کد: 139810134371114110

11 روش تقویت حافظه برای سخنرانی

کد: 139810134371114110

http://bit.ly/2MYhiNr

، ارومیه , (اخبار رسمی): یک اصل مهم برای ایراد سخنرانی موفق برخورداری از یک حافظه قوی برای به یاد سپردن مطالب سخنرانی است.

11روش تقویت حافظه برای سخنرانی!
11 روش تقویت حافظه برای سخنرانی

برخی از افراد جزو افراد فراموش کار هستند که برای تبدیل شدن به یک سخنران موفق باید حافظه خود را تقویت کنند.

برخی از شیوه‌های تقویت حافظه

1-به جای تلف کردن وقت خود کناب بخوانید و نکات مهم کتاب‌ها را در یک دفترچه یادداشت کنید و هر از چندگاهی آنها را مرور کنید.

2-در هنگام صحبت با دیگران یا وقتی در یک جمعی هستید که سخنران فرد دیگری است با دقت گوش دهید و نیز مطالب مهم و کلیدی را نکته برداری کنید.

3-به رویدادها و جزییات تمام مفاهیم و صحنه‌ها دقت کنید و از روی هیچ نکته‌ای به سادگی نگذرید و آن‌ها را در ذهن خود تجزیه تحلیل کرده و به خاطر بسپارید.

4-از حلقه‌های اتصالی بین آن چیزی که می‌خواهید به خاطر بسپارید و آن چه که از پیش در ذهن خود دارید استفاده کنید و به هم مرتبط سازید تا به خاطر سپردن نکات جدید آسان‌تر شود.

5-از کلمات مخفف استفاده کنید. از کنار هم قرار دادن حروف اول کلمه‌ها یک کلمه‌ی کلیدی  برای خود بسازید تا یادآوری آن ساده‌تر باشد.

6-به سلامت جسمانی خود دقت کنید. هر روز تمرین کنید که فشار خون متعادل، ضربان قلب عادی و اعصابی آرام و همچنین بدنی سالم داشته باشید. برنامه‌ی غذایی دقیق و متناسب با  خود را تنظیم کنید. در این حالت شما حافظه‌ی بیشتری خواهید داشت. به صورت مداوم ورزش کنید و از خوردن مشروبات الکلی و استعمال دخانیات پرهیز کنید تا صدایی رسا و حافظه‌‌ای قوی داشته باشید.

7-از روش مدرسه‌ای استفاده کنید. مطالب را نوشته و چندین بار بخوانید و پس از به خاطر سپردن و قبل از آن که مدت زیادی بگذرد در فاصله‌های کوتاه آنها را دوباره مرور و یادآوری کنید.

8-از آنچه که می‌خواهید به خاطر بسپارید یک تصویر ذهنی و خیالی در ذهن خود به وجود آورید که وقتی مطلب را فراموش کردید این تصویر را مجسم کنید تا اطلاعات را بازیابی کنید.

9-برای یادگیری اطلاعات وقت بگذارید. حافظه به صورت آنی و لحظه‌ای نمی‌تواند اطلاعات را به خاطر بسپارد. پس برای درک مفاهیم و اطلاعات باید وقت کافی بگذارید. مشخصا به خاطر سپردن چیزهای مورد علاقه بسیار آسان‌تر از  دیگر موضوعاتی است که علاقه‌ای به آن‌ها ندارید.

10-آرامش داشته باشید و از عوامل استرس زا دوری کنید. آرامش اعصاب باعث بالا رفتن ظرفیت، سرعت و کارایی حافظه می‌شود.در هنگام مطالعه عوامل مزاحم را به حداقل برسانید.

11-گزینشی عمل کنید. نمی‌‌توانید همه‌ی مطالب و رویدادها را به خاطر بسپارید. شما آنچه را که مایل به نگهداری آن در حافظه‌ی خود هستید انتخاب کنید و به خاطر بسپارید و بقیه را فراموش کنید. فضای ارزشمند حافظه‌ی خود را با اطلاعات و سوابق کم ارزش پر نکنید.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت مدیر20 مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مدیر20

ازاوایل سال 1398 تصمیم برآن گرفتیم که برای ارتقاء سطح علمی و در نتیجه سطح زندگی مردم کشور عزیزمان قدم برداریم! برای نیل به این هدف تیم مدیر 20 به شما کمک خواهد کرد تا با فراگیری دانش به روز،شاهد پیشرفت خود در زندگی شخصی و کسب‌وکار خود باشید.

منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | روانشناسی و موفقیت