اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810174384513696

هر آنچه که باید درباره اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ بدانید

کد: 139810174384513696

http://bit.ly/2QLwhwA

، تهران , (اخبار رسمی): بررسی‌ها نشان می‌دهد که مخاطبان 92 درصد بیشتر نسبت به برندها به اینفلوئنسرها اعتماد دارند. بنابراین، همکاری با اینفلوئنسرها، فرصتی مناسب برای برندها محسوب می‌شود تا بتوانند اعتماد مردم نسبت به محصولات و خدمات‌شان را بدست بیاورند. به احتمال زیاد مشتریان به توصیه یک دوست بیشتر اعتماد می‌کنند.

هر آنچه که باید درباره اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ بدانید.
هر آنچه که باید درباره اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ بدانید

در سال‌های اخیر، شاهد توجه به اینفلوئنسر مارکتینگ هستیم. صاحبان کسب‌و‌کارها توانسته‌اند با همکاری اینفلوئنسرها، در راه توسعه برند خود گام بردارند. با استفاده از این روش، دسترسی به مخاطبان بیشتر، در کم‌ترین زمان اتفاق می‌افتد و شبکه‌ای بزرگ‌تر و مفیدتر از مشتریان مورد اعتماد و پرشور ایجاد می‌شود.

همچنین این روابط به نفع شخص اینفلوئنسر است و شانس او را برای همکاری با دیگر برندها افزایش می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که مخاطبان 92٪ بیشتر نسبت به برندها به اینفلوئنسرها اعتماد دارند. بنابراین، همکاری با اینفلوئنسرها، فرصتی مناسب برای برندها محسوب می‌شود تا بتوانند اعتماد مردم نسبت به محصولات و خدمات‌شان را بدست بیاورند. به احتمال زیاد مشتریان به توصیه یک دوست بیشتر اعتماد می‌کنند.

همکاری با یک اینفلوئنسر حرفه‌ای، روشی قدرتمند برای ارتقای اعتبار برند شماست. در ادامه خلاصه‌ای از تمام مواردی که باید برای شروع کار بدانید را با شما در میان می‌گذاریم.

اینفلوئنسرها چه کسانی هستند؟

اینفلوئنسرها، معمولاً کاربران فعال رسانه‌های اجتماعی هستند که موفق به جذب افراد در صفحه شخصی‌شان شده‌اند. هر فردی که مخاطبان زیادی داشته باشد، به آن‌ها توجه کند و توانایی تغییر نظرات و تأثیرگذاری بر رفتارها را داشته باشد، می‌تواند به عنوان یک تأثیرگذار یا همان اینفلوئنسر شناخته شود.

این افراد عموماً خوش سیما هستند، اعتماد به نفس بالایی دارند و ارتباط دوسویه با مخاطبان خود برقرار کرده‌اند. تأثیرگذاران یا اینفلوئنسرها، رهبر مخاطبان خود در زمینه‌های خاص هستند و افراد می‌خواهند که مانند آنها باشند. آنچه را می‌خورند، بخورند؛ همان لباس را بپوشند و آنچه می‌خرند، بخرند. اینفلوئنسرها در بیشتر شبکه‌های اجتماعی یافت می‌شوند.

اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ در چیست؟

اینفلوئنسرها افرادی هستند که می‌توانند به برند کمک کنند تا در شبکه‌های اجتماعی مانند Instagram و غیره، بتوان به مخاطبان بیشتری دست پیدا کرد و آن‌ها را به مشتریان واقعی تبدیل کرد.

همه این خصوصیات، باعث می‌شود تا اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ برای برندها بیشتر روشن شود. بنابراین، امروزه برندها مایل به صرف هزینه‌های زیادی هستند تا محصولات یا خدمات خود را با کمک یک اینفوئنسر حرفه‌ای، معرفی کنند.

انواع اینفلوئنسرها

اصطلاح تأثیرگذار یا همان اینفلوئنسر، در گذشته برای توصیف افراد مشهور استفاده می‌شد. اکنون نه تنها ثروتمندان و افراد مشهور می‌توانند تأثیرگذار باشند بلکه وبلاگ‌نویسان محبوب، ستارگان اجتماعی یا حتی افراد عادی نیز می‌توانند اینفلوئنسر باشند. هرکسی که به رسانه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشد، می‌تواند تأثیرگذار باشد.

اینفلوئنسرها بسته به سطح اثرگذاری، در سه گروه قرار می‌گیرند:

1. میکرو تأثیرگذارها

اینفلوئنسرهایی که کمتر از رسانه‌های اجتماعی پیروی می‌کنند. آنها از میزان تعامل بالایی برخوردار هستند و مخاطبان هدفمند‌تری دارند. معمولاً کار با آنها مقرون به صرفه‌تر و معتبرتر است و محتوای واقعی بارگذاری می‌کنند. بر اساس تجربه‌ی شخصی از یک برند، استفاده از آن را پیشنهاد می‌دهند و در تبلیغات، دروغ نمی‌گویند. این نوع اینفلوئنسرها تعدادشان کم است اما اگر خوش شانس باشید، می‌توانید یکی از آن‌ها را بیابید.

2. ماکرو تأثیرگذارها

بعید است که آنها را بر فرش‌های قرمز ببینید، اما بعضی اوقات می‌توانند میلیون‌ها نفر دنبال کننده در رسانه‌های اجتماعی داشته و در حوزه‌هایی خاص بسیار شناخته شده باشند. آنها می‌توانند مدیر، روزنامه‌نگار یا وبلاگ‌نویسی باشند که اغلب به عنوان رهبر فکری در حوزه خود شناخته می‌شوند. همکاری با یک ماکرو تاثیرگذار، می‌تواند شما را در کم‌ترین زمان به بهترین نتیجه برساند. با این حال، هرچه اینفلوئنسر تأثیر بیشتری داشته باشد، هزینه کار با او نیز بیشتر خواهد بود.

برای مثال می‌توان به همکاری بین Becca و Jaclyn Hill اشاره کرد. Becca، یک برند آرایشی استرالیایی است که از سال 2001 شروع به کار کرده است و تا سال 2012 محصولات آن در بیش از 36 کشور جهان به فروش رسید.

همکاری این برند با Jaclyn Hill، یکی از اینفلوئنسرها و ستاره‌های یوتیوب، به این برند کمک کرد تا به رشدی عظیم برسد.

3. مگا تأثیرگذارها

به عبارت ساده، این‌ها افرادی مشهور در رسانه‌های اجتماعی با بیش از یک میلیون دنبال‌کننده هستند. آنها بالاترین سطح دستیابی به مخاطبان و تعاملات را در هر پست دارند. این نوع اینفلوئنسرها مبالغ هنگفتی دریافت می‌کنند و معمولاً فقط برندهای عظیم می‌توانند از پس آنها برآیند.

آدیداس برای پیشی گرفتن از رقبای اصلی، از این نوع اینفلوئنسرها کمک گرفت. این کمپین بر جذب جوانان متمرکز شد و ایده اصلی آن توجه به محتوای تولید شده توسط کاربران با استفاده از هشتگ MyNeoShoot است.

همچنین آدیداس از نفوذ اجتماعی و شهرت سلنا گومز برای تشویق طرفداران برای به اشتراک گذاشتن عکس‌هایی که در آن از محصولات آدیداس استفاده می‌کردند‌، بهره گرفت.

این کمپین بسیار موفق بود و بیش از 12K ورودی و 71k هشتگ MyNeoShoot را به همراه داشت. فروش آدیداس با 24.2٪ افزایش یافت. در حالی که رقیب اصلی آنها، نایک، افت 9.1٪ در فروش را تجربه کرد.

اینفلوئنسر مناسب را برای برند خود پیدا کنید

هنگامی که شما برند خود را راه‌اندازی کردید و تصمیم گرفتید که چه میزان بودجه را برای اینفلوئنسرها کنار بگذارید، وقت آن است که یک اینفلوئنسر را انتخاب کنید که مناسب برند شما باشد. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند:

• دنبال‌کنندگان واقعی

در قدم اول خوب است ببینید که آیا دنبال‌کنندگان واقعی‌اند؟ آیا تعداد نظرات با تعداد نفرات هماهنگی دارد؟ برای مثال اگر می‌بینید که فردی با ۱۰ هزار نفر دنبال کننده، زیر هر پست فقط ۲ نظر دارد، بدانید که یک جای کار می‌لنگد.

• ارتباطات مفید و دوسویه

آیا اینفلوئنسر به مخاطبان اجازه ابراز نظر می‌دهد؟ تا چه میزان به نظرات اهمیت می‌دهد و به افراد احترام می‌گذارد؟ آیا پاسخ مخاطبان را به خوبی می‌دهد؟ هرچه اینفلوئنسر حرفه‌ای‌تر باشد، روابطش با مخاطبان قوی‌تر است. به دنبال کسی باشید که مخاطب خود را درگیر کند و تنها به فکر انتشار محتوای کپی شده و شعاری نباشد.

• تطابق با مخاطبان هدف

بهتر است اینفلوئنسری را انتخاب کنید که مخاطبان آن از نظر سن و جنس، با مخاطبان هدف شما هماهنگی داشته باشد. بنابراین، ابتدا باید تصور روشنی در مورد مخاطبان خود داشته باشید و سپس به دنبال اینفلوئنسری باشید که مخاطبان آن، با مخاطبان هدف شما مطابقت داشته باشند.

• اهمیت محتوا

محتوای منتشر شده توسط اینفلوئنسر بسیار مهم است. شما باید فردی را انتخاب کنید که خط فکری‌اش با نام تجاری شما در تضاد نباشد. همچنین دقت داشته باشید که تنها زیبایی ظاهری اینفلوئنسر کافی نیست بلکه باید هنر و علم این کار را داشته باشد. باید بتواند به‌گونه‌ای محتوا تولید کند که برای مخاطبان مفید و جذاب باشد.

• اعتبار

اصالت ضروری است. به عنوان یک برند، اعتماد، وفاداری مشتریان را به همراه دارد که مهم‌ترین عنصر برای دوام است. شما به یک اینفلوئنسر نیاز دارید که صادق باشد و از تجربه شخصی خود صحبت کند. کسی که بخاطر پول، حاضر نشود هر دروغی را به خورد مخاطب بدهد. اینفلوئنسری را انتخاب کنید که علاقه داشته باشد تا کالا و خدمات با ارزش و با کیفیت را به مخاطبان معرفی کند.

اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ برای برندها امری ثابت شده است. این روش، یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای ایجاد تعامل مفید بین برند و مشتریان و جذب آنان است.

اینفلوئنسرها و محتوای معتبر آنها، به برندها کمک می‌کنند تا توجه و اعتماد مصرف‌کنندگان را جلب کنند. اینفلوئنسر مارکتینگ فقط برای برند شما مفید نیست، بلکه به رشد و شناخته شدن خود اینفلوئنسر نیز کمک می‌کند.

با همکاری اینفلوئنسری که مناسب برند شما باشد، می‌توانید برند خود را به طور موثرتری به دیگران معرفی کنید. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اترون

آژانس خلاقیت آترون با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی وب‌سایت‌های تخصصی، طراحی تبلیغات و برندینگ شما را تا رسیدن به اهداف‌تان همراهی می‌کند. هدف آترون، راه‌اندازی و توسعه کسب‌و‌کار شما با بکارگیری روش‌های خلاقانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. ما اینکار را با برقراری ارتباطی قوی و سازنده بین برند و مخاطبان انجام می‌دهیم: ‎- بیش از 40 نیروی متخصص، تحصیل‌کرده و خلاق - طراحی و توسعه وب‌سایت و اپلیکیشن - کمپین‌های تبلیغاتی ۳۶۰ درجه - تولید و توسعه محتوا - استراتژی برند و برندسازی - سرویس فول دیجیتال مارکتینگ - برنامه‌ریزی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی - تحلیل و تحقیقات بازار ‎- واحد پشتیبانی فعال

اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]