اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810224396711120

راه حل‌هایی برای تمیز کردن آشپزخانه

برای خانه تکانی عید آماده شوید

کد: 139810224396711120

http://bit.ly/2NrZYAE

، تهران , (اخبار رسمی): ترفند‌های تمیز کردن آشپزخانه برای خانه تکانی عید در ادامه آمده است.

برای خانه تکانی عید آماده شوید!
ترفندهای تمیز کردن آشپزخانه - نیکا چوب

تمیز کردن آشپزخانه و خانه تکانی در نزدیکی ایام سال جدید، یکی از رسم و رسوم‌های مردم ایران است. همه خانواده‌ها در آخرین روزهای سال شروع به نظافت تمامی قسمت‌های خانه از آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، حمام و… می‌کنند. اما مشغله‌های کاری باعث شده است که بیشتر افراد به دنبال روش‌هایی برای افزایش سرعت در تمیز کردن خانه باشند. آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت‌ها در فضای خانه است، به این دلیل که لوازم و اثاثیه زیادی مثل کابینت، سینک، فر، گاز، شیرآلات، یخچال و فریزر، ظروف کریستالی، ظروف چوبی و لوازم بسیار دیگری در فضای آن قرار دارد. همچنین در تمامی طول روز برای تهیه غذا و سرو آن از محیط آشپزخانه استفاده می‌شود، به همین دلیل تمیز کردن آشپزخانه و نظافت آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

د ادامه روش‌های تمیز کردن آشپزخانه در تمامی طول سال و به خصوص برای خانه تکانی عید به صورت مختصر و موردی برای افزایش سرعت کار، توضیح داده شده است.

تمیز کردن دیوار و کف

برای پاک کردن سرامیک، کاشی و کفپوش آشپزخانه می‌توان از محلول ترکیبی آمونیاک، آب گرم و سرکه استفاده کرد. پس از استفاده از این محلول روی سطوح، تمامی قسمت‌ها را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.

تمیز کردن یخچال و فریزر در خانه تکانی آشپزخانه

یکی از مهمترین قسمت‌ها در آشپزخانه که نظافت آن اهمیت زیادی دارد، یخچال و فریز است. باید در تمامی طول سال و برای چندین مرتبه تمامی قسمت‌های یخچال و فریزر را تمیز کرد. در ابتدای کار برق یخچال را قطع کنید. پس از آن تمامی مواد غذایی را خارج کنید و میوه‌های فاسد یا لوازم تاریخ گذشته را دور بریزید. قفسه‌های پلاستیکی و کشوها را خارج کنید و تمامی آن را با آب گرم و مواد شوینده، تمیز کنید. می‌توان برای تمیز کردن قسمت‌های داخلی یخچال و فریزر از محلول جوش شیرین و آب استفاده کنید. قسمت‌های خارجی، درب و بدنه را نیز با مواد شوینده و یک دستمال نرم و مرطوب تمیز کنید.

تمیز کردن کابینت 

یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها برای تمیز کردن آشپزخانه که تاثیر زیادی در نتیجه کار دارد، کابینت‌ها هستند. 

تمیز کردن کابینت ام دی اف: برای تمیز کردن کابینت ام دی اف می‌توان کمی شامپو فرش را در آب گرم حل کرده و با دستمالی مناسب تمام سطوح را تمیز کرد. حتما با یک دستمال نرم تمامی قسمت‌ها را خشک کنید.

تمیز کردن کابینت فلزی: برای تمیز کردن کابینت‌های فلزی می‌توان مواد شوینده ملایم را با کمی آب گرم مخلوط و تمامی سطوح را پاک کرد. بهتر است بعد از استفاده از مواد شوینده، سطح رویی را با دستمال مرطوب تمیز کنید.

تمیز کردن کابینت چوبی: برای تمیز کردن کابینت چوبی می‌توان کمی جوش شیرین را با روغن‌های طبیعی روی سطوح استفاده کرد. پس از آن توسط یک مسواک نرم تمامی قسمت‌ها را پولیش کشید و پس از براق شدن و تمیزی سطوح، از یک دستمال پرزدار استفاده کرد.

روش تمیز کردن سینک ظرفشویی

می‌توان از محلول‌های ضد عفونی کننده قوی برای جرم گیری و تمیز کردن سطوح استفاده کرد. پاک کردن سینک آشپزخانه با نوشابه نیز روش بسیار خوبی است. نوشابه را روی یک دستمال بریزید، تمامی سطوح سینک را دستمال بکشید، پس از آن می‌توان با دستمال دیگر تمامی سطوح را تمیز و خشک کنید.

تمیز کردن شیرآلات در خانه تکانی آَشپزخانه: علاوه بر استفاده برش لیمو برای تمیز کردن سطوح شیرآلات و شستشو با آب گرم می‌توان از محلول سرکه و آب نیز استفاده کرد. سرکه را با آب ترکیب کنید، تمامی سطوح را با این محلول دستمال بکشید و پس از ۱۰ دقیقه با آب گرم بشورید.

کانتر چوبی: روغن خانگی را با کمی جوش شیرین ترکیب کنید و تمامی سطوح را پولیش بکشید. پس از آن می‌توانید توسط یک دستمال پرزدار سطوح را تمیز کنید.

کانتر ام دی اف: شوینده‌های ملایم را با آب گرم ترکیب کنید و تمامی سطوح را تمیز کنید. استفاده از دستمال نرم برای خشک کردن سطوح را فراموش نکنید.

کانتر سنگ مرمر: می‌توان لکه‌های رنگ روی کانتر سنگ مرمر را با کمک چاقو تراش داد و پس از آن با شوینده‌های ملایم، سطح را تمیز کرد.

برای پاک کردن لکه‌های روغنی روی سطوح کانتر سنگ مرمر از ترکیب شوینده‌ها با آب گرم استفاده کنید.

برای لکه‌های قدیمی که تمیز نمی‌شوند می‌توان از ترکیب چند قطره آمونیاک، مخلوط هیدروژن پراکسید با آب گرم استفاده کرد.

تمیز کردن فر در خانه تکانی آشپزخانه

قبل از تمیز کردن فر توسط دستمال یا جارو شارژِی تمامی بقایای مواد غذایی از داخلی ماکروفر را خارج کنید. می‌توانید از محلول آمونیاک برای تمیز کردن داخل فر استفاده کنید و پس از ۳۰ دقیقه تمامی قسمت‌ها را با آب گرم بشویید.

روش‌های دیگری همچون استفاده از محلول جوش شیرین و آب گرم، استفاده از مخلوط سرکه یا لیمو و اسپری کردن محلول مایع ظرفشویی و آب برای تمیز کردن سطح داخلی فر وجود دارد.

اگر قسمت‌هایی از داخل فر زنگ زده باشد، می‌توانید به راحتی و توسط نوشابه تمامی زنگار داخل فر را از بین برد.

تمیز کردن ماکروفر

یک لیوان آب به همراه چند برش لیمو را به مدت ۵ دقیقه در فر روشن قرار دهید. پس از آن به راحتی می‌توانید با یک دستمال تمامی قسمت‌های داخل ماکروفر را تمیز کنید.

تمیز کردن هود: تمامی فیلتر‌ها را خارج کنید و به مدت یک ساعت در محلول آب گرم و آمونیاک قرار دهید. پس از آن توسط آب گرم تمامی قسمت‌ها را شستشو دهید. برای تمیز کردن سطوح خارجی فر می‌توانید از بخارشوی استفاده کنید.

تمیز کردن اجاق گاز: می‌توانید توسط بخارشوی تمامی سطوح خارجی گاز را تمیز کنید. برای تمیز کردن مشعل گاز و سطوحی که غذا روی آن پخته می‌شود، ترکیب محلول آمونیاک و آب را اسپری کنید. پس از گذشت نیم ساعت می‌توان توسط یک دستمال مرطوب، تمامی سطوح را تمیز کرد.

تمیز کردن کتری و سماور: برای از بین بردن رسوبات داخلی کتری و سماور می‌توان ترکیبی از جوش شیرین و آب را به نسبت ۲ به ۱ را در کتری بجوشانید. همچنین می‌توان سرکه را به مدت ۱۰ دقیقه در کتری جوشاند تا تمامی رسوبات از بین روند. پس از انجام هر یک از روش‌های بالا حتما دو مرتبه آب را در کتری و سماور بجوشانید.

تمیز کردن ماشین لباسشویی: حلقه‌های لاستیکی محفظه را تمیز کنید. فیلتر پایین ماشین لباسشویی را جرمگیری کنید. با یک مسواک نرم محفظه مواد شوینده را بشویید. حال قرص ماشین لباسشویی یا جوش شیرین را داخل ماشین لباسشویی بریزید و دستگاه را روشن کنید.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی: یک فنجان جوش شیرین در قسمت پایینی دستگاه و یک فنجان سرکه به بخش بالایی دستگاه بریزید و پس از آن ماشین ظرفشویی را روشن کنید.

علاقه مندانی که علاوه بر تمیز کردن آشپزخانه قصد ایجاد تغییر در طراحی دکوراسیون منزل یا آشپزخانه را دارند، می‌توانند با کارشناسان و متخصصان نیکا چوب در ارتباط باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی دکوراسیون اداری، دکوراسیون تجاری، دکوراسیون منزل، دکوراسیون هتل، دکوراسیون رستوران و کافی شاپ به مخاطبین است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل