل، اهداف صادرات منطقه‌ای را نیز در برنامه‌ریزی‌های شرکت در دستور کار داریم.»

بهروزی در توضیح روند فرآوری تولید سیر سیاه، گفت: «سیر سیاه فراورده‌ای است که از تخمیر سیر معمولی در حرارت و رطوبت کنترل شده تهیه می‌شود. طی این روند سیر را بین ۶۰ تا ۹۰ روز در دمای تقریبی ۶۰ تا ۷۷ درجه سانتی گراد نگهداری می‌کنند. پس از آن سیر حالت ژله‌ای پیدا می‌کند، مزه آن شیرین شده و رنگ آن سیاه می‌شود. این فراورده خاصیت انرژی زایی دارد و معمولاً از آن به عنوان چاشنی و طعم دهنده در غذاها استفاده می‌شود. این فراورده برای اولین بار توسط کره‌ای‌ها برای مصارف دارویی تولید شد.  روند تولید توسط ماشین آلات کاملا اتوماتیک صورت می‌گیرید و از هیچگونه مواد افزودنی برای ایجاد واکنش مورد نیاز در روند تخمیر سیر سیاه استفاده نمی‌شود و تمام 16 مرحله تغییرات دما و رطوبت توسط سیستم کنترلی اتاق‌های تخمیر، کنترل و مانیتور می‌شود و طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا انتهای سال 98 اولین نوبت محصول سیر سیه فرآوری شده با برند طلای سیاه  به بازار عرضه خواهد شد.»
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

برنا کامبوچا

برنا کامبوچا با هدف ارتقاء سطح سلامتی جامعه و ارائه محصولات جایگزین نوشابه‌های مضر صنعتی، تحقیقات خود را در زمینه نوشیدنی‌های گیاهی تخمیری از سال 1394 به همت جمعی از متخصصین صنعت و دانشگاه شروع و در واحد تحقیق و توسعه شرکت ، موفق به طراحی و تولید نوشیدنی تخمیری کامبوچا بر پایه طب سنتی گردید. این واحد تولیدی تحت نظارت سازمان غذا و دارو بوده و عضو انجمن جهانی تولیدکنندگان کامبوچا می باشد .

اطلاعات تماس
  • 091291*****
[نمایش اطلاعات]