اطلاعات تماس
  • 021449*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810174384613357

مصرف دارو و تاثیر آنها بر کاشت ایمپلنت

تاثیر داروها بر ایمپلنت گذاری

کد: 139810174384613357

http://bit.ly/2FBXhrM

، تهران , (اخبار رسمی): تاثیر مصرف داروهای مختلف باید مورد توجه پزشکان ایمپلنت به هنگام ایمپلنت گذاری قرار گیرد.

تاثیر داروها بر ایمپلنت گذاری
مصرف دارو و تاثیر آن ها بر کاشت ایمپلنت - ایمپلنت گذاری دکتر ایمپلنت

افرادی که از داروهای مختلفی استفاده می‌کنند، باید به هنگام مراجعه به متخصص ایمپلنت جهت کاشت ایمپلنت فوری و یا کاشت به صورت معمولی، وی را از داروهای مصرفی خود مطلع کنند. در ادامه تاثیر برخی داروها بر ایمپلنت گذاری بیان شده است.

استفاده از کورتیکواستروئیدها

کورتون برای کاهش التهاب در بیماری‌های مزمن استفاده می‌شود:

  • آسم
  • بیماری‌های التهابی روده
  • روماتیسم مفصلی
  • بیماری‌های خود ایمنی

تحلیل استخوان یکی از رایج ترین عوارض جانبی دوزهای طولانی مدت کورتیکواستروئیدها است و در بهبود استخوان تأثیر منفی دارد. مطالعات نشان داده‌اند که کورتیزون باعث کاهش تشکیل استخوان و افزایش تحلیل استخوان می‌شود.

بسیاری از متخصصین ایمپلنت استفاده مزمن از کورتون‌ها را یک مورد عدم تجویز نسبی یا حتی مطلق می‌دانند، اما بسیاری از بیماران در کلینیک دندانپزشکی کسرا با وجود استفاده طولانی مدت از کورتیکواستروئیدها با موفقیت کاشت ایمپلنت برای آنها انجام شده است.

استفاده از سیکلوسپورین

سیکلوسپورین یک داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی است که برای جلوگیری از رد پیوند و برای درمان بیماری‌های سیستم ایمنی استفاده می‌شود.
عملکرد آن ضد آنابولیک است و سلول‌های استئوبلاست را تحت تأثیر قرار می‌دهد و همچنین روی تشکیل استخوان تأثیر می‌گذارد.

بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که این دارو بر استخوان تأثیر می‌گذارد و ممکن است سبب بروز شکستگی استخوان شود و مواد معدنی استخوان را کاهش دهد. سیکلوسپورین احتمال پوکی استخوان را افزایش می‌دهد.

بیمارانی که تحت درمان با سیکلوسپورین قرار می‌گیرند کاندیدای ایده آل برای کاشت ایمپلنت نیستند. استفاده از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی قبل و در طول عمل کاشت ایمپلنت باید با دقت کنترل شود زیرا موفقیت ایمپلنت به طور مستقیم به تراکم استخوان اطراف ایمپلنت بستگی دارد.

استفاده از الکل

الکل یکی از رایج ترین موارد مصرفی در بین افراد است. الکل سیستم عصبی مرکزی را تضعیف می‌کند که آسیب‌های گسترده‌ای را به وجود خواهد آورد. مصرف الکل باعث می‌شود کبد، سیستم عصبی مرکزی، دستگاه گوارش، سیستم قلبی عروقی و سیستم ایمنی آسیب ببینند.

الکل باعث تاخیر در بهبودی شکستگی‌ها می‌شود. بنابراین بیمارانی که به طور مرتب الکل مصرف می‌کنند، کاشت ایمپلنت در آن‌ها ریسک بالایی دارد و بهبود زخم در این بیماران نیز به صورت دیر هنگام خواهد بود.

استفاده از داروهای ضد افسردگی

افسردگی نوعی اختلال شایع جهانی است که باعث ناتوانی و کیفیت پایین زندگی می‌شود. داروهای ضد افسردگی (ssris) با تحلیل استخوان و شکستگی آنها همراه هستند، بنابراین باید هنگام عمل مراقبت‌های لازم در نظر گرفته شود.

استفاده از داروهای ضد فشار خون

هیچ تفاوتی بین مصرف کنندگان داروی ضد فشار خون و افرادی که از این داروها استفاده می‌کنند، در موفقیت کاشت ایمپلنت وجود ندارد.

استفاده از داروهای شیمی درمانی

شیمی درمانی برای جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی استفاده می‌شود. شیمی درمانی اثرات زیادی بر روی حفره دهان دارد، از جمله متابولیسم استخوان و باید در زمان کاشت ایمپلنت در نظر گرفته شود.

استفاده از داروهای ضد صرع

در موفقیت ایمپلنت در افرادی که داروهای ضد صرع  استفاده می‌کنند و افراد عادی هیچ تفاوتی وجود ندارد. دکتر آریام به عنوان یکی از پزشکان متخصص ایمپلنت آماده کاشت ایمپلنت برای افرادی است که دچار بی دندانی شده‌اند.

علاقه مندان برای دریافت نویت جهت مراجعه به دکتر میثم آریام می‌توانند به سایت کسری دنتال به آدرس kasradental.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دندانپزشکی کسرا

دکتر میثم آریام فارغ التحصیل سال ۷۹ از دانشگاه بهشتی تهران متخصص جراحی لثه و ایمپلنت فلوشیپ فوق تخصصی ایمپلنت از دانشگاه تهران با بیست سال سابقه طبابت

اطلاعات تماس
  • 021449*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سلامت و زیبایی