اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810184388114124

درمانگاه زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

کد: 139810184388114124

http://bit.ly/2FNLzdy

، تهران , (اخبار رسمی): انواع مختلف زخم‌ها در درمانگاه زخم قابل کنترل است، از جمله این زخم‌ها، زخم‌های جراحی غیر شفابخش، زخم‌های بدخیم، اشک‌های پوستی، سوختگی پرتودرمانی و زخم‌های خود ایمنی است. علاوه بر این، بیمارانی که اخیراً با زخم از بیمارستان مرخص شده‌اند، می‌توانند از خدمات درمانگاه زخم بهره مند شوند.

درمانگاه زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران
درمانگاه زخم

درمانگاه زخم زخم‌ها را با مراقبت‌های استثنایی درمان می‌کند. این مرکز برای بیمارانی که زخم‌هایی دارند که طی شش هفته کاملاً بهبود نیافته‌‌اند یا در طی چهار هفته شروع به بهبودی ندارند، ایده آل است.

این درمانگاه زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران  با متخصصان پزشک، پرستاران مراقبت از زخم و سایر متخصصان کار می‌کند تا بهترین خدمات ممکن را ارائه دهد.

وقتی برای اولین بار به این مرکز ما مراجعه شود، کارکنان زخم افراد را ارزیابی کرده و از تاریخچه پزشکی و داروهای شما استفاده می‌کنند. همچنین ممکن است شما نیاز به انجام آزمایش خون یا آزمایش‌های ویژه دیگری داشته باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد جریان خون و جریان اکسیژن در زخم ارائه دهید. این به پزشکان کمک می‌کند تا یک برنامه درمانی ایجاد کنند. وقتی از مرکز خارج شدید، دستورالعمل‌های مفصلی برای مراقبت از منزل، مانند تغییر باند و چگونگی محافظت از زخم از آسیب‌های بیشتر، آموزش داده می‌شود. موفقیت به شما بستگی دارد. شما باید قرارها را مرتباً حفظ کنید، دستورالعمل‌ها را با دقت دنبال کنید و در صورت سؤال یا نگرانی با پزشک خود مشورت کنید.

چه کسی به مراقبت از زخم احتیاج دارد؟

بیشتر زخم‌ها به خودی خود بهبود می‌یابند، اما در بعضی موارد، زخم‌ها پیشرفت می‌کنند، برای برخی از بیماران، روند بهبود زخم به دلیل عواملی مانند پیشرفت سن، زمینه‌ای بیماری مزمن، گردش خون ضعیف، سازش سیستم ایمنی بدن، چالشهای تغذیهای، عدم تحرک و قرار گرفتن در معرض گذشته یا فعلی در پرتودرمانی پیچیده یا …  به تأخیر افتاده است. در چنین شرایطی، محل زخم میتواند به یک مشکل پزشکی مداوم تبدیل شود که باید  از ارزیابی و معالجه تخصصی بهره مندشد.

بیماران مبتلا به زخم که در یک ماه بهتر نشده باشند، باید از پزشک خود در مورد خدمات سؤال کنند.

تیم متخصصان درمانگاه زخم

انواع مختلف زخم‌ها در درمانگاه زخم قابل کنترل است، از جمله این زخم‌ها، زخم‌های جراحی غیر شفابخش، زخم‌های بدخیم، اشک‌های پوستی، سوختگی پرتودرمانی و زخم‌های خود ایمنی است. علاوه بر این، بیمارانی که اخیراً با زخم از بیمارستان مرخص شده‌اند، می‌توانند از خدمات درمانگاه زخم بهره مند شوند.

پزشکان متخصص پیشرفته، گواهی پرستاران زخم، پزشکی خانوادگی، بیماری عفونی، کار درمانی، پزشکی و توانبخشی، فیزیوتراپی، جراحی پلاستیک، جراحی، زخم‌هایی که درمانگاه زخم  درمان می‌کند، زخم‌های سرطان، عوارض دیابت، عفونت‌ها، برش‌های جراحی غیر شفابخش، زخم‌های ارتوپدی، گردش ضعیف، زخم‌های فشار (زخم بستر)، زخم‌های پرتودرمانی، عارضه زخم جراحی، ورم، بیماری وریدی.

سایر درمان‌ها: 

مراقبت از استخوان، درمان زخم فشار منفی، دبریدمان، برنامه‌های روده و مثانه.

درمانگاه زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

این مجموعه یک برنامه درمانی شخصی ایجاد خواهد کرد که به افراد کمک می‌کند زخم‌های آنها سریعتر بهبود یابد. همچنین به افراد می‌آموزد که چگونه زخم‌ها را در خانه درمان کنند تا بهبودی سریعتر و مداومی داشت.

  • زخم خود را شفا داده
  • راحتی و تحرک خود را افزایش دهید
  • جلوگیری از قطع عضو
  • جلوگیری از عفونت

خدمات مراقبت از زخم

خدمات بسیاری برای مدیریت زخم‌های مزمن ارائه می‌شود. این خدمات شامل موارد زیر است:

  • درمان با اکسیژن هایپربار
  • بافت‌های زیستی
  • درمان فاکتور رشد

ارزیابی و نظارت بر زخم

تمیز کردن و بانداژ

انتخاب پیشرفته پانسمان

درمان فشار، از جمله بسته بندی‌های فشرده سازی و درمان زخم فشار منفی

درمان رطوبت و سازندگان بافت

پانسمان بیولوژیکی / جایگزین‌های پوستی

فیزیوتراپی، از جمله الکترو تحریک، درمانی که از جریان الکتریکی برای تحریک فرآیندهای بهبودی طبیعی استفاده می‌کند و پالس پالس، درمانی است که برای تمیز کردن زخم‌ها از آب پالس استفاده می‌کند.

در صورت لزوم روش‌های درمانی از جمله از بین بردن بافت ناسالم یا مرده که باعث بهبودی زخم‌ها می‌شود یا بیوپسی زخم برای تشخیص بافت‌های غیرطبیعی یا عفونت.

در صورت وجود هماهنگی مراقبت‌های پیشرفته جراحی یا پزشکی

زخم‌های غیر بهبودی به دلیل انواع مختلفی ایجاد می‌شوند، از جمله:

اکتینومیکوز، Crush Enjury / ایسکمی محیطی آسیب زای حاد، مدیریت تغذیه‌ای، پوکی استخوان (عفونت استخوان)، تحریکات پوستی پوستی، حفظ پیوندهای پوستی و فلپ‌ها، عفونت‌های پیشرونده نکروز کننده (فاشیلیت نکروز کننده)، بافت نرم Radionecrosis، زخم‌های جراحی، آسیب دیدگی، زخم‌ها (فشار، دیابت، نوروپاتیک یا ایسکمیک)، واسکولیت، تأخیر در آسیب‌های پرتوی، زخم‌های دیابتی اندام تحتانی، عفونت‌های غیرمسکونی، زخم پای وریدی.

تأخیر در درمان ممکن است منجر به عوارضی مانند عفونت، بستری در بیمارستان یا حتی قطع عضو شود. 

انواع زخم‌های معالجه شده توسط درمانگاه زخم

زخم پای دیابتی، زخم‌های وریدی، زخم‌های فشار، زخم‌های غیر ترمیم کننده و جراحی، زخم‌های شریانی / ایسکمیک، اثرات اواخر تابش (به عنوان مثال ، سیستیت پرتودرمانی ، پروکتیت یا زخم خارجی)، زخم‌های آسیب زا، زخم‌های آلوده، صدمات خرد، فلپ‌ها یا پیوندهای مصالحه.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل و درمانگاه زخم و کلینیک پوست و مو وابسته به جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران زیر نظر پزشکان دارای بورد تخصصی و عضو هیئت علمیه

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی