اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810294421211669

استفاده بهینه از نرم افزار حسابداری

کد: 139810294421211669

http://bit.ly/2RwWSN2

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت‌ها برای فروش محصول خود باید ضمن بالا بردن کیفیت و ارائه خدمات بهتر، قیمت‌ها را هم پایین آورند. بنابراین استفاده از نرم افزار حسابداری و مخصوصا محاسبات صورت گرفته در این نرم افزارها بسیار مهم است. ابزاری که بتواند محاسبات پیچیده‌ای را انجام دهد و گزارشات مدیریتی در اختیار قرار دهد.

استفاده بهینه از نرم افزار حسابداری
استفاده بهینه از نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری دقیقا مانند یک ابزار است. استفاده از نرم افزار حسابداری مثل استفاده از هر ابزار دیگری مسائل و حاشیه‌های خاص خودش را دارد. خیلی از مدیران شرکت‌ها که ممکن است تراکنش‌های بالا و درآمدهای زیادی نیز داشته باشند، از یک نرم افزار حسابداری رایگان و یا ارزان قیمت استفاده می‌کنند!

اگر با مدیران خیلی از این شرکت‌ها صحبت کنید مشخص می‌شود که نرم افزار حسابداری برای آنها هیچ اهمیتی ندارد. تنها چیزی که برای آنها مهم است این است که جنس از چین وارد کنید با قیمت پایین و آن را در بازار ایران با قیمت بالا بفروشید و پولدار شوید.

تمام توقعی که این شرکت‌ها از نرم افزار حسابداری دارند این است که میزان فروش کالا و صورتحساب مشتری را گزارش دهند. خوب این مقدار را تقریبا هر نرم افزار حسابداری می‌تواند انجام دهد. بنابراین برای این گونه شرکت‌ها یک نرم افزار حسابداری دارای حداقل امکانات هم کافی است. در ضمن این شرکت‌ها به سمت عدم شفافیت تمایل بیشتری دارند و در برخی موارد حتی قیمت خرید محصول خود را هم در نرم افزار حسابداری وارد نمی‌کنند و یا اگر وارد می‌کنند دقیق نیست.

اما یک محیط کاملا رقابتی را در نظر بگیرید که در آن شرکت‌ها برای فروش محصول خود باید ضمن بالا بردن کیفیت و ارائه خدمات بهتر، قیمت‌ها را هم پایین آورند. آنگاه بحث نرم افزار حسابداری و مخصوصا محاسبات صورت گرفته در این نرم افزارها بسیار مهم می‌شود. ابزاری که بتواند محاسبات پیچیده‌ای را برای ما انجام دهد و گزارشات مدیریتی در اختیار ما قرار دهد.

خیلی از افراد از نرم افزار حسابداری فقط به منظور کنترل موجودی انبار و صورتحساب مشتری استفاده می‌کنند و نام نرم افزار حسابداری برای آنها همین معنی را می‌دهد. در هر لحظه بتوان موجودی انبار را کنترل کرد و دانست که از چه کسی پول می‌خواهیم و به چه کسی باید پول پرداخت کنیم.

در زیر لیستی از نقاط کنترلی همراه با توضیح آمده است که یک نرم افزار حسابداری خوب باید داشته باشد:

1-نقطه صفر کالا: موجودی فیزیکی یک کالا و کاردکس آن کالا  صفر باشد.

2-موجودی مازاد بر کاردکس: هر گاه موجودی یک کالا در کاردکس  آن کالا به صفر یا احیاناً منفی رسیده باشد امّا در انبار موجود باشد.

3-موجودی کسری از کاردکس: یعنی یک کالا در کاردکس موجودی داشته ولی در انبار موجودی نداشته باشد.

4-موجودی مطلوب یا حد مناسب: آن مقدار موجودی یک کالایی که اگر خرید یا ترمیم موحودی آن با احتساب زمان انتظار از زمان چندان دوری برخوردار نباشد. از نقطه  حاقل موجودی افت نداشته و در صورت خرید با ترمیم موجودی بدون احتساب زمان انتطار در همان روز تهیه شود از مقدار موجودی تفطه حداکثر تجاوز  نکند.

5-حد توقف توزیع: هر گاه کالا به زیر  انبارش نقطه حداقل موجودی برسد ضمن اعلام مراتب به مقامات ذیصلاح از توزیع آن کالای قرار گرفته  در آن حد  در هر شرایط خودداری  کند مگر  با دستور کتبی مقام مافوق و مجاز

6-حداکثر موجودی: حداکثر توان انبارش یک کالا جهت مصرف چند دوره تحویل است

7-سطح سفارش: آن مقدار تقاضای یک کالا که توسط  انباردار و  یا واحد سفارشات پس از بررسی گردش کالا و موجودی آن که در مرز نقطه سفارش است را  استخراج کرده و در فرم مخصوص ( درخواست خرید با انجام کار )  به رشته تحریر در می‌آید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی فاین سافت

فاین سافت به عنوان اولین فروشگاه تخصصی نرم افزارهای ایرانی کسب و کار افتخار دارد تا فروشگاهی جامع و کامل با محصولاتی متنوع از معتبرترین برندهای نرم افزاری را برای فروش به صاحبین صنوف عرضه کند.در فاین سافت می توانید انواع نرم افزارهای حسابداری مخصوص مشاغل‚نرم افزارهای آموزشی و مجموعه نرم افزارهای تخصصی را مشاهده و خرید نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]