کد: 139810214394214213

چگونه همزمان میزان آب و سیمان مخلوط بتن را به حداقل برسانیم؟

کد: 139810214394214213

http://bit.ly/2Reukr8

، تهران , (اخبار رسمی): اغلب به جای استفاده از یک سیمان خاص، این امکان وجود دارد که برخی از خواص سیمان‌های متداول را با ترکیب یک ماده تحت عنوان افزودنی بتن مناسب، تغییر داد. دربرخی از موارد چنین ترکیبی تنها راه رسیدن به تاثیر مطلوب است. مقدار مواد افزودنی بتن کم است بنابراین در تعیین نسبت‌های اختلاط به حساب نمی‌آیند.

امروزه مسئله دوام بتن وهزینه های مصرفی برای ساخت آن بسیارمورد توجه قراردارد
افزودنی ها به منظور اصلاح بعضی از خواص بتن از قبیل کارپذیری، مقاومت، آب بندی و دوام می باشند.

در ادامه انواع افزودنی‌های بتن که برای اصلاح بعضی از خواص بتن، یا موارد دیگر مثل صرف هزینه کمتر باید استفاده شود، نام برده شده است.

افزودنی بتن چیست؟

افزودنی بتن موادی به غیر از سیمان، آب، سنگدانه و الیاف است که اندکی قبل از اختلاط یا در هنگام اختلاط به مخلوط بتن اضافه می‌شوند، این افزودنی‌ها به منظور اصلاح بعضی از خواص بتن از قبیل کارپذیری، مقاومت، آب بندی و دوام است. برای استفاده از افزودنی‌ها باید به اثرات دراز مدت آنها بر روی بتن توجه کرد.

9 شرط استفاده از افزودنی‌های بتن 

۱. استفاده از این مواد تنها با تصویب دستگاه نظارت مجاز است.

۲. قابلیت استفاده از افزودنی‌ها باید قبل از استفاده و به کمک آزمایش اثبات شود.

۳. سازگاری چند ماده‌ی افزودنی بتن که به صورت همزمان می‌خواهیم از آنها استفاده کنیم و همچنین سازگاری مواد افزودنی بتن با سیمان باید مورد بررسی قرار گیرد.

۴. اندازه گیری مواد افزودنی باید با دقت انجام شود.

۵. ثابت ماندن عملکرد افزدونی‌های بتن در طول زمان باید مشخص شود.

۶. در ساخت بتن مسلح نباید از کلرید کلسیم یا هر ماده افزودنی حاوی کلر به غیر از ناخالصی‌های مربوط به مواد تشکیل دهنده ماده افزودنی استفاده شود.

۷. حداکثر میزان مصرف مواد افزودنی ۵ درصد وزنی سیمان است.

۸. حداکثر مقدار مصرف کلرید کلسیم در بتن غیر مسلح ۲ درصد وزنی سیمان است.

۹. مواد افزودنی بتن را یا باید با آبی که برای اختلاط در بتن استفاده خواهیم کرد، مخلوط کرده و به همراه سایر اجزای بتن به داخل مخلوط کن ریخت و یا اینکه آن را به صورت تدریجی به مخلوط کن در حین کار وارد می‌کنیم.

انواع افزودنی‌های بتن 

  • افزودنی‌های مربوط به افزایش دوام و کاهنده آب بتن
  • افزودنی‌های مربوط به روانسازی بتن (روان کننده بتن)
  • افزودنی ضد یخ بتن
  • افزودنی‌های زمان گیرش بتن
  • افزودنی‌های آب بند کننده بتن
  • افزودنی‌های هواساز بتن
  • افزودنی‌های منبسط کننده بتن

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت خانه سازی پارسمان سازه

شرکت خانه‌سازی پارسمان‌سازه (بخش پارسمان شیمی) با بیش از یک دهه فعالیت در حوزه صنعت ساختمـان، با تکیه بر تجــربه و دانش فنی کارشناسان خود، همواره شرکتی پیشرو در راستای ارتقا کیفی صنعت ساخت و ساز بوده است. گروه پارسمان به عنوان مجموعه‌ای فنی و تخصصی در دو واحد پارسمان ‏کوبیاکس ایران (مالک انحصــــــاری تکنولوژی کوبیاکس در ایـران ) و پارسمان شیمی ساختمان ایجاد گردیده است. در راستای توسعه فعالیت گروه پارسمان و با تکیه بر مطالعات انجـام شده در بخش تحقیق و توسعه، واحد پارسمان شیمی ساختمان در سال 1394 با هدف ارتقــا کیفی صنعت ساخت و ساز تاسیس شد. با توجه به نگاه دانش محور گروه پارسمـــــان، پارسمان شیمی ساختمان به عنوان واحدی فنی و مهندسی در حوزه محصولات شیمیایی مورد استفاده در صنعت ساختمــان فعالیت دارد. پارسمان شیمی با تکیه بر تجربه و دانش از یک سو وارتبـاط مناسب با مراجع فنی و دانشگاهی و کشورهای پیشرفته و صاحب تکنولوژی از سویی دیگر، سعی در ارائه بهترین پاسخ به نیازهای این حوزه دارد.

منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | مسکن و ساختمان