اطلاعات تماس
  • 021267*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810284420113067

آیا موسیقی می تواند به شما در آرامش و خواب بهتر کمک کند؟

موسیقی خواب چیست؟

کد: 139810284420113067

http://bit.ly/30Kmn1y

، (اخبار رسمی): موسیقی خواب چیزی بیش از یک لذت آنی آرام بخش است. گوش دادن به این موسیقی تأثیر مستقیم بر سیستم عصبی پاراسمپاتتیک بدن دارد که علاوه بر ایجاد حس آرامش به بدن شما کمک می‌کند تا برای خواب آماده شود.

موسیقی خواب چیست ؟
رابطه خواب و گوش دادن به موسیقی

تاریخچه درمان بوسیله موسیقی به ایران و یونان کهن باز می‌گردد؛ این روش درمانی همیشه یکی از مباحث مورد توجه متفکران و محققان از دیرباز تا به امروز بوده است، متفکرانی همچون ارسطو، افلاطون تا ابن سینا و فارابی و ...

امروزه با پیشرفت‌های وسیع علم پزشکی، تاثیرات این روش بیشتر از قبل نمایان شده و از موسیقی درمانی نیز به عنوان نوعی از درمان در کنار درمان‌های دارویی و غیر دارویی جهت بهبود درد، رفع بیماری، افزایش تمرکز و اعتماد به نفس، خواب راحت و ... استفاده می‌شود.

موسیقی خواب چیزی بیش از یک لذت آنی آرام بخش است. گوش دادن به این موسیقی تأثیر مستقیم بر سیستم عصبی پاراسمپاتتیک بدن دارد که علاوه بر ایجاد حس آرامش به بدن کمک می‌کند تا برای خواب آماده شود.

معمولا افراد میانسال و مسنی که از مشکلات خواب رنج می‌برند، با گوش دادن موسیقی خواب از 45 دقیقه قبل از رفتن به تختخواب، سریعتر و طولانی تر می‌خوابند در طول شب کمتر از خواب بیدار می‌شوند و خواب بهتری را تجربه می‌کنند.

این نتایج در افراد جوان‌تر نیز کاملا مشهود است و پس از گوش دادن به موسیقی‌های کلاسیک و یا کتاب‌های صوتی یا موسیقی‌های خواب، خواب با کیفیت تری را تجربه می‌کنند.

وقتی از موسیقی لذت می‌برید و زمان گوش دادن به آن احساس آرامش می‌کنید، این فقط یک تصور نیست!

موسیقی این قدرت را دارد که ضربان قلب و تنفس را کُند کند، فشار خون را پایین بیاورد و حتی در شرایطی می‌تواند باعث آرامش عضلات بدن شود. این تغییرات بیولوژیکی دقیقا چیزی شبیه به تغییراتی است که بدن هنگام خواب به وجود می‌آورد و موسیقی خواب می‌تواند این شرایط را قبل از خواب شبیه سازی کند تا ما خوابی با کیفیت‌تر را تجربه کنیم.

انتخاب نوع موسیقی یک اولویت شخصی و سلیقه‌ای است و به احتمال زیاد هنگام گوش دادن به موسیقی آشنایی که از آن لذت می‌برید، راحت‌تر استراحت خواهید کرد. اما این نکته را در نظر داشته باشید: آهنگ‌های آهسته و با نت‌ها و ریتم خاص ایده آل هستند. به دنبال ریتمی در حدود 60 تا 80 ضربه در دقیقه (BPM) باشید که احتمالاً در بین آهنگ‌های کلاسیک، جاز، ASMR یا عامیانه پیدا خواهید کرد.

هنگامی که گوش دادن به موسیقی را بخشی از سبک زندگی و عادات روزمره خود قبل از خوابیدن کنید، اثرات مثبت و معجزه آن را پس از مدتی در کیفیت و زمان خواب خود می‌توانید مشاهده کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پیژامه

پیژامه با داشتن اطلاعات جامع و کامل در رابطه با خواب و علم خواب، سعی بر این دارد تا شما را بیشتر با این موضوع آشنا کند . کافیست شما هم به ما "پیژامه ای ها" بپوندید تا به هر آنچه که مربوط به خواب و کالای خواب می شود دسترسی پیدا کرده و از نکات تخصصی در رابطه با بهبود خواب و همچنین بررسی کالای مربوط به آن مطلع شوید.

اطلاعات تماس
  • 021267*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

روانشناسی و موفقیت