اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810254410210972

تغذیه مناسب برای هموروئید

کد: 139810254410210972

http://bit.ly/30wXHJH

، تهران , (اخبار رسمی): تغذیه‌ی سالم و حاوی فیبر و همینطور خودداری از مصرف مواد غذایی نفاخ و موادی که موجب یبوست می‌شوند و نوشیدن مداوم مایعات جزو روش‌های طبیعی و مفید برای کاهش علائم هموروئید است.

تغذیه مناسب برای هموروئید
تغذیه مناسب برای هموروئید

هموروئید چیست؟

به سیاهرگ متورم شده در بخش انتهایی راست روده و مقعد، بواسیر یا هموروئید گفته می‌شود.هر گونه فشار بیش از حد به رگ‌های ناحیه راست روده و مقعد که موجب کشیدگی، نازک شدن و سپس تورم دیواره رگ‌های این قسمت‌ها شود، می‌تواند به این بیماری منجر شود.

تاثییر تغذیه در هموروئید چیست؟

تغذیه ی سالم و حاوی فیبر و همینطور خودداری از مصرف مواد غذایی نفاخ و موادی که موجب یبوست می‌شوند و نوشیدن مداوم مایعات جزو روش‌های طبیعی و مفید برای کاهش علائم هموروئید است.

تاثیر تغذیه بر هموروئید

ارتباط مصرف ویتامین c بر هموروئید: مصرف این ویتامین موجب کاهش التهاب و تقویت بافت‌های عروقی می‌شود که دچار هموروئید شدند همچنین در هنگام مصرف دفع راحت تر صورت می‌گیرد.

ارتباط میان مصرف ویتامین k و هموروئید: این ویتامین در انعقاد خون موثر است در نتیجه برای هموروئیدهای خونی مفید است. ویتامین k را می‌توان در سبزیجاتی که برگ سبز دارند و مارچوبه یافت.

ارتباط نوشیدن اب با هموروئید: نوشیدن اب هم برای پیشگیری از همروئید و هم برای درمان ان مفید است زیرا فیبر و نمک موجود در غذا برای دفع به اب نیاز دارد.

ارتباط فلاوئیدها با هموروئید: انتی اکسیدان‌ها یا فلاوئیدها در توت‌ها به ویژه توت‌هایی با رنگ‌‌های تیره و پیاز و مرکبات یافت می‌شوند که موجب کاهش درد و خون ریزی و التهاب در ناحیه‌ی مقعد می‌شوند.

خوراکی هایی که به درمان هموروئید کمک می‌کنند:

  • بادام شیرین
  • الو خشک
  • زردالو
  • اب هندوانه
  • خلال پوست پرتغال
  • اب انگور
  • تمبر هندی

تغذیه مناسب برای هموروئید این آگاهی را می‌دهد که مصرف چه غذاهایی در درمان بواسیر موثر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک لیزر شفا

این کلینیک تحت نظر و با مدیریت مستقیم دکتر داود تاج بخش می باشد، ایشان حدود 10 سال در نقاط مختلف ایران مشغول کار عملی وبودند و سال 1380 به تهران بازگشته و بیشتر تمرکز کاری خودشان را در ارتباط با درمان بیماریهای ناحیه مقعد با لیزر گذاشته و طی این مدت دوره های متعددی توسط مرکز لیرز دانشگاه تهران و مرکز لیزر انجمن لیزر ایران که با همکاری انجمن لیزر سوئد بوده شرکت نموده اند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان