اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811024433613239

بهترین روش استفاده از رنگ مو بدون حتی کمترین آسیب

کد: 139811024433613239

http://bit.ly/36sZNvt

، (اخبار رسمی): امروزه رنگ‌های شیمیایی جایگزین حنا و رنگ‌های طبیعی گذشته شده است که عوارض زیادی به همراه دارد. برخی خانم‌ها برای پوشاندن موهای سفید مجبورند دائما موهایشان را رنگ کنند که استفاده مکرر از رنگ مو باعث شکنندگی موها و زبر شدن آن می‌شود.

بهترین روش استفاده از رنگ مو بدون حتی کمترین آسیب !!!
بهترین روش استفاده از رنگ مو بدون حتی کمترین آسیب

رنگ مو حاوی مواد شیمیایی مختلفی است که وقتی روی موها قرار می‌گیرد لایه خارجی موها که از پوشش چربی ساخته شده را بر می‌دارد سپس مولکول‌های کوچک رنگ وارد لایه داخلی مو شده و با مولکول‌های بزرگ‌تر که رنگ طبیعی موها را شکل می‌دهند واکنش و سبب اکسید شدن آنها و در نهایت تغییر رنگ تارهای مو می‌شود.

رنگ کردن مو می‌تواند به تارهای مو آسیب وارد کند اما در اغلب موارد باعث ریزش مو نمی‌شود. مو از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده و رنگ مو و مواد شیمیایی در کنار آن باعث تجزیه مقداری از این پروتئین می‌شوند که این امر سبب نازکی تارهای مو می‌شود. هر چه از رنگ موهای روشن‌تر استفاده شود، آسیب بیشتری به تارهای مو وارد می‌شود و رنگ مو تیره آسیب کمتری به پروتئین ساختاری موها وارد می‌کند.

اگر فردی دارای موهای نازک و شکننده است و یا دچار مو خوره است، توصیه می‌شود تا جای ممکن از رنگ کردن مو خودداری کند زیرا رنگ مو فقط موجب تشدید مشکلات می‌شود.

البته این بدان معنی نیست که هیچ کس نباید از رنگ مو استفاده کند. اگر وضعیت موهای شخصی مناسب باشد و از رنگ مو با مارک معتبر و به شیوه صحیح استفاده کند آسیب محسوسی به موهایش وارد نمی‌شود و می‌تواند با رعایت زمان بندی مناسب هرازگاهی موهایش را رنگ کند و چه بهتر این کار توسط آرایشگری ماهر انجام گیرد تا بهترین نتیجه و حداقل آسیب به موها وارد شود.

خیلی از خانم‌ها و آقایان از آنجا که تجربه کافی و ابزار لازم برای رنگ کردن موهای خود ندارند ممکن است به شکل غیر اصولی اینکار را انجام دهند و موجب آسیب جدی به موهایشان شوند.

توصیه‌های مهم برای کاهش اثرات مضر رنگ مو

برای رنگ کردن موها توصیه می‌شود که به متخصصان امر مراجعه شود و هرگز فردی خودش اقدام به این کار نکند.
از رنگ موهای استاندارد و دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده شود.
هرگز رنگ مو را بیشتر از زمان تعیین شده، روی موهای خود نگه نداشت.
بعد از استفاده از رنگ مو، باید موها با آب به خوبی شسته شود.
در هنگام استفاده، نباید انواع رنگ مو با هم مخلوط شود، زیرا ممکن است مواد مضری ایجاد شود.
هنگام استفاده از رنگ مو، باید از دستکش استفاده شود.
قبل از رنگ کردن مو با یک شامپوی مناسب، موها شستشو داده شود.
هرگز بعد از رنگ مو از مواد صاف‌کننده یا فرکننده استفاده نشود.
بهتر است پس از رنگ کردن مو ، از مواد تقویت‌کننده مو استفاده شود.
از تعویض مکرر رنگ مو اجتناب شود.
افراد باید رنگ مو را در فاصله‌های زمانی طولانی‌تری استفاده کنند، زیرا هر چند عوارض رنگ مو در دراز مدت پدید می‌آید، ولی هر چه فاصله زمانی رنگ کردن موها طولانی‌تر شود، بهتر است.
هرگز از رنگ مو شیمیایی برای رنگ کردن ابروها استفاده نشود.
سعی کنید رنگ مو را تا حد امکان و تا زمانی که بالا رفتن سن، آنها را خاکستری کرده است، به تعویق بیندازد.
قبل از هر بار استفاده از یک نوع رنگ مو، حتما کمی از آن روی پوست دست امتحان شود و در صورت عدم بروز واکنش حساسیتی مانند قرمزی و تحریک، روی موها به کار برده شود.

بعد از رنگ کردن مو در صورت امکان تا 48 ساعت باید از شستشوی موها با شامپو خودداری شود تا رنگ به شکل کامل به مولکول‌های مو پیوند خورده و ثبات کافی را پیدا کند.

جهت شستشو از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده شود در غیر این صورت دقت شود شامپوی مورد استفاده، فاقد سولفات (Sulfates) باشد. سولفات باعث هدر رفتن رطوبت و خشکی موها و جدا شدن مولکول‌های رنگ می‌شود.

بعد از هر بار شستشو از نرم کننده با فرمول مخصوص موهای رنگ شده استفاده شود، نرم کننده‌هایی که حاوی روغن مانوی (Manoi) هستند،  باعث ثبات رنگ و براق شدن موها می‌شوند.

هنگام استحمام از آب خیلی گرم استفاده نشود ترجیحا از آب ولرم مایل به سرد استفاده شود.

در صورت استفاده از استخر حتما از کلاه شنا استفاده شود .

از در معرض قرار گرفتن موهای رنگ شده با  نور خورشید برای مدت طولانی جلوگیری شود.

مصرف مکمل‌های غذایی بیوتین، ویتامین C و E، B5 و گیاه دم اسب (horsetail) کمک به افزایش تولید کراتین و ضخامت تارهای مو و رفع سریعتر آسیب‌های ناشی از رنگ کردن موها می‌کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی