اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810294423414328

شرکت نوین تجارت پیشرو آرین ارائه دهنده بهترین خدمات ترخیص کالا

کد: 139810294423414328

http://bit.ly/2NE37xe

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از مهم‌ترین و تخصصی‌ترین خدمات بازرگانی در کشور، خدمات ترخیص کالا از گمرک‌های سراسر کشور است. به این منظور شرکت‌های زیادی در حوزه ترخیص کالا برای تولیدکنندگان و واردکنندگان خدمات تجاری ارائه می‌دهند. خدماتی که عمده آنها به شناخت دقیق قوانین و ضوابط قانونی و نحوه کار با آن ها باز می‌گردد.

شرکت نوین تجارت پیشرو آرین ارائه دهنده بهترین خدمات ترخیص کالا
شرکت نوین تجارت پیشرو آرین ارائه دهنده بهترین خدمات ترخیص کالا

خدمات ترخیص کالا ، از گمرک‌های سراسر کشور، یکی از مهم‌ترین و تخصصی‌ترین خدمات بازرگانی در کشور است و شرکت‌های زیادی در حوزه ترخیص کالا برای تولیدکنندگان و واردکنندگان خدمات تجاری ارائه می‌دهند. ارائه این خدمات به شناخت دقیق قوانین و ضوابط قانونی و نحوه کار با آن‌ها باز می‌گردد.

مسئولیت‌های شرکت ترخیص کالا

شرکت ترخیص کالا در انجام کلیه امور مربوط به ترخیص یک کالا مسئول است. این مسئولیت هم به سالم رسیدن کالا به دست گیرنده ارتباط دارد و هم به امور کارشناسی نظیر آزمایشگاه‌های محصول، نحوه ارزش‌گذاری کالا و... مربوط خواهد شد. بنابراین مهم ترین وظیفه یک شرکت ترخیص کالا آگاهی دقیق از آخرین اخبار ترخیص کالا و قوانین و دستورالعمل‌های تجاری است. در ادامه مهم ترین وظایف ترخیص‌کاران کالا معرفی شده است.

مهم‌ترین وظایف ترخیص کاران چیست؟

بهترین شرکت‌های ترخیص کالا امانت‌دارترین و صادق‌ترین آن‌ها هستند. بنابراین مهم ترین وظیفه یک شرکت ترخیص کالا رعایت اصول حرفه‌ای و اخلاقی، کار ترخیص است. اما به جز اخلاق حرفه‌ای چه وظایفی متوجه ترخیص کاران است؟ و آن‌ها چه اصولی را باید اجرا کنند؟

  • یک ترخیص کار حرفه‌ای لازم است کار ترخیص کالا را در کمترین زمان ممکن به پایان رساند و اجازه ندهد که جنس صاحب کار مدت زمان زیادی در انبار گمرک نگهداری شود.
  • ترخیص کاران حرفه‌ای تعرفه کالاهای وارداتی و صادراتی را به خوبی می‌دانند و نسبت به ارائه مدارک مورد نیاز به گمرک اشراف کامل دارند.
  • یک ترخیص کار مجرب اسرار صاحب کار را نگاه می‌دارد و آن را نزد رقبای شرکت فاش نخواهد کرد.
  • ترخیص کاران مطمئن برای جلب اعتماد مشتریانشان فیش‌های پرداختی و هزینه‌های امور گمرکی را نزد خود نگاه می‌دارند و در صورت لزوم آن را به مشتری نشان می‌دهند.
  • داشتن مجوز کارگزاری امور گمرکی یا همان حق العمل کاری از ملزومات اخذ نمایندگی ترخیص کالا است. بنابراین افراد مدعی باید مدارک تخصصی خود را به طور کامل ارائه دهند، بنابراین داشتن وکالت رسمی محضری از صاحب کالا تنها شرط ترخیص یک کالا نیست و تهیه سایر مدارک مانند اخذ نمایندگی مهم است.

بزرگترین شرکت‌های نفتی، فولادی و پتروشیمی به ما اعتماد کردند.

شرکت‌هایی مانند: · نفت بهران، طراحی و ساختمان نفت، پتروشیمی خوزستان، پتروشیمی امیرکبیر، مهندسی و توسعه سروک آذر، توسعه آب و گاز، ایتوک ایران، صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه، مجتمع فولاد خراسان، پترو آهن فردوس (گروه لوله سازی صفا)، مارون مکانیک، نیرو محرکه و بسیاری از شرکت‌های بزرگ دیگر که مشتریان نوین تجارت پیشرو آرین هستند.

خدمات ترخیص کالا با نوین تجارت پیشرو آرین

یکی از حیاتی ترین دغدغه‌های شرکت‌ها، ترخیص سریع، بدون دردسر و با هزینه مناسب کالاهایشان از گمرک است. شرکت نوین تجارت پیشرو آرین با پشتوانه کادر مجرب و با سابقه‌ی ۲۰ ساله در حوزه ترخیص کالا (واردات و صادرات) و امور گمرک در سال ۹۵ تاسیس شد تا با پشتوانه همکاری با بزرگترین شرکت‌های نفت و پتروشیمی در ایران آماده خدمات رسانی به تمامی شرکت‌هایی که نیاز به خدمات ترخیص کالا، مشاوره امور بازرگانی و ثبت مجوزها را دارند باشد.

شعار ما کیفیت، سرعت بالا و قیمت مناسب است.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت شرکت نوین تجارت پیشرو آرین به آدرس ntaryan.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه بازرگانی نوین تجارت پیشرو آرین

گروه بازرگانی نوین تجارت پیشرو آرین یکی از شرکتهای فعال درزمینه واردات، صادرات، ترخیص کالادر تمامی گمرکهای کشور است که با بکارگیری دانش فنی و نیروهای متخصص و نظامهای مدیریتی فعالیت می نماید . دیدگاه کلان مدیریت ارشد سازمان در خصوص اداره سازمان ، توجه به اصول کیفیت است که بعنوان اصول اساسی و همیشگی سازمان می باشد . در این راستا ، چارچوب کلی اهداف کیفیتی سازمان به شرح ذیل است : این شرکت جهت دست یابی به اهداف سازمان و تمرکز بر افزایش رضایت مشتری ، نظام مدیریت کیفیت را در سازمان استقرار داده است. در این راستا با بهره گیری از گروه مجرب و متخصص، مدیران توانمند و همواره در جهت خدماتی ایمن، سالم و مطابق با استانداردهای جهانی گام برداشته است که استمرار این مقوله و شیوه‌ی فعالیت در آن رضایت متوازن کلیه ی ذینفعان خود را تضمین کرده است. * رویکرد مشتری مداری با جلب رضایت مشتریان از طریق شناسایی و درک نیازها و انتظارات آنها و انجام تعهدات و ارائه خدمات مطلوب. * افزایش سهم بازار و ارائه خدمات بیشتر از طریق ارتباط موثر و کارا با مشتری. * بازنگری مستمر و بهبود در فعالیت و ارتقا سیستم ها و فرآیندهای شرکت. * ارتقاء دانش و آگاهی پرسنل و جلب مشارکت آنان برای بهبود مستمر عملکرد کیفی، زیست محیطی، ایمنی، بهداشت شغلی و درک نیازهای مشتریان. * رعایت قوانین و مقررات و سایر الزامات مرتبط با جنبه های زیست محیطی، خطرات ایمنی و بهداشت شغلی. همچنین مدیریت خود را متعهد می داند که سطح عملکردهای کیفیتی شرکت را با استقرار سیستم مدیریت یکپارچه بر اساس استاندارد ISO9001:2008 , HSE-MS بصورت مداوم بهبود داده و بر حسن اجرای این سیستم نظارت مستمر داشته باشد. با توجه به اینکه تحقق این اهداف تنها با آگاهی ، همدلی و همکاری همکاران در تمامی سطوح سازمانی امکان پذیر است ، لذا این خط مشی به همراه ارائه آموزشهای لازم به پرسنل ابلاغ شده و از نظر تداوم ، تناسب ، کفایت و بهبود مستمر اثربخشی مورد پایش و بازنگری قرار می گیرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار