اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810284419311678

پاسخ به پرسش‌های متداول درباره سوناخشک و استفاده از آن

کد: 139810284419311678

http://bit.ly/2TLQ8xz

، تهران , (اخبار رسمی): در ادامه به سوالاتی که بطور معمول در ذهن علاقمندان و استفاده کنندگان از سوناخشک مطرح می‌شود ،پاسخ داده شده است.

پاسخ به پرسشهای متداول درباره سوناخشک و استفاده از آن
پاسخ به پرسش‌های متداول درباره سوناخشک و استفاده از آن
  • هیتر برقی سونا خشک چگونه کار می‌کند؟
  • آیا ریختن آب و اسانس روی هیتر برقی صحیح است یا خیر؟

نحوه انتخاب هیتر برقی سونا خشک

آیا ریختن آب روی هیتر برقی سوناخشک صحیح است؟ از پرسش‌های معمول می‌توان به این مورد اشاره کرد. جواب کلی به این سوال این است ریختن آب مستقیما روی المنت‌های هیتر برقی سوناخشک توصیه نمی‌شود. بهتر است اسانس‌های مناسب برای استفاده در سونا را با آب رقیق کرده و روی سنگ هیتر برقی سوناخشک اسپری کرد.

ملاحظات ایمنی کابل کشی برق در هیترهای سونا بگونه‌ای است که احتمال جرقه و آتش سوزی وجود ندارد. ریختن آب یا اسانس بطور مستقیم روی المنت‌های هیتر سونا خشک باعث می‌شود المنت‌ها در طول زمان دچار آسیب شوند و عمر هیتر کوتاه می‌شود.

چقدر طول می کشد اتاق سونا گرم شود؟

یکی از متداولترین سوالاتی که برای استفاده کنندگان سوناخشک پیش می‌آید، این است که چقدر طول می‌کشد اتاق سونا گرم شود؟ پاسخ دقیق این سوال بستگی به شخص استفاده کننده، موقعیت قرار گیری سونا، نوع و سایز هیتر و همچنین شکل و حتی مصالح بکار رفته در ساخت اتاق سونا دارد.

دمای مطلوب سونا بسته به سلیقه افراد می‌تواند متفاوت باشد. معمولاً دمای بهینه اتاق سونا بین ۷۰ تا ۹۰ درجه سانتیگراد است.

به عنوان یک قاعده تجربی، توصیه می‌شود که هیتر سونا به نحوی انتخاب شود تا دمای اتاق سونا را تا ۷۰ درجه سانتیگراد در مدت زمان بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه و تا دمای ۹۰ درجه سانتیگراد را کمتر از ۶۰ دقیقه افزایش دهد. مدت زمان گرم شدن سونا همینطور به موقعیت قرارگیری آن بستگی دارد. گرم شدن سونا در فضای با هوای سرد طبعاً بیشتر از گرم شدن سونا در فضای با هوای گرم و یا معتدل زمان می‌برد.

نحوه کارکرد هیتر برقی سوناخشک چگونه است؟

تمام انواع هیتر سونای خشک (هیتر برقی، هیتر گازی و یا هیتر چوب سوز)، بر اساس انتقال حرارت به روش جابجایی کار می‌کنند. در هیترهای برقی سونا، جریان برق از داخل تعدادی المنت با مقاومت حرارتی بالا عبور کرده و در نتیجه، دمای المنت‌ها افزایش پیدا می‌کند.

المنت‌های داغ، گرما را به سنگ‌های روی خود منتقل کرده و به تبع آن دمای اطراف سنگ و به تدریج کل فضای سونا افزایش پیدا می‌کند.

تماس کامل سنگ‌ها با المنت‌های حرارتی و توزیع مناسب آنها، باعث اطمینان خاطر از راندمان بهتر انتقال حرارت در دستگاه هیتر برقی سونا خواهد بود. هیترهای برقی سونا نسبت به تنظیم حرارت توسط ترموستات در مقایسه با هیترهای گازی و یا هیترهای اشعه مادون قرمز، حساسیت کمتری دارند.

دلیل این موضوع، طولانی بودن زمان گرم شدن و خنک شدن المنت‌ها و سنگ‌های هیتر است. البته این موضوع برای سوناهای خشک تفریحی مشکلی ایجاد نمی‌کند.

زیرا عموماً براساس سلیقه افراد استفاده کننده قابل تنظیم خواهد بود. جنس بدنه هیترهای برقی سونای خشک معمولاً از استیل، آلومینیوم و یا آهن گالونیزه به همراه یک پوشش رنگ مناسب جهت حفاظت از غبار و رطوبت محیط است. در مواردی که از رنگ به عنوان پوشش خارجی بدنه استفاده می‌شود، باید به این نکته توجه داشت که به مروز زمان و با جدا شدن لایه رنگ از سطح هیتر، شرایط محیطی اتاق سونا (از جمله رطوبت) باعث خوردگی بدنه هیتر خواهد شد.

نحوه انتخاب هیتر برقی مناسب برای سوناخشک

یکی از مهم ترین مراحل طراحی سوناخشک، انتخاب هیتر برقی سونا خشک مناسب برای آن است. با دانستن حجم اتاق سوناخشک (طول *عرض*ارتفاع ) می‌توان قدرت هیتر را به kw محاسبه و هیتر مناسب را انتخاب کرد. در انتخاب گرمکن مناسب اتاق سونا از کاتالوگ‌های ارائه شده توسط شرکت‌های سازنده نیز می‌توان استفاده کرد.

نکته بعدی برای انتخاب هیتر مناسب محل قرار گیری آن در اتاق سونا است (دیواری ،پایه دار و زمینی ). برق مصرفی هیتر نیز نکته‌ ای که در انتخاب هیتر سونا خشک باید به آن توجه کرد، تک فاز بودن یا سه فاز بودن برق سونا است. نکته دیگری که باید در انتخاب هیتر باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب هیتری متناسب با کابل کشی سونا است، اینکه هیتر بصورت تابلو سرخود عمل کند و یا با تابلو ترموستات جداگانه.

شرکت چشمه دارای بیش از دو دهه سابقه فعالیت در زمینه طراحی، اجرا و تجهیز استخر، سوناخشک و بخار و جکوزی است و کارشناسان این شرکت برای ارائه پیشنهادات مخصوص پروژه در کنار شما هستند .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت چشمه

شرکت چشمه از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را در زمینه ساخت استخر های عمومی، خصوصی و اجرای پروژه های تاسیساتی آغاز نموده و از سال ۱۳۸۹ با ثبت در سازمان شرکت ها به نام «شرکت آرامش آب چشمه» با هدف ارائه خدمات بهتر گامی جدید در عرصه کاری خود برداشت. اکنون این شرکت با بیش از دو دهه فعالیت تجربه با کادری مجرب و با داشتن اطلاعات فنی روز در زمینه طراحی و ساخت استخر، سونا، جکوزی، پروژه های تاسیساتی و تهویه مطبوع، تولید و توزیع لوازم مربوطه، فروش و اجرای مواد آب بندی سازه های بتنی، آماده همکاری و ارائه خدمات در پروژه های مربوطه می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سرگرمی و تفریح