اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810124368012346

چه چیزهایی را قبل از سفر به کویر مصر و کویر مرنجاب باید بدانیم؟

کد تخفیف تور کویر مصر و کویر مرنجاب

کد: 139810124368012346

http://bit.ly/2R4LXKa

، تهران , (اخبار رسمی): رفتن به کویر علاوه بر آرامش دادن و لذت داشتن سختی‌های خاص خود را هم دارد. در ادامه بهترین پیشنهاد برای سفر به کویر مصر و کویر مرنجاب ارائه شده است.

کد تخفیف تور کویر مصر، تور کویر مرنجاب و...
کد تخفیف تور کویر مصر و کویر مرنجاب

در اصطلاح زیست محیطی به یک ناحیه بیابانی که دارای بارش کمی است کویر می‌گویند. ایران با وجود آب و هوای خشک و بیابانی در برخی از نواحی مرکزی کشور دارای کویرهای بزرگ و معروفی مانند کویر مرنجاب، کویر مصر و ورزنه است. از این رو طی سال‌های اخیر کویرگردی یا صحرانوردی به یکی از علاقه مندی‌های مردم تبدیل شده است و سالیانه جمعیت زیادی را به سوی این دشت‌های سوزان می‌کشاند. 

تور کویر مصر رویایی اما سخت

کویر مصر در عین زیبایی محیطی است بسیار خشن که اگر آداب سفر به آن را رعایت نکنیم حتی می‌تواند مرگ آور باشد. تغییرات زیاد در دمای بین روز و شب، شرایط حیات برای زندگی گیاهان و حیوانات را هم سخت کرده و کویرگردی را به چالشی بزرگ برای همگان مبدل ساخته است.                        

سختی‌های تور کویر مرنجاب

البته این بدان معنی نیست که از زیبایی‌های این سفر غافل شد بلکه یعنی مسافران کویر مرنجاب باید اصول اولیه سفر به کویر را بدانند و برای این سفر آماده باشند. در ادامه به ذکر ملزوماتی که باید قبل از سفر به کویر مرنجاب از همراه داشتن آنها اطمینان حاصل کرد می‌پردازیم تا خطرات جانی و مالی این سفر را کاهش داده و آن را به یک سفر رویایی و لذت بخش برای خود تبدیل کنیم.

راهنمای خوب در تور کویر 

داشتن یک فرد راهنما که به موقعیت جغرافیایی منطقه، مسیر جاده‌ها، محل قرارگیری تپه‌ها، چشمه‌های آب، کوه‌ها و دریاچه نمک کویر مصر آگاهی کامل داشته باشد، ضروری است. همراه داشتن بسیاری از تجهیزات هم بر عهده‌ی این فرد است.

عینک آفتابی در کویر 

جهت جلوگیری از آفتاب شدید کویر مرنجاب که گاه می‌تواند برای چشمان مسافران آزاردهنده باشد، همراه داشتن یک عینک آفتابی خوب لازم است. 

اهمیت کرم‌های مناسب در کویر 

گرمای شدید کویر مصر و تابش مستقیم آفتاب در آن باعث می‌شود که پوست به سرعت خشک و ملتهب شود. بنابراین چه پوست حساسی دارید یا نه باید از کرم‌های ضدآفتاب قوی استفاده کنید. 

نقش عینک طوفان در کویر 

محافظت از چشم در برابر طوفان‌های شن که به دفعات در طول روز کویر مرنجاب اتفاق می‌افتد ضروری است. از طرفی با استفاده از این عینک‌ها لذت دیدن طوفان شن هم چندین برابر می‌شود. 

کفش مناسب برای کویر گردی کویر مصر

استفاده از کفش‌های معمولی یا صندل‌های باز برای کویرنوردی مناسب نیست و به مرور خستگی ایجاد می‌کنند لذا پوتین‌های مخصوص کویرنوردی انتخاب بهتری برای این موضوع هستند که وزن سبکی دارند  و از ورود ماسه بادی در کویر مصر به درون کفش جلوگیری می‌کنند.

بطری آب در تور کویر مرنجاب

تبخیر آب بدن و تعرق در تور کویر مرنجاب بسیار بالاست و  مصرف آب برای تامین آب بدن ضروری است ولی از آنجایی که یافتن آب در کویر کار راحتی نیست، برای احتیاط باید یک بطری آب همراه داشت. 

خودروی مناسب در تور کویر مصر

وسیله سفر به تور کویر مصر علاوه بر دارا بودن شرایط ایمنی و تست‌های فنی معمول، باید مجهز به امکانات دیگری نظیر جی پی اس، قطب نما، بنزین اضافه و چرخ زاپاس نیز باشد. کویر نوردی با خودرو تفاوت‌های زیادی با سایر انواع رانندگی در سفر دارد  بنابراین مهارت رانندگی در کویر مصر نیز از نکاتی است که باید در انتخاب راننده به آن توجه شود.   

لباس گرم در شب کویر مرنجاب

شب‌های کویر مرنجاب برخلاف روزهای آن بسیار سرد و طاقت فرساست لذا باید همیشه لباس گرم مناسب همراه داشت. علاوه بر این لباس روز باید پوشاننده بدن در برابر آفتاب، گرما، حشرات و خزندگان باشد. 

غذای مناسب برای تور کویر مصر

تغذیه برای مسافران تور کویر مصر بسیار اهمیت دارد و علاوه بر مقدار آن که باید کافی و گاه اضافه باشد، مقوی بودن، سبک بودن و ماندگاری بالای آن نیز باید لحاظ شود.  

اهمیت جعبه کمک‌های اولیه در تور کویر مرنجاب

خطرات و بیماری‌ها همیشه در کویر مرنجاب وجود دارد. از گرمازدگی تا گزیده شدن توسط حشرات، گاه مار و عقرب. لذا همراه داشتن جعبه‌ی کمک‌های اولیه که حاوی داروهای ضروری برای بیماری‌های قابل پیش بینی باشد الزامی است. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تخفیف هات

در تخفیف هات کارشناسان ما ضمن بررسی فعال بودن کد های تخفیف و آگاهی از صحت کد تخفیف، آن ها را دسته بندی کرده و به صورت مرتب در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهند. همچنین همکاران ما در تخفیف هات به صورت روزانه و دائم در حال جمع آوری و تهیه کدهای تخفیف به روز و جدید برای خدمت رسانی به شما مشتریان می باشند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]