اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810284417514302

ترکیه و تور کاپادوکیا

گشت و گذار در کاپادوکیا هیجان انگیز است

کد: 139810284417514302

http://bit.ly/2RoFcUU

، تهران , (اخبار رسمی): منطقه‌ای توریستی واقع در کشور ترکیه است که به یکی از مکان‌های گردشگری مهم این کشور تبدیل شده است. تور کاپادوکیا یکی از پرفروش ترین تورهای مسافرتی و گردشگری است که این روزها از همه نقاط جهان راهی این منطقه می‌شوند. همراهی با تور کاپادوکیا می‌تواند تجربه‌ای سراسر لذت و سفری پر از خاطره به ارمغان آورد.

گشت و گذار در کاپادوکیا هیجان انگیز است
تورکاپادوکیا | برگزاری تور کاپادوکیا ترکیه

تور کاپادوکیا شما را به یکی از مناطق تاریخی مهم ترکیه خواهد برد. شهر کاپادوکیا یکی از معدود شهرهای سنگی در جهان است که هم به این دلیل و هم به دلیل قدمت تاریخی که دارد به یکی از مقصدهای مهم گردشگری تبدیل شده است و گردشگران علاقه مند به هنر، معماری و تاریخ را از سراسر جهان به سوی خود جذب می‌کند. کاپادوکیا واقع در ناحیه آناتولی ترکیه است؛ منطقه‌ای که از آن در تاریخ به عنوان منطقه‌ای سرشار از شگفتی، فراوان یاد شده است. کاپادوکیا همان مکانی است که در اواخر عصر برنز با نام هَتّی شناخته می‌شد. این سرزمین در واقع قلمرو اقوام هیتی در خاتوشا بوده است. تور کاپادوکیا شما را به این منطقه تاریخی شگفت انگیز خواهد برد.

قدم زدن در دره سرخ با تور کاپادوکیا

زیباترین دره واقع در کاپادوکیا، دره سرخ است که بازدید از آن از ارمغان‌های همراهی با تور کاپادوکیا خواهد بود. نام دیگر این دره زیبا، دره رُز است و در حد فاصل دو روستای این منطقه با نام‌های گورمه و کاوسین واقع شده است.

علت نامگذاری این دره، وجود صخره‌هایی با رنگ‌های زرد، نارنجی و صورتی است که به آن جلوه‌ای رویایی بخشیده است. در میان این صخره‌های بزرگ نیز فضاهای سبزرنگ باغ‌ها، مزارع کشاورزی و تاکستان‌های زیبا نمایان است. این فضاهای سبز متعلق به کشاورزان بومی است. اما بخش هیجان انگیزتر این منطقه در درون صخره‌‌های خوشرنگ دره سرخ جا خوش کرده است و آن، وجود کلیساهای مخفی مربوط به دوره بیزانس (روم شرقی) است که حالتی اسرار آمیز و جذاب به سفرمان با تور کاپادوکیا خواهد بخشید.

بازدید از روستای شگفت انگیز با تور کاپادوکیا

همراهی با تور کاپادوکیا شما را به بازدید از روستایی خواهد برد که در گروه زیباترین روستاهای جهان قرار گرفته است. نام این روستا، گورمه است که در نظرسنجی‌هایی در مقام زیباترین روستای جهان برگزیده شده است. در همراهی با تور کاپادوکیا برای بازدید از این روستا با یک تیر دو نشان می‌زنید. این نشان دوم که سفر با تور کاپادوکیا را چندین برابر لذت بخش و خاطره انگیز می‌کند، بالن سواری بر فراز روستای گورمه است.

تور کاپادوکیا شما را به زیر زمین خواهد برد

در منطقه کاپادوکیا شهرهای زیرزمینی جذابی وجود دارد. این شهر‌های زیر زمینی غالبا از همان عصر برنز ایجاد شده‌اند و پا بر جا مانده‌اند اما مشهور ترین آن‌ها شهر کایما کلی است که یادگار دوران بیزانس و زمانی است که مسیحیان ناچار بودند برای در امان ماندن از چنگ اعراب و ایرانیان به زندگی زیر زمینی روی آورند. شهر زیرزمینی کایما کلی که آن را در سفر با تور کاپادوکیا خواهید دید، تشکیل شده از اتاق‌ها و غرفه‌هایی است که به واسطه تونل‌ها به هم متصل شده‌اند. این شهر شگفت انگیز دارای هشت طبقه است و بازدید از چهارطبقه آن برای گردشگران عزیز تور کاپادوکیا امکان پذیر خواهد بود.

تور کاپادوکیا و بازدید از موزه زلو

موزه‌ای که از آن صحبت می‌کنیم یک موزه معمولی نیست. در همراهی با تور کاپادوکیا از موزه‌ای خاص بازدید خواهید کرد.

ویژگی خاصی که از آن صحبت می‌کنیم مربوط به فضای باز بودن موزه است. این موزه با صخره‌های سنگی آن و سکونت گاه‌هایی که در دل غارهای آن است، مکانی با قدمت تاریخی است. زندگی در غارهای این منطقه مربوط به قرن نهم میلادی و زندگی‌های صومعه‌ای است. رونق حیات در این منطقه تا قرن بیستم میلادی ادامه داشته است تا این که سرانجام در این قرن به دلیل خطر ناشی از فرسایش صخره‌ها و ریزش سنگ‌ها تخلیه شد. تور کاپادوکیا شما را به این منطقه که هم اکنون به تمامی تبدیل به یک موزه فضای باز شده است، خواهد برد. شما می‌توانید اطلاعات تاریخی جذاب درباره این موزه را از لیدر تور کاپادوکیا دریافت کنید.

دو مکان مهم و برجسته در این منطقه که با تور کاپادوکیا از آن‌ها بازدید خواهید کرد، کلیسای انگور و مسجد سنگی به نام چشم نواز است. اما سکونت گاه‌های پر تعداد غاری نیز فضاهایی اسرار آمیز برای بازدید در برنامه تور کاپادوکیا خواهد بود.

روستای چاووشین از مناطق دیدنی تور کاپادوکیا

این روستا نیز از مکان‌های دیدنی زیبا و جذابی است که همراه با تور کاپادوکیا از آن بازدید خواهید کرد. جاذبه اصلی روستای چاووشین در وجود دو کلیسای مربوط به دوره بیزانس است. یکی از آن‌ها به نام کلیسای چاووشین و هم نام روستا شناخته می‌شود و به این علت که در دهه‌های نخستین قرن بیست میلادی به عنوان لانه‌ای برای کبوتران به کار می‌رفته است، با نام کلیسای خانه کبوتر بزرگ نیز شناخته می‌شود. در همراهی با تور کاپادوکیا خواهید دید که این کلیسا چه نقاشی‌های دیواری اعجاب انگیز و خیره کننده‌ای دارد.

در این روستا با تور کاپادوکیا همچینن به دیدن کلیسای قدیمی سنت جان باپتیست خواهید رفت. این کلیسا همچنین قدیمی ترین روستای منطقه ی کاپادوکیا دانسته می‌شود و با ستون‌های قطوری که دارد به قصرهای سلطنتی شباهت یافته است.

صومعه نقره قدیمی

یکی از جذاب ترین بخش‌های کاپادوکیا، صومعه‌ای به نام نقره قدیمی است. این صومعه کلیسایی سنگی در جنوب منطقه یکاپادوکیا است. بازدید از دیوارنگاره‌های اعجاب انگیز و چشم نواز صومعه نقره قدیمی، که مربوط به سده یازدهم میلادی است، بهترین و به یاد ماندنی ترین صحنه‌های بازدید شده در تور کاپادوکیا را در ذهنتان بر جای خواهد گذاشت.

تور کاپادوکیا و بازدید از روستای اوچیستار

این روستا نیز از جمله روستاهای جذاب دیدنی در برنامه سفر و گردشکری با تور کاپادوکیا است. این روستا در یک دژ سنگی بزرگ قرار دارد که درون آن پر از غار‌ها و تونل‌هاست. وجود این تونل‌ها و ساختار این چنینی در روستای اوچیستار که آن را در سفر به کاپادوکیا خواهید دید، تا حدی شبیه به همان ماجرایی است که پدید آمدن شهرهای زیرزمینی را در این منطقه ایجاب کرده بود؛ با این تفاوت که در آن زمان مهاجمان به روستا رومیان و بیزانسی‌ها بودند. اگر از این دژ بالا بروید، به نقطه‌ای با ویوی عالی خواهید رسید. روستای اوچیستار که همراه با تور کاپادوکیا از آن بازدید خواهید کرد، نقطه‌ای عالی برای پیاده روی و قدم زدن در میان دره‌ها خواهد بود. مسیرهای زیبای پیاده روی همراه با تور کاپادوکیا از دره زیبای کبوتر و همچنین دره سفید عبور می‌کند و به روستای گورمه می‌رسد که پیش‌تر وصف زیبایی‌ها و جذابیت‌های آن در برنامه بازدیدهای تور کاپادوکیا رفت.

رزرو تور کاپادوکیا از شرکت‌های خدمات مسافرتی معتبر

سفرهای توریستی و گردشگری از جمله سفرهای رایج در سراسر جهان هستند. شرکت‌ها، دفاتر و سایت‌های فراوانی هستند که در زمینه‌های گوناگون مرتبط با گردشگری فعالیت می‌کنند.  شما نیز همه روزه ممکن است تبلیغات گوناگونی را در خصوص تورهای مسافرتی دور و نزدیک دریافت کنید.  شاید اندیشه داشتن سفری ارزان ما را به سوی هر یک از آن‌ها ترغیب کند اما آنچه بسیار حائز اهمیت است، امنیت و آسودگی در کنار به صرفه بودن یک سفر و گردش است.

شرکت تیروژ پرواز پارس یکی از معتبر ترین‌ها در زمینه ارائه خدمات مسافرتی به مکان‌های دور و نزدیک جهان است. خدمات مسافرتی ما در راستای گردشگری تنها منحصر به کشورهای نزدیک نیست بلکه این خدمات شامل تورهایی به اقصی نقاط جهان تا کانادا و اخذ ویزای کانادا خواهد بود.

توجه کنید که اگر قصد بالون سواری دارید شاید فصل زمستان به دلیل احتمال وجود برف و باد و یا بارش باران، ممکن است شما را با مشکل مواجه سازد، در غیر این صورت سفر به این منطقه در زمستان نیز زیبایی‌های مخصوص به خود را خواهد داشت. تور کاپادوکیا در فصول تابستان یعنی ماه‌های جولای و آگوست نیز اگر چه با آب و هوای گرم و خشک منطقه رو به رو است اما معمولا شلوغ و پر جمعیت است.

بالن سواری در تور کاپادوکیا

بسیاری از راهنماهای تور کاپادوکیا به بازدید کنندگان توصیه می‌کنند تا نخست بالن سواری را در این شهر تجربه کرده و سپس به جاذبه‌های گردشگری دیگر منطقه سر بزنند. بالن سواری یکی از تفریحات جذاب و لذت بخش تور کاپادوکیا است که بر فراز این شهر انجام می‌شود و تجربه‌‌ی سفری متفاوت را برای شما رقم می‌زند.

همه ساله در کاپادوکیا (Cappadocia) در زمان مشخصی از سال فستیوال یا جشنواره بالن سواری برگزار می‌شود اما به طور معمول در تمام طول سال، شرکت‌های مختلف بالن سواری، این تفریح جذاب را به مسافران ارائه می‌کنند که قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. قیمت‌های متفاوت شرکت‌ها برای بالن سواری در تور کاپادوکیا که معمولا چیزی حدود 60 تا 90 دقیقه انجام می‌شود به دلایل مختلفی همچون تعداد مسافران، اندازه سبد بالون، میزان ارتفاع، کیفیت صبحانه و پذیرایی، بیمه و طول پرواز است. برنامه‌ی پروازی شرکت‌های مختلف از صبح زود آغاز می‌شود تا مسافران بتوانند درست هنگام طلوع آفتاب در آسمان بوده و منظره‌ای تکرار نشدنی را ببینند.

بالن سواری در تور کاپادوکیا با بالن سواری در کشورهای دیگر متفاوت است، چرا که معمولا بالن سواری در سایر نقاط جهان به اوج گرفتن و رسیدن به ارتفاع بالا محدود می‌شود حال آن که در کاپادوکیا به دلیل دره‌ای بودن منطقه، اکثر خلبان‌ها ابتدا به ارتفاع بالا اوج می‌گیرند تا تصویری پانورامایی از این شهر را برای مسافران خود به نمایش گذاشته و سپس مابقی زمان خود را به فرو بردن بالون در دره‌ها و هیجان سفری خاطره انگیز برای مسافران تور کاپادوکیا فراهم کنند

برای تهیه تور معتبر کاپادوکیا در ترکیه فرصت را از دست ندهید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تیروژ پرواز

آژانس هواپیمایی تیروژ پرواز با اخذ مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشوری، یاتا و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در عرصه سفر و گردشگری گام موثری برداشته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سرگرمی و تفریح