اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810234403812833

لنز چشم طبی و رنگی چیست؟

خرید بهترین لنزهای چشمی از سایت ایران لنز

کد: 139810234403812833

http://bit.ly/35RSm0I

، تهران , (اخبار رسمی): لنزهای چشمی در انواع لنز رنگی، طبی، طبی رنگی و توریک وجود دارد که هر کدام براساس تاریخ مصرف به لنزهای روزانه، لنزهای ماهانه، لنزهای فصلی و لنزهای سالانه تقسیم بندی می‌شوند. لنزها از متریال مختلفی ساخته شده‌اند که در کیفیت و قیمت لنز بسیار موثر است.

خرید بهترین لنزهای چشمی از سایت ایران لنز
خرید بهترین لنزهای چشمی از سایت ایران لنز
لنز چشم یک وسیله زیبایی و درمانی است و هر شخصی بسته به نیاز خود به سراغ خرید لنز چشمی می‌رود. به طور مثال یکسری از افراد برای زیباترشدن و ایجاد تنوع به دنبال خرید لنز رنگی هستند. گروهی دیگر از افراد به این دلیل که نمی‌خواهند از عینک استفاده کنند تمایل به استفاه از لنز چشم طبی بی‌رنگ و طبی رنگی دارند و در مواردی لنز چشم برای درمان عیوب انکساری و اختلالات بینایی مانند آستیگماتیسم کاربرد پیدا می‌کند.

وظیفه لنز چشم چیست؟

لنزهای چشمی هم عملکردی مشابه با عینک دارند یعنی به گونه‌ای مسیرهای نوری را تغییر می‌دهد که نور به طور کاملا دقیق و صحیحی روی شبکیه چشم کانونی شود تا فرد بتواند تصویری واضح و شفاف را مشاهده کند. 

چرا لنزها ی چشم نسبت به عدسی عینک بسیار باریک‌تر هستند؟

در جواب باید گفت لنزهای چشم چون در فاصله بسیار نزدیکی با چشم هستند اپتیک آن‌ها بسیار ریزتر از اپتیک زون عینک‌های طبی ساخته می‌شود. اپتیک زون لنزهای تماسی چشمی شامل بخش مرکزی است که از طریق خمیدگی‌های لبه لنز احاطه شده است.

افراد با عینک وسعت دید بیشتری دارند یا با لنز چشمی؟

فرض کنید می‌خواهید از پنجره بیرون را تماشا کنید وقتی از فاصله با پنجره نشسته‌اید فضای بیشتری از محیط خارجی تان را می‌بینید یا وقتی به جلوی پنجره می‌روید؟

طبیعتا وقتی فاصله شما با پنجره کم می‌شود فضای بیشتری را می‌بینید درست مثل لنز و عینک. لنزهای چشمی به خاطر آنکه برروی سطح چشم قرار می‌گیرد میدان دید بیشتری هم به شما می‌دهد.

لنزهای چشمی تماسی رنگی بدون نمره چه کاربردی دارد و به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

بسیاری از افراد که می‌خواهند ظاهرشان تغییر پیدا کند و زیباتر به نظر برسند به سراغ خرید لنز چشم رنگی می‌روند. لنزهای رنگی لنزهایی هستند که تنها جنبه زیبایی داشته و بدون نمره هستند به طوری که بعضی از افراد این لنزها را به نام لنز زیبایی می‌شناسند. لنزهای رنگی بدون نمره فقط از جنس نرم هستند و استفاده از آنها برای کاربر بسیار راحت است.

لنزهای رنگی براساس تاریخ مصرف و مواد سازنده آنها به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه به طور مفصل  جنس لنزهای تماسی نرم بررسی شده است.

لنزهای رنگی بر اساس تاریخ مصرف به 5 دسته یک بار مصرف، روزانه، هفتگی، فصلی و لنز سالانه تقسیم بندی می‌شوند. 

لنزهای چشمی تماسی طبی رنگی چه کاربردی دارند و به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

بیشتر افرادی که از زدن عینک خسته شده‌اند و یا به هر دلیلی استفاده از عینک برای آن‌ها محدودیت‌هایی ایجاد کرده است و تمایلی به انجام عمل‌های جراحی ندارند به سراغ بهترین و راحت ترین گزینه یعنی خرید لنز چشم می‌روند.

لنزهای چشمی طبی چندین سال است که در بین مردم بسیار رایج شده است. با اینکه استفاده از لنزها هم مشکلات خاص خودش را دارد اما بیشتر افرادی که دچار اختلالات و مشکلات بینایی هستند لنز را به عینک ترجیح می‌دهند.

علاوه بر این عینک ممکن است برای یکسری از مشاغل محدودیت ایجاد کند و یا خطرزا باشد( مثلن شکستن شیشه عینک در حین انجام ورزش) که به همین خاطر لنزهای تماسی جایگزین مناسبی برای عینک هستند.

لنز طبی رنگی لنزهای رنگی نمره دار هستند که بعضی از افراد به آنها لنزهای زیبایی طبی هم می‌گویند. این لنزها علاوه بر زیبایی که به چهره و چشم می‌بخشند جنبه درمانی هم داشته و افرادی که چشم‌های ضعیف و نمره داری دارند می‌توانند از این نوع لنزها استفاده کنند.

لنزهای چشمی طبی تماسی نمره دار بدون رنگ چه کاربردی دارند و به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

لنزهای چشمی طبی فقط جنبه درمانی داشته و بدون رنگ هستند و تنها افرادی که دچار عیوب انکساری و ضعیفی چشم هستند می‌توانند از این دسته لنزها استفاده کنند. لنزهای طبی بدون رنگ دارای دو نوع نرم و سخت هستند که با تشخیص پزشک می‌توان به جای عینک از این نوع لنزها استفاده کرد.

استفاده از لنزهای طبی نرم بسیار راحت‌تر از لنزهای سخت است که البته در حال حاضر لنزهای سخت کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. لنزهای تماسی طبی قادر به درمان بیماری‌های چشمی مثل، دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم هستند.

متریال ساخت لنزهای چشمی چیست و از چه جنسی است؟

مهمترین شاخصی که لنزها را از هم متمایز می‌کند جنس و متریال به کاربرده شده در ساخت آن است. لنزها از ساختار و متریال گوناگونی برای کاربردهای متفاوت ساخته می‌شوند که هم در قیمت آن‌ها تاثیر گذار است و هم در راحتی استفاده از انها. انواع ساختار لنزهای چشمی عبارتند از:

 • لنز تماسی PMMA
 • این لنزها از نوع لنزهای سخت هستند و از جنس پلاستیک سخت شفاف که به آن پلی‌متیل متاکرایلت گفته می‌شود. از ماده PMMA در ساخت پنجره‌های نشکن به جای شیشه استفاده می‌کنند.

  با اینکه این لنزها اپتیک بسیار خوب و قوی دارند اما نمی‌توانند اکسیژن را از خود عبور دهند و از همین روی استفاده از آن برای کاربر نسبت به لنزهای تماسی نرم، سخت‌تر است. البته می‌توان گفت به طور تقریبی دوره لنزهای سخت به پاین رسیده و به ندرت کسی از این لنزها استفاده می‌کند.

 • لنزهای تماسی GP
 • این لنزها که در دسته بندی لنزهای سخت قرار می‌گیرند به لنزهای نفوذ پذیر به گاز معروف هستند که به اختصار به آن‌ها GP یا RGP می‌گویند. عملکرد آن‌ها شبیه لنزهای PMMA است اما برای سهولت استفاده و عبور اکسیژن بر روی سطح آن حفره‌هایی ایجاد شده است.

  وضوح دید این لنزها بسیار عالی و دقیق‌تر از لنزهای تماسی نرم است و افرادی که دچار آستیگماتیسم هستند پیشنهاد می‌شود حتما از این لنزها استفاده کنند. در حال حاضر بیشتر لنزهای GP از جنس سیلیکون و سیلیکون هایدروژل ساخته می‌شوند که استفاده از آن را برای کاربر بسیار راحت‌تر کرده است.

  به دلیل آنکه این لنزها آب را به خود جذب نمی‌کنند در نتیجه پروتئین‌ها و لییدهای اشک چشم به آن نمی‌چسبد و رسوب نمی‌کنند و همین امر باعث وضوح دید بهتر برای فرد خواهد شد.

 • لنز تماسی نرم
 • جنس این لنزها از موادی ژل مانند و پلاستیک است که به آن هایدروژل می‌گویند. قطر این لنزها بسیار ظریف و نازک است و سطح چشم را به خوبی پوشش می‌دهد. لنزهای تماسی نرم آب را به خود جذب می‌کنند و به همین خاطر استفاده از آن برای کاربر بسیار راحت است.

 • لنزهای سیلیکون هایدروژل
 • این لنزها نوع پیشرفته تری از لنزهای هایدروژلی هستند که میزان عبور گاز از آنها بسیار بیشتر است و به همین خاطر اکسیژن بیشتری هم به قرنیه می‌رسد و به همین خاطر استفاده از آن هم بسیار راحت‌تر خواهد بود.

  اگر بخواهیم لنزهای هیدروژلی و هیدروژل سیلیکونی را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم هر دو این لنزها از جنس پلاستیک هستند و در حالت عادی خشک و سفت  و به مخض برخورد با آب و جذب آن حالت نرم و ژله‌ای به خود می‌گیرند.

 • لنزهای چشمی هیبریدی
 • استفاده از لنزهای هیبریدی بسیار راحت هستند. جنس مرکزی لنزهای هیبریدی از جنس سخت و نفوذ پذیر به گاز هستند و و اطراف آن از جنس هایدروژل و سیلیکون هایدروژل است که باعث شده رقیبی برای لنزهای نرم و نفوذ پذیر به گاز باشند.

  این لنزها هم اندازه با لنزهای نرم توریک هستند و لبه‌های نازک تری نسبت به لنزهای GP دارند. عادت کردن به این لنزها کمی دشوار است و قیمت آن به نسبت دیگر لنزهای تماسی بیشتر است. اما اپتیک بسیار خوبی دارند و در حین فعالیت‌های ورزشی احتمال افتادن‌ها آن‌ها بسیار کم است.

  خرید انواع لنز چشمی تماسی از فروشگاه ایران لنز

  ایران لنز از معتبرترین وارد کننده‌های لنز چشمی با برندهای مورد تایید سازمان‌های بهداشتی جهانی است. در ایران لنز می‌توان سفارش‌های خود را اعم از معرفی بهترین مارک لنز رنگی، بهترین مارک لنز طبی بی رنگ، لنز طبی رنگی و لنز توریک و محصولات جانبی لنز همچون قرص لنز، محلول لنز و قطره لنز چشمی، هم از طریق اپلیکیشن واتس اپ، تلگرام، اینستاگرام و هم سایت ایران لنز ثبت کرد و با مشاوران به صورت رایگان در ارتباط ود.

  به علاقه مندانی که سفارش خود را از طریق سایت ثبت کنند یک هدیه نیز تعلق خواهد گرفت.

  ### پایان خبر رسمی

  اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

  پروفایل ناشر گزارش تخلف
  درباره منتشر کننده:

  ایران لنز

  ایران لنز از سال 1390 تاکنون به مدیریت سحر قاسمی اپتومتریست شماره نظام پزشکی 2104 ب و سالار حمیدی شماره نظام پزشکی 2129 ب در اینستاگرام و تلگرام مشغول به فعالیت بوده و هست. این شرکت مفتخر است تمامی لنز های رنگی، طبی رنگی و طبی را در انواع بهترین برند لنز طبی رنگی و همچنین بهترین مارک لنز رنگی و طبی بدون رنگ با قیمتی مناسب توزیع کرده و به دست مشتریان عزیز و همکاران گرامی این حوزه برساند.

  اطلاعات تماس
  [نمایش اطلاعات]
  منتشر شده در سرویس:

  تجارت و بازار