اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810234401313581

قیمت سهم چگونه تعیین می‌شود؟

کد: 139810234401313581

http://bit.ly/36SaY1J

، اصفهان , (اخبار رسمی): قیمت سهام در بورس اوراق بهادار می‌تواند به چند روش تنظیم شود، اما متداول‌ترین روش از طریق یک فرآیند حراج است که خریداران و فروشندگان برای خرید یا فروش پیشنهادهای قیمتی خود را ارائه می‌دهند.

قیمت سهم چگونه تعیین می شود؟
قیمت سهم چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت خرید (تقاضا) پیشنهاد قیمتی است که شخصی مایل به خرید آن است و یک قیمت فروش (عرضه) پیشنهاد قیمتی است که شخصی مایل به فروش آن است. زمانی که قیمت خرید و فروش یکسان شود، معامله انجام می‌شود.

بازار سهام از میلیون‌ها سرمایه گذار و معامله گر تشکیل شده است که ممکن است ایده‌های متفاوتی در مورد ارزش سهام یک شرکت و در نتیجه قیمتی که می‌خواهند آن را بخرند یا بفروشند، وجود داشته باشد. هزاران معامله که با نیت‌ها و اهداف متفاوت سرمایه گذاران و معامله گران شروع می‌شود و با انجام آن به صورت خرید یا فروش سهام پایان می‌یابد، باعث گردش سهام شرکت‌ها در طی یک روز معاملاتی می‌شود.

برای اینکه یک فرد بخواهد در این بازار فعالیت کند، به یک کارگزار بورس نیاز دارند. این کارگزار بورس به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده عمل می‌کند. گرفتن خدمات بورس اوراق بهادار معمولاً با ایجاد یک حساب کاربری در یک کارگزار بورس شکل می‌گیرد.

عرضه و تقاضای بازار سهام

بازار سهام نیز نمونه‌ای جذاب از قوانین عرضه و تقاضا در زمان واقعی ارائه می‌دهد. برای هر معامله سهام، باید یک خریدار و یک فروشنده وجود داشته باشد. به دلیل قوانین تغییر ناپذیر عرضه و تقاضا، اگر خریداران بیشتری برای خرید سهام خاص نسبت به فروشندگان آن وجود داشته باشند، قیمت سهام روند صعودی خواهد داشت. برعکس، اگر فروشندگان سهام بیشتر از خریداران باشند، قیمت روند نزولی پیدا می‌کند.

خریداران سهام قیمت پیشنهادی خرید خود را وارد سامانه معاملاتی می‌کنند (تقاضا) و در طرف مقابل فروشندگان آن سهام قیمت پیشنهادی فروش خود را وارد سامانه معاملاتی می‌کنند (عرضه) در سامانه معاملاتی بازار سهام در سر خط معاملات اولویت قیمت خرید با کسانی است که حاضر هستند بالاترین قیمت را بابت خرید آن سهام پرداخت کنند و در طرف مقابل اولویت قیمت فروش با کسانی است که حاضر هستند به پایین‌ترین قیمت سهام خود را بفروش برسانند حال زمانی که قیمت‌ها یکسان شوند معامله انجام می‌شود.

علاقه‌مندان جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی می‌توانند به بخش مقالات موسسه خانه تدبیر و اندیشه و یا به وب سایت خانه تدبیر و اندیشه به آدرس www.tadbirhome.com مراجعه کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزش بورس خانه تدبیر و اندیشه

موسسه خانه تدبیر و اندیشه در سال ۱۳۸۸ شروع به فعالیت کرد . محور اولیه آموزشها سواد مالی بود . سال ۱۳۸۹ دوره سهامدار موفق تدوین و معرفی گردید . این دوره به گونه ای مورد استقبال قرار گرفت که بیشترین دوره برگزار شده موسسه تا به حال این دوره بوده است. از سال ۱۳۹۳ دوره های روانشناسی نیز به محورهای آموزشی موسسه افزوده شد. جهت اطلاع بیشتر می توانید به وب سایت https://tadbirhome.com مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بانک، بیمه و سرمایه