اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810224400212310

چهار رقم تجاری پسته ایران

کد: 139810224400212310

http://bit.ly/36UhVzA

، زرند , (اخبار رسمی): در ایران بیش از 90 رقم پسته کشت می‌شود و در این میان چهار رقم (پسته اکبری، کله قوچی، احمدآقایی و فندقی) جزء ارقام اصلی پسته ایران هستند.

چهار رقم تجاری پسته ایران
چهار رقم پسته ایران

در ایران بیش از 90 رقم پسته وجود دارد. این تعداد رقم پسته در دنیا بی نظیر است و مجموع تنوع ارقام در دنیا به مراتب از تنوع ارقام موجود در ایران به تنهایی کمتر است.

در میان این تنوع ارقام چهار رقم از بقیه بیشتر کشت شده است این چهار رقم عبارتند از پسته اکبری، پسته احمد آقایی، پسته فندقی و پسته کله قوچی 

پسته اکبری:  در میان ارقام تجاری ایران از نظر شکل ظاهری، کشیده ترین پسته است و بالاترین قیمت را به خود اختصاص داده است. اعراب خلیج فارس بیشترین استقبال را از این رقم داشته‌اند. بیشترین استقبال در داخل کشور نیز از این رقم بوده است. بهترین پسته‌های اکبری را باید در مناطق پسته کاری نوق رفسنجان جستجو کرد.

پسته کله قوچی: پسته کله قوچی را می‌توان درشترین پسته ایران دانست. نام گذاری این رقم به دلیل شباهت آن به سر حیوان قوچ بوده است. علت استقبال مصرف کنندگان را از این رقم سایز درشت و طعم و مزه آن است.

پسته احمد آقایی:  پسته احمد آقایی نوع دیگری از چهار رقم اصلی پسته ایران است. به علت بالا بودن چربی مفید در این رقم باید آن را جزئ خوشمزه ترین ارقام پسته ایران دانست. نام گذاری این رقم به پاس زحمات آقای احمد فروتن که این رقم را کشف و گسترش داد باید دانست.

پسته فندقی: بیشترین رقم کاشته شده در مناطق پسته کاری ایران متعلق به رقم فندقی است.  60 درصد مناطق پسته کاری در استان کرمان به این رقم اختصاص داده شده است. اندازه و سایز این رقم پسته در مقایسه با چهار رقم اصلی از همه کوچکتر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت کرمون شاپ

سایت فروشگاهی کرمون شاپ به منظور رونق بخشیدن به تولید و کسب و کارهای استان از یک طرف و پایین نگه داشتن قیمت تمام شده برای مصرف کننده از طرف دیگر به (معامله برد-برد) می اندیشد. کرمون شاپ با استفاده از تیم قدرتمند و خرید مستقیم از تولید کننده باعث کاهش قیمت تمام شده محصولات گردیده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]