اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139810304426214164

توجه ویژه آژانس مسافرتی الیت به گردشگری رویداد

آژانس مسافرتی الیت برگزار کننده ریز رویدادهای بومی و محلی

کد: 139810304426214164

http://bit.ly/2NJ89c1

، (اخبار رسمی): امروزه روستاها و شهرها به شکل فزاینده‌ای تمایل دارند تا از طریق توسعه رویدادها، فرهنـگ و طبیعـت خـود را بـا گردشگران به اشتراک بگذارند، در همین راستا تیم مجموعه الیت در طول مدت فعالیت خود سعی کرده است به حوزه گردشگری رویداد خصوصاً برگزاری جشنواره‌ها ورود پیدا کند.

آژانس مسافرتی الیت برگزار کننده ریز رویدادهای بومی و محلی
آژانس ارتباطات و تبلیغاتی سرآواهنر

امروزه اهمیت برپایی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها در توسعه اقتصاد جهانی روز به روز در حال گسترش است، به طوری که بر اساس بررسی‌های انجام شده، گردشگری رویداد و برپایی نمایشگاه‌ها در هر سال حداقل 300 میلیارد دلار درآمد به طور مستقیم نصیب اقتصاد جهانی می‌کنند. 

به گزارش روابط عمومی آژانس مسافرتی الیت، برپایی نمایشگاه‌ها به ویژه در سطوح منطقه‌ای و بین المللی از جنبه‌های مختلف موجبات پویایی اقتصاد بومی را فراهم می‌سازد که از جمله آن کمک به توسعه و رونق صنعت گردشگری و نیز حفظ و ارتقاء سطح اشتغال در سطح استانی و ملی است.

هانیه شمس، مدیر آژانس مسافرتی الیت در خصوص این مطلب گفت: طبق آمارهای حوزه گردشگری، رابطه متقابلی بین برپایی جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها و توسعه گردشگری و توریسم بازرگانی وجود دارد و نشان می‌دهد که برپایی یک نمایشگاه یا جشنواره به طور مستقیم تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند و منجر به رونق اقتصادی در آن منطقه می‌شود. 

شمس برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای گردشگری را گامی مهم در جهت رونق صنعت گردشگری استان برشمرد و افزود: برگزاری جشنواره‌های مختلف در صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت درآمدزا، اثرات آن به صورت مستقیم در چرخه اقتصاد و جامعه نمود پیدا می‌کند.

وی عنوان کرد: جشنواره‌های گردشگری بخشی از گردشگری رویداد هستند که برای مقاصد گردشگری (چه کوچک چه بزرگ) عنصری کلیدی بر پایه توسعۀ گردشگری به شمار می‌رود.

وی در تعریف گردشگری رویداد ابراز داشت: گردشگری رویداد راهکاری نوین جهت توسعه اقتصادی پایدار در جوامع محلی و روستایی است و یکی از اشکال سفر است که در آن فرد برای دیدن یک رویداد سفر می‌کند و یا در حین سفر خود از رویدادی بازدید می‌کند.

مدیر آژانس مسافرتی الیت در مورد جشنواره‌های طبیعت گردی گفت: امروزه روستاها و شهرها به شکل فزاینده‌ای تمایل دارند تا از طریق توسعه رویدادها، فرهنـگ و طبیعـت خـود را بـا گردشگران به اشتراک بگذارند، در همین راستا تیم مجموعه الیت در طول مدت فعالیت خود سعی کرده است به حوزه گردشگری رویداد خصوصاً برگزاری جشنواره‌ها ورود پیدا کند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره‌ها را معرفی جاذبه‌های گردشگری دانست و تصریح کرد: هدف اصلی رویدادهای گردشگری در راستای معرفی هرچه بهتر جاذبه‌های مختلف گردشگری در مناطق کمتر شناخته شده است، علاوه بر این پیام آموزشی برای نسل‌های جدید به همراه دارد تا با علاقه مندی بیشتری درباره آداب و رسوم و فرهنگ خود بیاموزند و آن را حفاظت کنند و تداوم بخشند.

شمس در مورد مزایای جشنواره‌ها و رویدادهای ویژه در مناطق روستایی و شهرهای کوچک تاکید کرد: برگزاری جشنواره‌های روستایی و محلی از اهمیت بیشتری برخوردار است، چرا که نقش این رویدادها به ویژه از بعد بهبود کیفیت زندگی به واسطه تقویت اقتصاد محلی، اشتغال زایی، توسعه مقاصد روستایی، ارتقای فرهنگ و تاریخ بومی و فراهم آوردن فرصت‌های تفریحی، فرهنگی و آموزشی برای ساکنین، پروراندن حس غرور ملی، کمک به توسعه حفاظت از محیط‌های طبیعی و اجتماعی و فرهنگی خاص، سهیم شدن در توسعه پایدار منطقه و ایفای نقش به عنوان مقصدی برای بازدیدکنندگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی مجموعه الیت را برگزار کننده ریز رویدادهای بومی و محلی حوزه گردشگری در استان کرمانشاه دانست و افزود: ‏آژانس مسافرتی الیت در طول فعالیت ۴ ساله خود توانسته است بیش از ۶۰ جشنواره را در نقاط مختلف استان کرمانشاه برگزار کند که برخی از آنها شامل: جشنواره آدم برفی در دامنه کوه شاهو، جشنواره گلاب گیری در روستای بیدمیری شهرستان پاوه، جشنواره انگور روستای کندوله در شهرستان صحنه، جشنواره خرما چینی در نخلستان‌های شهرستان قصرشیرین، جشنواره انار روستای ساتیاری در شهرستان پاوه، جشنواره ستاره شناسی ویس القرنی در شهرستان روانسر، جشنواره به استقبال بهار و جشنواره نوروز در روستاهای مختلف استان کرمانشاه و ...‌ بوده است که خوشبختانه همواره با استقبال بالایی مواجه بوده است.

وی در پایان گفت: یک رویداد موفق موجب افزایش طول مدت اقامت و پرداختی‌های گردشگر می‌شود، در نتیجه ورود گردشگر به منطقه به خاطر وجود رویداد ویژه یا جشنواره، با خود پول، تنوع بازار، اشتغالزایی و افزایش درآمدزائی واقعی و بالقوه، به همراه دارد، به همین منطور نیاز است در کنار برگزاری این گونه رویدادها، توجه ویژه‌ای به تبلیغات گسترده برای معرفی جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های سرمایه گذاری آن منطقه کرد تا بازخورد مورد نظر حاصل شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]