کد: 13981024440474889

کشف گوشی‌های سرقتی به ارزش ریالی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون

کد: 13981024440474889

http://bit.ly/36T7s7u

، (اخبار رسمی): معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی از کشف موبایل‌های سرقتی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و دستگیری ۳ سارق خبر داد.

کشف گوشی های سرقتی به ارزش ریالی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون
کشف گوشی‌های سرقتی به ارزش ریالی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی گفت: بیست و پنجم آبان ماه سال جاری پرونده‌ای از کلانتری ۱۲۹ جامی مبنی بر موبایل قاپی توسط راکب و سر نشین یک دستگاه موتورسیکلت برای رسیدگی تخصصی به اداره ۱۸ پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی با اشاره به اینکه پرونده‌های مشابه دیگری در این خصوص به این اداره ارجاع شده بود، عنوان کرد: در گام نخست کارآگاهان به محل‌های سرقت مراجعه و به دست آوردند، سرقت‌ها توسط ۲ موتورسوار انجام می‌شده است که در تمامی سرقت‌ها راکب موتورسیکلت فردی قد بلند و سیاه چرده است، ولی ترک نشین موتورسیکلت ۲ مرد جوان هستند که در صحنه‌های مختلف سرقت جابجا شده‌اند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی با اشاره به اینکه پلاک انتظامی موتورسیکلت سارقان در تمامی صحنه‌های سرقت به وضوح دیده می‌شد، اظهار داشت: در گام بعدی تحقیقات پلیسی مشخص شد که پلاک انتظامی موتورسیکلت سارقان جعلی بوده و پلاک‌های دیده شده مربوط به سایر موتورسیکلت‌ها است.

نجفی بیان داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق شدند راکب موتورسیکلت را که فردی سابقه دار، تحت تعقیب به نام جمشید ۲۱ ساله را شناسایی کنند.

وی افزود: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد که ترک نشینان موتورسیکلت دو برادر به نام‌های یاسر ۱۹ ساله و ناصر ۲۱ ساله هستند که پیش‌تر نیز تحت همین عناوین مجرمانه دستگیر شده‌اند.

نجفی گفت: مخفیگاه سارقان در حوالی خیابان شوش شناسایی شد و هر سه سارق با هماهنگی‌های قضائی در ساعات اولیه صبح هجدهم آذر ماه در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی ابراز داشت: پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی هر سه سارق به جرائم ارتکابی با همکاری هم اعتراف و تاکنون ۱۷ تن از مال باختگان متهمان را به عنوان سارقان گوشی همراهشان معرفی کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی گوشی‌های سرقتی را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

این مقام پلیسی افزود: پرونده متهمان کماکان در حال رسیدگی بوده و متهمان با دستور بازپرس شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه ۱۲ تهران برای شناسایی سایر مال باختگان در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار دارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

همیاب 24

سامانه کشوری همیاب 24 در زمینه ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ) سرقتی/مفقودی تحت حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه فعالیت می کند. سامانه همیاب 24 علاوه بر ردیابی کالاهای دیجیتال، بستر استعلام همزمان طرح رجیستری و سرقتی را در جهت انجام خریدی امن در اختیار کاربران قرار می دهد. همیاب24 با هدف ارائه خدمات متمایز و ایجاد حس امن در خرید کالاهای دیجیتال در اردیبهشت‌ماه 1394 فعالیت خود را آغاز کرد.