اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810244407214164

بازاریابی گردشگری، راهکاری موثر برای توسعه گردشگری در ایران

کد: 139810244407214164

http://bit.ly/2NoMQw0

، (اخبار رسمی): همکاری با کشورهای همسایه برای ارائه بستههای مسافرتی که ایران نیز جزئی از آن باشد، هدفمند بودن فعالیت‌های آژانس‌های گردشگری و در نهایت بازاریابی دیجیتال از جمله راهکارهای عملی است که باید بر آنها تاکید کرد و در این راه نیاز است بخش دولتی و خصوصی باهم در این باره ورود و نسبت به بهبود آن تلاش کنند.

بازاریابی گردشگری، راهکاری موثر برای توسعه گردشگری در ایران
آژانس ارتباطات وتبلیغاتی سرآواهنر

در شرایط کنونی و با توجه به بحران منطقه، کارشناسان و تحلیلگران صنعت گردشگری را بر آن داشته است که به تدوین استراتژی‌ها و راهکارهای مناسب برای جذب مسافران داخلی و خارجی و توسعه صنعت گردشگری بپردازند.

در این گزارش به بررسی راهکارهای جذب گردشگر به ایران پرداخته شده است و در این راستا نظر کارشناس صنعت گردشگری خانم هانیه شمس، مدیر آژانس مسافرتی الیت آسمان زاگرس بیان شده است.

هانیه شمس با اشاره به راهکارهای توسعه گردشگری گفت: با توجه به پتانسیل‌های گردشگری ایران و از طرفی پایین بودن هزینه‌های سفر در ایران و همچنین بسترهایی که برای معرفی ایران به عنوان یک مقصد گردشگری در دنیا فراهم است، می‌تواند به افزایش گردشگر کمک کند اما باید گفت با وجود بحران‌های اخیر، این بسترها به تنهایی نمی‌تواند اوضاع گردشگری را بهبود ببخشد.

وی ادامه داد: به عنوان فردی که سال‌ها در حوزه گردشگری فعالیت داشته باید بگویم همکاری با کشورهای همسایه برای ارائه بسته‌های مسافرتی که ایران نیز جزئی از آن باشد، هدفمند بودن فعالیت‌های آژانس‌های گردشگری و در نهایت بازاریابی دیجیتال از جمله راهکارهای عملی است که  باید بر آنها تاکید کرد و در این راه نیاز است بخش دولتی و خصوصی باهم در این باره ورود و نسبت به بهبود آن تلاش کنند.

وی از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی که باعث خواهد شد میزان گردشگر ورودی افزایش پیدا کند، ایجاد تصویری مثبت برای مخاطب دانست و افزود: مهم‌ترین تصویر ذهنی از یک مقصد ایمنی و امنیت است که متاسفانه در حال حاضر ایران چنین تصویری را برای مخاطب ایجاد نمی‌کند و اینجاست که نقش بازاریابی دیجیتال و فضای مجازی بیش از پیش مشهود می‌شود.

مدیر آژانس مسافرتی الیت تاکید کرد: بر عهدهء آژانس‌های گردشگری و مسافرتی است که با کشورهای همسایه همکاری کنند و بسته‌های سفری را در نظر بگیرند که ایران هم یکی از آن مقصدها باشد، در این زمان است که بسیاری از گردشگران می‌توانند با ایران آشنا شوند و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران را بشناسند و در قالب انتشار تجربه‌های سفر خود، دیگر گردشگران را علاقه مند به حضور در ایران کنند.

وی لزوم تخصصی شدن آژانس‌ها در جذب گردشگر را بسیار بالا دانست و  و تصریح کرد: آژانس‌های گردشگری باید به صورت تخصصی حوزه خود را مشخص کنند و با انتشار محتواهای جذاب، بازاریابی تخصصی را در صنعت گردشگری ایران داشته باشند.

وی به ضرورت ورود بازاریابی دیجیتال به این عرصه اشاره کرد و گفت: تمام نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در زمینه گردشگری فعالیت می‌کنند باید دست به کار شوند تا در زمینه بازاریابی دیجیتال به بهترین شکل ورود کنند؛ اتفاقی که برای حرکت کلان و بین‌المللی‌اش باز هم حمایت و حضور دولت در آن بسیار حائز اهمیت است چرا که کنترل بحران‌های اخیر تنها به دست دولت مقدور است اما این امر همکاری نیروهای ذی ربط را نیز می‌طلبد و هر نهاد بسته به توانایی‌های خود باید در این مورد ورودی تخصصی پیدا کنند. 

شمس با بیان اینکه از بعد بیرونی با تبلیغات منفی و سیاه‌نمایی‌های زیادی مواجه هستیم، ابراز داشت: برای آنکه بتوان گردشگر را برای ورود به کشور ترغیب کرد، یکی از فاکتورها قیمت است، قیمت پایین و ارزان، گردشگر را مجاب می‌کند که آن کشور را به عنوان مقصد انتخاب کند، از طرفی توزیع خدمات گردشگری موضوع دیگری است که باید برای جذب و حفظ گردشگر آن را لحاظ کرد چرا که رضایت مشتری مهمترین امر در حوزه گردشگری محسوب می‌شود.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر لزوم توجه به بازاریابی الکترونیکی و دیجیتالی و ارتباط با کشورهای دیگر بیشتر از هر زمان دیگر احساس می‌شود تا یک تصویر امنی از کشور برای مسافرین و گردشگران دیگر کشورها فراهم شود.

این کارشناس حوزه گردشگری عنوان کرد: توجه خاص به گردشگری الکترونیکی، توجه ویژه به اکوتوریسم (طبیعت گردی)، ایجاد شرکت‌ها و موسسات گردشگری و استقرار دفاتر آنها در خارج از کشور و فعالیت هدفمند آنها در راستای بازاریابی صنعت گردشگری، یافتن بازارهای هدف و برنامه‌ریزی برای ورود و نفوذ به این بازارها با توجه به ویژگی‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آنها، تربیت نیروهای انسانی ماهر برای راهنمای سفرها (راهنمای مسلط به زبان و علاقه‌مند به کار، خدمات‌دهندگان آشنا با زبان انگلیسی و ...) از جمله استراتژی‌هایی است که در این برهه کنونی باید بدان توجه کرد تا بتوان در امر جذب و ماندگاری مسافر و توسعه گردشگری موفق شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]