اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810254411414124

درمان در منزل

خدمات پرستاری در منزل

کد: 139810254411414124

http://bit.ly/2TCvDTS

، تهران , (اخبار رسمی): خدمات پرستاری در منزل توسط کادرهای مجرب و دارای مجوز در محل زندگی این اشخاص عرضه شده و زمینه راحتی را برای آنان فراهم می­‌سازد و موجب می­‌شود که کودک، بیمار و یا سالمند از خدمات گوناگون پرستاری در محل زندگی خود و توسط پرستارهای ماهر بهره‌­مند شود.

خدمات پرستاری در منزل نمونه ای از درمان در منزل
خدمات پرستاری در منزل نمونه ای از درمان در منزل

مسائلی همچون سالخوردگی و بیماری موجب ناتوانی­‌های جسمی برای افراد شده و وجود درمانگر توانا برای رفع این اختلال­‌ها را ضروری می­‌سازد. خدمات پرستاری در منزل توسط کادرهای مجرب و دارای مجوز در محل زندگی این اشخاص عرضه شده و زمینه راحتی را برای آنان فراهم می­‌سازد و موجب می­‌شود که کودک، بیمار و یا سالمند از خدمات گوناگون پرستاری در محل زندگی خود و توسط پرستارهای ماهر بهره‌­مند شود.

پرستاری در منزل

گاهی فرد در اثر کهولت سن و یا بیماری‌های جسمی با اختلالات و مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. این مسائل موجب ناتوانی‌های جسمی برای این افراد شده و وجود یک درمانگر توانا برای رفع این اختلال‌ها را ضروری می‌سازد. افراد مبتلا به این بیماری‌ها و مشکلات گاهی در وضعیتی به سر می‌برند که قادر به حضور در مراکز درمانی نبوده و در عین حال نیازمند درمان سریع و مداوم هستند.

درمان در منزل به معنای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به افرادی است که توانایی خروج از خانه و حضور مرتب در مرکزهای بهداشتی و درمانی را دارا نیستند. کشورهای مختلفی که در عرصه های گوناگون در حال رشد و توسعه هستند، همواره دغدغه درمان افرادی که از ناتوانی و عدم حضور در جامعه رنج می‌برند را داشته و دارند. به همین دلیل بودجه‌های فراوانی را به انجام امور درمان در منزل اختصاص داده و در این زمینه نیز موفق بوده‌اند.

خدمات پرستاری در منزل توسط کادرهای مجرب و دارای تاییدیه و مجوز در محل زندگی این اشخاص عرضه شده و زمینه راحتی و آسایش را برای آنان فراهم می‌سازد. موجب می‌شود که کودک، بیمار و یا سالمند از خدمات گوناگون پرستاری در محل زندگی خود و توسط پرستارهای ماهر بهره مند شوند. گفتنی است که این دسته از خدمات باید به گونه‌ای باشند که زمینه توانمندسازی فرد در همه یا قسمتی از زندگی او را مهیا کند.

پرستاری از کودکان، سالمندان و نیز بیماران در محل زندگی آنان، نمونه‌ای از این خدمات است که در ادامه بررسی شده است.

خدمات پرستاری در منزل

سالمندان، کودکان و نیز بیماران دسته‌ای خاص از اقشار جامعه هستند که به اقتضای سن و سال و نیز شرایط خود، دارای نیازهای ویژه‌ای هستند که هر کسی قادر به رفع این نیازها نخواهد بود. این گروه از افراد بسیار آسیب پذیر بوده و نگهداری و پرستاری از آنان، نیازمند توانایی‌های علمی و عملی بسیار زیادی است. پرستاری در منزل یکی از بهترین روش‌ها برای پایان دادن به مشکلات این دسته از افراد شامل سالمندانی که در اثر کهولت سن کم توان گشته‌اند، بیمارانی که به دلیل ابتلا به مشکلات ناشی از بیماری به مراقبت نیاز دارند و نیز کودکانی که به دلیل سن و تجربه کم توانایی مواظبت از خود را ندارند، است. اگر چه حمایت و نگهداری از سالمندان، بیماران و کودکان کار گروهی متشکل از افراد با توانایی‌ها و قابلیت‌های متعدد و متنوع را می‌طلبد، اما  پاسخ گوی تمام نیازها و درمانگر تمام مشکلات این قشر آسیب پذیر است

خدمات ارائه شده در پرستاری در منزل

به یقین پرستاری و مراقبت از بیماران، کودکان و سالمندان نیازمند شناخت کافی و تخصص بالای این افراد در زمینه مذکور است. خانواده این دسته از افراد به دلیل مشغله‌های فراوان و یا دور بودن از آن‌ها امکان نگه داری و خدمت رسانی تمام وقت به آن‌ها را نداشته و بنابراین مجبورند که انجام امور پرستاری عزیزان خود را به پرستارانی مورد اعتماد و توانمند واگذار کنند. خدمات ان  برای رفع مشکلات این قشر آسیب پذیر جامعه و همچنین کمک به رفاه و آسایش فرد و نیز سلامت وی تدارک دیده شده است. افرادی که به انجام امور پرستاری در منزل می‌پردازند، با ویژگی‌ها و شرایط این افراد آشنایی داشته و از مشکلات و نیازهای آن‌ها آگاه هستند. به همین دلیل می‌توانند ارتباطی خوب با آن‌ها برقرار کرده و در رفع نیازها و مشکلاتشان آن‌ها را یاری دهند.

از جمله خدمات پرستاری در منزل عرضه شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وظایف مرتبط با بهداشت سالمند، کودک و بیمار
 • وظایف مرتبط با سلامت جسمی سالمند، کودک و بیمار
 • وظایف مرتبط با سلامت روانی سالمند، کودک و بیمار
 • وظایف مرتبط با تغذیه سالمند، کودک و بیمار
 • رسیدگی به امور شخصی و وضع ظاهری سالمند، کودک و بیمار

نمونه‌هایی از آن چه که یک پرستار انجام می‌دهد

از جمله خدمات ان  که توسط شخصی توانا و متعهد انجام می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تهیه غذا و دادن غذا به سالمند، کودک و بیمار
 • همراهی سالمند، کودک و بیمار در محیط بیرون از خانه
 • رسیدگی به امور رفاهی و تفریحی فرد سالخورده، کودک و یا بیمار
 • رسیدگی به امور مالی و اداری سالمند و یا بیمار در صورت رضایت خانواده وی
 • استحمام سالمند، کودک و یا بیمار و رسیدگی به نظافت وی
 • کنترل مداوم فشارخون و قندخون سالمند و بیمار
 • پرستاری از کودک، نمونه‌ای از خدمات پرستاری در منزل

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل و درمانگاه زخم و کلینیک پوست و مو وابسته به جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران زیر نظر پزشکان دارای بورد تخصصی و عضو هیئت علمیه

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان