اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810194389510871

عدم پذیرش ویزای کانادا در سال ۲۰۱۹

کد: 139810194389510871

http://bit.ly/39XIDJk

، تهران , (اخبار رسمی): عدم پذیرش ویزای کانادا در سال 2019، به خاطر کنسل شدن برنامه‌های سفر، برنامه‌های کاری، و حتی برنامه‌های زندگی بسیار آزاردهنده است. اما نیازی به نگرانی نیست، بعد از رد شدن ویزای کانادا، چندین راه برای اقدام دوباره و گرفتن آن وجود دارد.

عدم پذیرش ویزای کانادا در سال ۲۰۱۹
عدم پذیرش ویزای کانادا در سال ۲۰۱۹

برخلاف چیزی که مردم فکر می‌کنند، درخواست دوباره برای گرفتن ویزای کانادا، با توجه به دلایل رد شدن درخواست اولیه، یک گزینه است. در نامه‌ای که سازمان مهاجرت کانادا مبنی بر رد درخواست، ارسال می‌کند فقط نوشته شده که درخواست ویزای رد شده و علت توضیح داده نشده است. بنا بر شرایط مورد نیاز برای هر ویزا، چندین دلیل برای این عدم پذیرش وجود دارد.

دلایل عدم پذیرش ویزای کانادا

دلایل عدم پذیرش ویزای کانادا به شرح زیر است:

  • عدم توانایی برای گردآوری تمامی مدارک مورد نیاز
  • نداشتن منابع مالی کافی که سفر شما و اقامت شما به کانادا را حمایت کنند.
  • سوسابقه ی کیفری و عدم تطابق با شرایط امنیتی بین المللی
  • عدم تطابق با شرایط سلامت جسمی و روحی
  • افسر ویزا به قصد متقاضی و یا صحت درخواست وی، شک داشته باشد.

شاید علل دیگری هم برای عدم پذیرش ویزای کانادا وجود داشته باشد اما در نهایت همگی به علل بالا مرتبط هستند. اگر ویزا پذیرفته نشود، می‌توان برای درخواست دوباره اقدام کرد. اما نباید انتظار داشت که درخواست، حتی اگر ویزای موقت باشد، حتما پذیرفته شود. بهترین راه حل این است که درخواست بهتر و کاملتری را ارسال کرد. در ادامه اقداماتی که پس از رد شدن ویزا باید انجام داد آمده است.

چندین بار پشت سر هم درخواست ویزا ندهید

نامه‌ای که دریافت می‌کنید نکات مهم و کلیدی زیادی در مورد عدم پذیرش ویزای کانادا دارد. نامه را با دقت بخوانید و نکات مهمی را که در درخواست‌های بعدی به کارتان می‌آید، یادداشت کنید. حتی می‌توانید درخواست دسترسی به نکاتی که افسر ویزا موقع خواندن درخواست شما نوشته را بدهید. اینگونه می‌توان درخواست بهتری را ارائه داد.

اما متوجه باشید که درخواست دوم شما ممکن است توسط افسر دیگری با نکته نظرات متفاوت از افسر اول، بررسی شود.

 می‌توانید درخواست تجدیدنظر دهید

بنا بر شرایط می‌توان به بخش مهاجرت و یا دادگاه فدرال کانادا، درخواست تجدیدنظر ارسال کرد. اما در نظر داشته باشید که برای ارسال این درخواست زمان محدودی دارید و باید سریعا اقدام کنید. اگر خواستید از این راه اقدام کنید، بد نیست که با یک وکیل خبره در زمینه‌ی ویزای کانادا هم مشورت کنید تا شانس پذیرفته شدن درخواستتان بالا برود.

پروسه‌ی درخواست دوباره

افراد متقاضی، پس از رد صلاحیت، باید با پروسه‌ی درخواست دوباره آشنا شوند. به تمامی مراحل دقت کنید تا در درخواست دوم خود ایرادی نداشته باشید. این مراحل به نوع ویزایی که برای آن درخواست می‌دهید مربوط هستند.

دلایل عدم پذیرش ویزای تحصیلی کانادا

ویزاهای تحصیلی کانادا معمولا همگی به خاطر دلایل مشابه رد می‌شوند: نداشتن منابع مالی کافی، شواهدی مبنی بر ترک کشور پس از اتمام تحصیل، مسافرت و یا هویت مشکوک.

دو دلیل مهم برای عدم پذیرش ویزای تحصیلی عدم توضیح کافی در مورد برنامه‌های زندگی و تحصیلی و نامه‌ی قبولی شما در یکی از موسسات کاناداست. اگر افسر ویزایی که درخواست شما را بررسی می‌کند، ارتباط کافی میان رشته‌ی درخواستی شما و پیش زمینه کاری شما پیدا نکند، می‌تواند درخواست ویزای کانادا شما را رد کند. برای جلوگیری از این مشکل، باید برنامه‌های خود و چرایی انتخاب رشته مورد نظر را به طور کامل شرح داد.

تغییراتی که باید پس از رد شدن ویزای تحصیلی روی آن اعمال شود

می‌دانید که برای پذیرش ویزای تحصیلی باید در یکی از آموزشگاه‌ها و یا دانشگاه‌های کانادا پذیرفته شده باشید. باید این نامه‌ی پذیرش را به همراه درخواستتان ارسال کنید. اگر افسر ویزا به حقیقی بودن نامه و یا اقدامات تمام و کمال شما در جهت گرفتن آن شک کند، ممکن است درخواست شما را رد کند. برای جلوگیری از این مشکل، تمامی مدارکتان را دوباره بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که همگی مدارک واضح و کامل هستند. حتی می‌توانید مدارکی جهت پشتیبانی از مدارک اصلی هم ارسال کنید. برای اطمینان از گرفتن ویزای کانادا، حتما بررسی کنید که موسسه‌ای که در آن قبول شده‌اید موسسه‌ی معتبری است و در لیست موسسات آموزشی کانادا قرار دارد.

شانس دوباره‌ی گرفتن ویزای تحصیلی کانادا پس از عدم پذیرش اولیه

درخواست دوباره برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا پس از عدم پذیرش اولیه با توجه به دلایل عدم پذیرش، یک گزینه است. دلایل زیادی برای عدم پذیرش ویزای کانادا وجود دارد. نامه‌ی عدم پذیرش، اطلاعات زیادی در مورد دلایل عدم پذیرش در اختیار قرار می‌دهد. آن را به دقت بخوانید و اطلاعاتی برای بهتر کردن درخواست مجدد خود به دست آورید.

افراد متقاضی، پس از رد صلاحیت، باید اطلاعات خود در مورد پروسه‌ی درخواست دوباره را بالا ببرند. با تمامی مراحل آشنا شوید تا در درخواست دوم خود ایرادی نداشته باشید.

در هرحال، اگر علت عدم پذیرش، ایرادی در فرم درخواست بود می‌توان آن را اصلاح کرد. مدارکتان را بررسی کنید و مدارک تکمیلی را نیز آماده کنید. اینگونه دلایل کافی برای توضیح در مورد اینکه چرا مدارک اولیه کامل نبودند، دارید.

ویزای کاری

علل عدم پذیرش ویزای کاری همان‌هایی هستند که به عنوان علل کلی عدم پذیرش ویزای کانادا توضیح داده شدند. اما نکته‌ی مهم مرتبط با ویزای کاری کانادا، تفاوت میان عدم پذیرش و بازگشت است.

عدم پذیرش عللی مانند نداشتن توانایی مالی، انگیزه‌ی قابل قبول، مدارک تکمیلی، سلامتی و یا سابقه‌ی کیفری، دارد. در صورتی که بازگشت، می‌تواند به علت پر شدن سهمیه، تکمیل نبودن و یا درست نبودن فرم درخواست باشد. اگر سهمیه‌ای که شما برای آن درخواست دادید پر شده باشد، به این زودی نمی‌توان دوباره برای آن درخواست داد. ولی اگر عدم پذیرش به خاطر اطلاعات نادرست باشد می‌توان آن را اصلاح کرده و دوباره ارسال کرد.

ویزای توریستی

اگر درخواست ویزای گردشگری شما رد شد، باید پروسه‌ی بررسی علل، اصلاح ایرادات و تکمیل اطلاعات را طی کرد. اگر حس کردید که هیچ ایرادی در درخواست اولیه نبوده و افسر ویزا اشتباه کرده است، می‌توان دوباره درخواست داد. در این شرایط بهتر است که با یک وکیل خبره در زمینه مهاجرت مشورت کرد.

اصلاح ایرادات اولیه

اگر علت عدم پذیرش ویزای کانادا، اشکالاتی در فرم درخواست بود، می‌توان به سادگی آنها را رفع و رجوع کرد. مدارک خود را بررسی و مدارک پشتیبان کافی را تهیه کنید. سپس تمامی توضیحات مبنی بر اینکه چرا این مدارک در درخواست اولیه نبوده‌اند را شرح دهید.

از حرفه‌ای‌ها کمک بگیرید.

امکان دارد که رد درخواست شما به خاطر مشورت نکردن با مشاوران مهاجرتی خبره بوده باشد. اگر می‌خواهید شانس تجدیدنظر در عدم پذیرش درخواست و یا نوشتن یک درخواست مجدد قابل قبول داشته باشید، باید به اسناد نوشته شده توسط مسئولان درباره عدم پذیرش دسترسی پیدا کنید. ضروری است که بدانید کمبود چه مدارکی باعث عدم پذیرش درخواست از طرف افسر ویزا شده است. یک وکیل مهاجرتی به مدارک دسترسی پیدا می‌کند و مشخص می‌کند که چه عواملی باعث عدم پذیرش درخواست ویزای کانادا شده است. قوانین مهاجرتی و ویزای کانادا کمی پیچیده هستند. بهترین کار این است که با یک وکیل خبره مشورت و برای دریافت ویزای کانادا از وی مشاوره گرفت.

علاقه مندانی که تمایل به گرفتن ویزای کانادا دارند و یا در مورد مدارک مورد نیاز مهاجرت دارای سوال هستند می‌توانند به سایت نیلاگشت مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نیلاگشت

آژانس مسافرتی نیلاگشت |مجری خدمات تخصصی و لوکس سفر مرکز تخصصی خدمات ویزای کانادا و سایر کشورها خدمات رزرواسیون بیزینس لانج در تمام فرودگاهای دنیا

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]