کد: 139810154379314011

قیمت مبلمان استیل در سال 98

کد: 139810154379314011

http://bit.ly/35Bb3Wo

، همدان , (اخبار رسمی): در ادامه معیارهای ارزشمند و اساسی و همچنین لیستی از جدیدترین قیمت‌های مبل استیل که در سال 98 عرضه شده‌اند، بررسی شده است.

قیمت مبلمان استیل در سال 98
قیمت مبلمان استیل در سال 98

امروزه خرید مبلمان توسط مردم به دلیل داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد و همچنین زیبایی بی‌نظیر و خارق‌العاده و از همه مهم‌تر لوکس و تجملاتی بودن ان، رشد چشمگیری داشته است اما قیمت بالای ان و همچنین تنوع انواع مدل‌های آن در بازار سبب شده که مردم برای خرید ان کمی با سردرگمی مواجه شده باشند. در خرید مبلمان استیل واقعاً باید بیش از اندازه به استانداردهای یک مبل خوب توجه کرد زیرا در غیر این صورت هزینه‌ای که صرف می‌شود از دست می‌رود. به همین منظور در ادامه نکات و استانداردها و معیارهایی بررسی شده که بهتر است در مورد قیمت مبل استیل به آن‌ها توجه کرد.

قیمت مبل استیل در مقایسه با مبل راحتی ارزان‌تر است یا گران‌تر؟

این سؤال‌ها از رایج‌ترین سؤال‌هایی است که از زبان خریداران مبل شنیده می‌شود. اما آیا تفاوتی میان مبل استیل و مبل سلطنتی از لحاظ قیمتی وجود دارد؟

مبلمان استیل در حقیقت همان مبلمان سلطنتی هستند. در ابتدای ظهور و ورود مبل سلطنتی در بازار ایران مبل‌های جدید که دارای منبت کاری و طراحی بسیار پرکار و زیبا بودند وارد شدند و اما به مرور زمان با توجه به استایل متفاوت و خاصی که این نوع مبلمان داشتند (کلمه استایل یا style یک کلمه انگلیسی است به معنی سبک است ) به مرور با تغییر تلفظ استایل به استیل تبدیل شد. این گونه شد که با دو کلمه مبل سلطنتی و مبل استیل مواجه شدیم و اغلب و عامه مردم گمان می‌کنند این دو مبل با هم متفاوت هستند.

نکات مهمی که قیمت مبل استیل را تحت تاثیر قرار می‌دهند

  • اندازه‌گیری فضای مورد استفاده برای مبلمان

یکی از نکاتی که باید در هنگام خرید مبل استیل رعایت کرد اندازه‌گیری فضای مورد نظر برای محل قرارگیری مبل است. هر چقدر این مبلمان زیبا و چشمگیر باشند اما اگر محل قرارگیری انها مناسب نباشد و کوچک باشد، سبب می‌شود که فضایی دل زده و تنگ ایجاد شود. به همین منظور باید مکانی که قرار است مبلمان مورد نظر در ان قرار گیرد را اندازه‌گیری کرد و همچنین باید تمام ابعاد خود مبل را نیز اندازه‌گیری کرد و تعداد انها را هم مورد بررسی قرار داد و مشاهده کرد که آیا این تعداد مبلمان و اندازه آن‌ها برای محلی که برای ان در نظر گرفته شده مناسب است یا نه؟زیرا مبلمان استیل به دلیل داشتن تاج‌ها و دسته‌های بزرگ ممکن است در رفت و امد مشکل ایجاد کند.

مبلمان در کجا استفاده می‌شوند؟

به طور معمول از مبلمان استیل به خاطر داشتن ظاهر لوکس ان، برای اجرای مراسم رسمی و میهمانی‌ها استفاده می‌شود. ولی برخی از مردم به دلیل علاقه‌مندی زیاد به مبلمان استیل و کمبود فضای منزلشان مجبور می‌شوند از مبلمان استیل به عنوان نشیمن روزانه خود استفاده کنند.

پارچه مبلمان استیل

یکی از نقاط برجسته‌ای که سبب می‌شود مبلمان استیل به چشم بیایند پارچه‌های استفاده شده برای ان است. فروشندگان مبلمان استیل برای جذب مشتری خود از واژه پارچه نانو بهره می‌گیرند و به مشتریان خود می‌گویند که مایعات در این نوع پارچه‌ها نفوذ نمی‌کند و برای قانع کردن ان ها آب بر روی پارچه مبلمان می‌ریزند و مشتریان هم می‌بینند که حتی یک قطره هم در پارچه نفوذ نمی‌کند و سبب قانع شدن انها در امر خرید می‌شود. اما باید بدانید که درست است که این پارچه‌ها ضد آب هستند اما آب برای مدت کوتاهی روی پارچه باقی می‌ماند و در صورتی که مدت زیادی روی پارچه باقی بماند به داخل پارچه نفوذ خواهد کرد.

ضد آب بودن فقط یکی از ویژگی‌های این پارچه هاست. از ویژگی‌های دیگر این مبلمان می‌توان به ضد لکه، ضد چروک، استحکام بیشتر، ضد بو و باکتری، دوام رنگ و ... اشاره کرد.

انتخاب نوع پارچه و مطابقت آن با دیگر وسایل

یکی دیگر از مواردی که در بالا یا پایین بودن قیمت مبل استیل جدید مورد توجه است انتخاب پارچه باکیفیت و مرغوب است. برای همین به غیر از آنکه باید به کیفیت پارچه اهمیت داد باید پارچه‌ای را انتخاب کرد که دارای زیبایی باشد به همین منظور پارچه‌ باید با رنگ مبل، رنگ دیگر وسایل تزئینی مبل، رنگ دیوار، رنگ فرش و در حالت کلی با تم کلی منزل همخوانی داشته باشد که در صورت رعایت این امر زیبایی دکوراسیون شما چندین برابر خواهد شد.

هماهنگی رنگ پارچه و مبل با رنگ دیوار

ست کردن رنگ مبل با رنگ دیوار خیلی مهم است و شما برای ان که دکوراسیونی منحصر به فرد داشته باشید باید این مورد را رعایت کنید به همین منظور به شما توصیه می‌کنم که اگر رنگ دیوار منازل رنگ‌های خنک مانند صورتی و سبز است، مبلمانی با رنگ روشن انتخاب کنید اما اگر رنگ‌های دیوار منازلتان رنگ‌های خاموش مانند بژ، سفید و خاکستری است، مبلمانی با رنگ تیره انتخاب کنید.

هماهنگی رنگ پارچه و میزان فضا

اگر برای چیدمان مبلمان استیل فضای بزرگی را در اختیار دارید انتخاب رنگ‌های شکلاتی، قهوه‌ای و خاکستری برای مبلمان استیل انتخاب مناسبی است و اگر فضایی که شما برای محل قرارگیری مبلمان استیل در نظر گرفته‌اید کوچک است از رنگ‌های کرم، سفید و دارچینی استفاده کنید تا فضای کوچک شما را بزرگتر نمایش دهد.

انتخاب پارچه مناسب مبل در استفاده از فضا

به طور معمول از پارچه‌های مشبک و گل‌دار برای مبلمان استیل استفاده می‌شود زیرا باعث می‌شود که فضایی منحصر به فردی را ایجاد کند. اما اگر به جای آنکه از مبل‌های استیل در فضای بزرگ استفاده کنید، قرار شد به علت کمبود جا در خانه‌های امروزی، در فضای کوچک استفاده کنید بهتر است از پارچه‌های ساده و یا پارچه‌های مخملی و پرز دار استفاده کنید.

تاثیر کیفیت پارچه بر قیمت مبل استیل

یکی دیگر از مواردی که بر قیمت مبل استیل تاثیر می‌گذارد کیفیت پارچه است. اکثر مردم به جای آنکه کیفیت پارچه برایشان مهم باشد ظاهر پارچه برایشان در اولویت قرار دارد و این عادت سبب می‌شود پس از مدتی که از خرید مبل بگذرد پارچه ظاهر زیبای خود را به دلیل کیفت پایین و نامرغوب بودن از دست بدهد و سبب دل سرد شدن ما از خرید شود پس برای خرید پارچه‌ای مرغوب موارد زیر را رعایت کنید تا از خریدتان هرگز دل سرد نشوید.

محل دوخت پارچه را بررسی کنید

 اگر از پارچه‌های پرزدار و مخمل در مبلمان استیل استفاده شده برای آنکه کیفیت ان را بسنجید کافی است که دستی روی پارچه آن بکشید اگر سریع و بدون تأخیر به حالت اولیه برگشت نشان از با کیفیت بودن پارچه استفاده شده است و اگر با تأخیر به حالت اولیه برگشت نشان از بی‌کیفیت بودن ان است.

 همچنین باید به تراکم پارچه استفاده شده در مبلمان استیل توجه شود. اغلب پارچه‌های سنگین‌تر و با تراکم بیشتر از پارچه‌هایی که سبک‌تر و کم تراکم هستند بهتر است و در نتیجه کیفیت پارچه آن بالا خواهد بود. پارچه‌های کم تراکم در اثر نشستن‌های مکرر زیبایی خود را از دست می‌دهند.

انتخاب چوب مناسب

قسمت زیادی از این مبلمان را چوب تشکیل می‌دهد به همین منظور استفاده از چوبی مرغوب و باکیفیت در مبلمان استیل بسیار بیشتر از سایر مبلمان دیگر در اولویت و اهمیت قرار دارد. زیرا مبلمان استیلی که از چوب باکیفیت و مرغوب استفاده نمی‌کنند برای مدت زمان زیادی دوام نمی‌آورند. برای ساخت کلاف مبلمان استیل از چوب‌های زیادی مانند توسکا، ممرز، چنار، افرا، گردو و راش استفاده می‌کنند که بهترین نوع انها چوب راش و گردو است.

در حال حاضر در ایران استفاده از کلاف چوبی به همراه رزین بسیار زیاد شده است. استفاده از چوب و رزین باعث می‌شود قیمت مبل استیل بسیار کمتر شود و همچنین وزن مبلمان بسیار بیشتر خواهد شد. اما نتیجه استفاده و ترکیب چوب و رزین باعث کاهش قیمت مبل  و آماده شدن سریع آن می‌شود.

قطعاً نمی‌توان از هنر دست و منبت‌کاری روی چوب و چشم نوازی آن گذر کرد و ارزش آن را نادیده گرفت. البته این نوع مبلمان استیل از قیمت بالایی برخوردار است.

اگر از ایراداتی که چوب و رزین نسبت به کلاف یکپارچه چوب دارد بگذریم، باید یادآور شد که هوشیار باشید. متأسفانه برخی از تولیدکنندگان و یا نمایشگاه داران مبلمان واقعیت را به خریدار نمی‌گویند و بسیاری از خریداران مبل استیل با دیدن ظاهر زیبا و چشم نواز مبل اقدام به خرید مبل می‌کنند و شاید تا آخر عمرشان هم متوجه نشوند که مبل چوب و رزین خریده‌اند نه مبل تمام چوب!

تاثیر نوع فوم بر قیمت مبل استیل

از دیگر مواردی که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد فوم‌های به کار رفته در مبلمان استیل است بهتر است فوم به کار برده شده در ساخت مبلمان فوم سرد باشد زیرا فوم سرد حالت ارتجاعی دارد و پس از برخاستن از روی مبل سریعاً به حالت اولیه برمی‌گردد در صورتی که اگر فوم به کار برده شده فوم گرم باشد پس از برخاستن از روی ان کمی با تأخیر به حالت اولیه برمی‌گردد و پس از استفاده کوتاه مدت قابلیت خود را از دست می‌دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازار مبل ملایر

وب سایت بازار مبل ملایر محصول شرکت آریا نرم افزار با شناسه ملی 10820042045 ، شماره ثبت 1330 و مدیرعاملی جناب آقای مهندس مهدی عباسی می باشد که بیش از یک سال است فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده است. سایت بازار مبل ملایر اولین سامانه مجازی جهت معرفی صنعت مبل و منبت شهرستان ملایر، بزرگترین تولید کننده صنایع چوبی در کشور می باشد. فعالیت این سایت در راستای معرفی اطلاعات و گالری محصولات نمایشگاه های مبل ملایر به کاربران و خریداران حوزه مبل می باشد به صورتی که نمایشگاه داران محترم پس از عقد قرارداد با سایت بازار مبل و پرداخت هزینه در ازای خرید پلن مورد نظر، مشخصات کامل محصولات خود را جهت درج در سایت ارائه می دهند.

منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل