اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810194390312417

خرید کتاب‌های کمک درسی رشته حسابداری هنرستان و تمامی پایه‌ها

کد: 139810194390312417

http://bit.ly/2FWKsZv

، تهران , (اخبار رسمی): شاید بتوان به زبان ساده و بر اساس یک طنز قدیمی گفت: «حسابدار کسی است که مشکلاتی از شما را حل می‌کند که شما نه از وجود آن مشکل خبر داشته‌اید و نه از نحوه حل شدن آن مشکل.

خرید کتاب های کمک درسی رشته حسابداری (هنرستان، تمامی پایه ها)
خرید کتاب‌های کمک درسی رشته حسابداری هنرستان و تمامی پایه‌ها

افرادی که دوره‌های هنرستان را به پایان می‌رسانند، بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی می‌توانند در کنکور کاردانی پیوسته (فوق دیپلم) شرکت کنند. از سال ۱۳۹۶ مقطع کاردانی پیوسته در موسسات آموزش عالی حذف شد و به جای آن دروس جایگزین در دانشگاه اخذ می‌شود. اکنون امتحان کنکور در برخی رشته‌ها نقشی در پذیرش دانشجو ندارند و علاقه مندان در اولین انتخاب خود بر اساس سابقه‌های تحصیلی پذیرفته می‌شوند. در برخی رشته‌ها مانند ساختمان چند سال است که کنکور برگزار نمی‌شود.

معرفی رشته حسابداری

حسابداری فن شناسایی، جمع آوری، ثبت، اندازه گیری، طبقه بندی، تائید و خلاصه سازی و تفسیر اطلاعات مالی یک شرکت است. قدمت حسابداری در جهان نزدیک به شش هزار سال است، در ایران نیز از الواح سنگی و گلی نوشته‌های هخامنشیان اینطور می‌شود فهمید که ده‌ها هزار نیروی انسانی جهت اجرای طرح‌های اقتصادی از سیستم‌های اطلاعاتی مالی مانند بودجه ریزی، حسابرسی، حقوق و دستمزد، انبارداری و غیره استفاده کرده‌اند. در همان زمان‌ها ماموران حکومتی دارای لوح‌های گلی خاصی بودند، به طوری که با نشان دادن این لوح به حاکمان محلی، توشه سفر و خرج و مخارج خود را تامین می‌کردند!

چگونه می‌توان حسابداری را انتخاب کرد؟

برای ورود به رشته حسابداری باید در انتخاب رشته نهم به دهم، رشته فنی و شاخه حسابداری بازرگانی را انتخاب کرد. بعد از تمام شدن درس در هنرستان می‌توان جذب بازار کار شد و یا اگر قصد ادامه تحصیل داشت، می‌توان دوره دوساله کاردانی ر از طریق آموزشکده‌های فنی حرفه‌ای ادامه داد. بعد از اتمام درس در آموزشکده مدرک کاردان حسابداری را می‌توان دریافت کرد. برای کارشناسی هم می‌توانید در آزمون کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کرد.

فارغ التحصیلات رشته حسابداری به چه توانمندی‌هایی می‌رسند؟

دانش آموختگان رشته حسابداری بعد از سه سال تحصیل و کسب مهارت‌های لازم در هنرستان به توانمندی‌های زیر خواهند رسید:

  • قدرت تجزیه و تحلیل مسائل
  • پشتکار و وقت شناسی
  • دقت و توجه زیاد به جزئیات (با توجه به اینکه حسابدار به طور مداوم با اعداد ریز و درشت سر و کار دارد و باید آدمی دقیق باشد)
  • ریاضیات و کار با کامپیوتر که لازم است نرم افزارهای مربوطه را یاد بگیرید
  • قابل اعتماد و راز دار بودن (بدلیل اطلاع از جزئی ترین درآمدها و هزینه‌های شرکت)

ترس از بیکاری در حسابداری آری یا خیر؟

به جرات می‌توان گفت که رشته فنی حرفه‌ای و کاردانش تنها رشته‌هایی هستند که می‌توان حتی با مدرک دیپلم هم مشغول به کار شد و کسب درآمد کرد. حسابداری یکی از بهترین رشته‌ها از این منظر است. حتی می‌توان با دارا بودن دیپلم حسابداری، در یک شرکت کوچک به عنوان کمک حسابدار استخدام شد.

آینده شغلی رشته حسابداری؟

از این بابت خیالتان راحت باشد، حتی کوچک‌ترین شرکت‌ها هم، نیاز به یک حسابدار دارند؛ در واقع هرجا که گردش مالی وجود داشته باشد، نیاز به یک حساب دار است. 

سختی‌های رشته حسابداری

حسابداری رشته سختی نیست ولی باید به آن علاقه داشته باشید و از همه مهم تر، باید در کارتان بسیار منظم و همینطور دقیق باشید. این را هم باید بدانید که حسابداری به اصطلاح رشته خشکی است و شاید بعضی مواقع بسیار کسل کننده باشد، برای مثال اگر یک حسابرس باشید، باید ساعت‌ها در یک اتاق بنشینید و حساب‌ها را بررسی کنید و این کار را فقط کسی می‌تواند انجام دهد که به کارش علاقمند باشد. پس اگر به کار و رشته مورد نظر علاقمندید این مورد را فراموش کنید.

مکان و ساعات اداری حسابدار

اکثر حسابدارها به دلیل آنکه در ادارات و شرکت‌ها کار می‌کنند، مطابق با ساعت کارکرد آن مکان فعالیت می‌کنند؛ البته بعضی از آن‌ها به صورت پاره وقت مشغول به کار هستند. در بعضی از زمان‌های خاص مانند پایان سال مالی (اسفند ماه) یا زمان ارائه اظهار نامه مالیاتی در ایران (اواخر خرداد ماه) ساعات کاری آن‌ها بیشتر می‌شود.

بهترین منبع خرید کتاب‌های کمک درسی رشته حسابداری

در حال حاضر و با پیشرفت و فراگیر شدن اینترنت و فروشگاه‌های خرید اینترنتی، کمتر کسی پیدا می‌شود که خرید حضوری را به خرید اینترنتی ترجیح دهد، فروشگاه اینترنتی دانش لند، در سال ۱۳۹۷ با هدف ایجاد یک محیط ایمن و راحت برای خرید اینترنتی کتاب‌های کمک درسی و بازی‌های فکری، تاسیس شد؛ دانش لند با داشتن دسته بندی‌های متنوع، عرضه کتاب‌های ناشران معتبر و بررسی جامع محصولات، لذت یک خرید اینترنتی دلچسب را فراهم کرده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دانش لند

هدف ما در دانش لند فراهم کردن محیطی است که بتوانید به‌راحتی آن‌چه را که می‌خواهید خریداری کنید، نه این‌که مجبور شوید از میان گزینه‌های موجود یکی را انتخاب کنید. بدون اغراق هرچه برای آموزش دیدن و آموزش دادن نیاز دارید در دانش لند فراهم شده است. ما شعار “هر روز تازه‌تر می‌شویم” را برای دانش لند برگزیدیم، چرا که وظیفه یک سایت و فروشگاه اینترنتی با موضوع آموزش چیزی غیر از این نیست

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | نشریات و کتاب