اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810254410611635

مقایسه فن کویل با اسپلیت (کولرگازی)

کد: 139810254410611635

http://bit.ly/2Rwc78D

، تهران , (اخبار رسمی): اسپلیت‌ها (کولرهای گازی) برای اماکن کوچک مناسب است و فن کویل‌ها برای اماکن بزرگ و ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و … بسیار مناسب هستند.

مقایسه فن کویل با اسپلیت (کولرگازی)
مقایسه فن کویل با اسپلیت (کولرگازی)

کارکرد فن کویل با اسپلیت یا همان کولر گازی متفاوت است که در ادامه فن کویل با اسپلیت از نظر عملکردی مقایسه شده‌اند.

تفاوت کارکردهای فن کویل و کولرگازی

یکی از مواردی که می‌توان این دو را مورد مقایسه قرار داد نحوه کارکرد آن‌هاست. کولرهای گازی به‌صورت دو تکه هستند که یک بخش در خارج از ساختمان و یک بخش آن در داخل ساختمان قرار می‌گیرد و از آن می‌توان برای عمل گرمایش (به‌ندرت) یا سرمایش یک بخش و یا واحد استفاده کرد.

اما فن کویل‌ها به‌صورت چندتایی عمل می‌کنند و در بخش‌های مختلف ساختمان نصب می‌شوند و به‌وسیله آب گرم و یا سردی که از دستگاه‌هایی مانند مینی چیلر، چیلر، بویلر یا دیگ آبگرم موتورخانه‌ای می‌رسند به تهویه محیط مربوطه می‌پردازند.

بنابراین در اولین و مهم‌ترین مقایسه فن کویل و کولرگازی به این نتیجه می‌رسیم که اسپلیت‌ها (کولرهای گازی) برای اماکن کوچک مناسب و فن کویل‌ها برای اماکن بزرگ و ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و … بسیار مناسب هستند.

تفاوت فن کویل با اسپلیت از دید توان گرمایش و سرمایش آن‌ها

 اسپیلت‌ها معمولاً تنها به‌عنوان سیستمی سرمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هرچند آن‌ها می‌توانند در حالت گرمایشی نیز کار کنند ولی به علت مصرف برق بالای آن‌ها، به‌صرفه نیست که از آن در گرمایش استفاده شود و به یک دستگاه مکمل گازسوز معمولاً برای زمستان نیاز است. ولی فن کویل‌هایی که براساس آب سرد و گرم کار می‌کنند، در زمستان آبگرم (آبگرم پکیج گازسوز یا بویلر موتورخانه) درون لوله‌های آن جریان پیدا کرده و قدرت گرمایشی برابر با قدرت سرمایشی دارند و در تابستان به آب سرد ارسالی از طرف چیلر، متصل می‌شوند.

دومین تفاوت فن کویل با اسپلیت در توان گرمایشی آن‌ها و نیز نیاز یا عدم نیاز به سیستم مکمل گرمایشی است.

تفاوت فن کویل با اسپلیت از دید مصرف برق و گاز

هم یونیت‌های داخلی و هم یونیت‌های خارجی کولرهای گازی، فقط مصرف برق دارند و مصرف برق آن‌ها نیز بالا و قابل ملاحظه است. ولی یونیت‌های داخلی فن کویل‌ها همواره با انرژی برق و یونیت‌های خارجی آن با شکل‌های مختلفی از انرژی کار می‌کنند. برای مثال چیلر و مینی چیلر که وظیفه سرد کردن آب و ارسال آن به فن کویل‌ها را بر عهده دارند، با برق و بویلر و پکیج گازسوز که وظیفه گرم کردن آب را بر عهده دارند، با گاز شهری کار می‌کند.

مصرف برق این سیستم‌ها نسبت به اسپلیت ها به علت‌های مختلف کمتر است و با مدیریتی مرکزی می‌توان به‌اندازه نیاز ساختمان، هوای سرد و گرم را در ساختمان توزیع و به علت کاربرد انواع تکنولوژی‌ها در آن‌ها، راندمان این سیستم‌ها بسیار بالا است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تهویه رویا نوین ایرانیان

شرکت تهویه نوین ایرانیان با استفاده از دانش امروزی و تجربیات گذشته خود توانسته تا در عرضه و فروش سیستم های تهویه ( سیستم های سرمایشی و گرمایشی ) با لطف ایزد منان بسیار موفق باشد. همچنین تهویه نوین ایرانیان با توجه به مشتری مداری و جلب رضایت مشتریان خود بالاترین ارزش را برای مشتریان خود قائل بوده و تا حد امکان خدمات بسیار عالی ای را برای مشتریان خویش فراهم می آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار