اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810254409513777

لزوم دیجیتال سازی مدارک پزشکی

کد: 139810254409513777

http://bit.ly/30xQFEt

، (اخبار رسمی): فناوری اطلاعات به واسطه رشد و گسترش روزافزون، محیط‌های تبادل اطلاعات را به شدت دچار تغییر کرده است. در بخش بهداشت نیز لزوم دیجیتال سازی مدارک پزشکی و استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی کارآمد برای تحقق اهداف کارآیی، اثربخشی و کیفیت خدمات و نیز رضایتمندی مراجعان ضروررتی بسیار مهم به شمار می‌آید.

لزوم دیجیتال سازی مدارک پزشکی
لزوم دیجیتال سازی مدارک پزشکی، پرونده پزشکی دیجیتال

منبع تمام فعالیت‌های مدیریت و جریان حیاتی فرآیند برنامه‌ریزی، اطلاعات است و امروزه به عنوان یکی از مهمترین منابع قدرت در جهان مطرح می‌شود. مدیران بدون داشتن اطلاعات کامل در مورد یک موضوع قادر به تصمیم‌گیری مؤثر نخواهند بود. فناوری اطلاعات در سال‌های اخیر به واسطه رشد و گسترش روزافزون و بکارگیری امکانات رایانه‌ای و انتقال داده‌ها و ایجاد شبکه‌های جهان گستر مانند اینترنت با اطلاعات ارزشمند و خدمات متنوع، محیط‌های تبادل اطلاعات را به شدت دچار تغییر کرده است. در بخش بهداشت نیز لزوم دیجیتال سازی مدارک پزشکی و استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی کارآمد برای تحقق اهداف کارآیی، اثربخشی و کیفیت خدمات و نیز رضایتمندی مراجعین ضروررتی بسیار مهم به شمار می‌آید.

پرونده‌ پزشکی بیماران در بخش مدارک پزشکی همواره اطلاعات مهمی در خصوص نوع بیماری، فعالیت‌های انجام شده در خصوص بیمار در همان مرکز درمانی، سابقه درمان‌های انجام شده از سوی پزشکان و نتایج آن، سوابق مالی و بیمه‌ای بیمار را با خود به همراه دارد. شاید برای پزشک یا پزشکان در مطب و کلینیک لزوم دیجیتال سازی مدارک پزشکی مهم نباشد و توجه زیاد آنان به بحث درمان، نسبتا سبب غفلت از این موضوع بسیار مهم شود.

این در حالی است که همواره بخش مدارک پزشکی و بایگانی در هر مرکز درمانی به گفته بیماران و مراجعین، یکی از مشکل‌دارترین بخش‌هایی است که زمان زیادی را برای پیگیری امور از مراجعین گرفته و تنش‌های فراوانی میان ایشان با پرسنل بوجود می‌آورد. به بیان دیگر در طی سال‌های گذشته یکی از معضلات در بخش بایگانی مراکز درمانی، ازدحام مراجعین و درخواست‌های مکرر دریافت پرونده به منظور  پیگیری امور اداری درمانی بوده است. افزایش روز به روز  تعداد پرونده‌های بیماران بواسطه  افزایش تعداد مراجعین روزانه، جای دادن پرونده‌های قدیمی در فضای بایگانی موجود و لزوم بازیابی آنها از دیگر دغدغه‌های موجود در حوزه بایگانی پرونده ها است که  در کنار عوامل محیطی مانند تغییر در پرسنل، گاهاً موجبات مخدوش کردن فرایند بایگانی را فراهم می‌آورد. بنابراین لزوم  اتخاذ تدبیری نوین و رویکردی در جهت ارتقای کیفی کارهای مطروحه، از اولویت‌های هر مرکز درمانی است.

گروه فناوری اطلاعات ژنیک، محصول خود را در دو نگارش نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی و نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی عرضه کرده است. بدیهی است، این نرم افزار در نسخ مطب، کلینیک و پلی‌کلینیک (پزشکی و دندانپزشکی) ارائه شده که هر کدام در کنار ویژگی‌های مشترک، قابلیت‌های اختصاصی مربوط به خود را نیز دارند.

نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک ژنیک کلیه فرآیند‌های موجود در مطب را پوشش داده و ضمن مدیریت کامل پرونده، فعالیت‌های جانبی مطب نظیر حسابداری، انبارداری، مدیریت عمومی پرسنل، تبلیغات و تحلیل اطلاعات بیماران را نیز پوشش می‌دهد. ژنیک به گونه‌ای طراحی گشته است که کاربر به سادگی با آن ارتباط برقرار کرده و تمامی گزینه‌ها همواره در دسترس وی باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه فناوری اطلاعات ژنیک

گروه فناوری اطلاعات ژنیک، گروهی ایده محور و فعال در عرصه فناوری‌های نوین دیجیتال با تمرکز بر ارائه خدمات در حوزه سلامت، محصولات متنوعی نظیر برترین نرم‎‌افزار مدیریت مطب و کلینیک، سایت‌های حرفه‌ای، خدمات مبتنی بر دیجیتال مارکتنیگ و … عرضه نموده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بهداشت و درمان