اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811044439014371

لیزر موهای زائد، تبلیغات یا واقعیت؟!

باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد

کد: 139811044439014371

http://bit.ly/2TXTL3o

، تهران , (اخبار رسمی): آیا لیزر برای پوست‌های تیره و موهای روشن مناسب است؟ آیا لیزر موهای زائد در نواحی شکم و پهلو باعث ناباروری می‌شود؟ آیا لیزر موهای زائد باعث ضخیم شدن موهای کرکی می‌شود؟ پاسخ به سوالاتی از این قبیل در ادامه آمده است.

باور های غلط درباره لیزر موهای زائد
باور های غلط درباره لیزر موهای زائد

لیزر به دلیل وارد کردن نور با سرعت بالا به داخل بافت پوست برای سوزاندن ریشه موهای زائد، باعث ایجاد کمی درد و سوزش می‌شود، اما این درد، قابل تحمل و بسیار زودگذر خواهد بود.

  • لیزر برای پوست‌های تیره و موهای روشن مناسب نیست

زمانی که انجمن پوست آمریکا اعلام کرد افراد با پوست‌های روشن و موهای تیره، بهترین گزینه برای انجام لیزر موهای زائد هستند، خیلی از افرادی که پوست‌های تیره یا موهای کرکی و روشن داشتند، از انجام لیزر منصرف شدند. اما بهتر است این گروه از افراد بدانند نسل‌های ابتدایی دستگاه‌های لیزر موهای زائد، طول موج‌های کوتاهی داشتند و فقط فولیکول‌های تیره مو را تحت تاثیر قرار می‌دادند.

به همین دلیل هم گاهی این دستگاه‌ها، رنگ پوست تیره را با فولیکول سیاه مو اشتباه می‌گرفتند و با وارد کردن حرارت روی رنگدانه‌های پوست‌های تیره، سوختگی‌های شدیدی را در برخی از طرفداران لیزر موهای زائد ایجاد می‌کردند.

این در حالی است که این روزها، دستگاه‌های لیزری مانند دایود یا ndYAG و با طول موج‌های بالا به بازار آمده‌اند که عمق نفوذ بیشتری به پوست دارند و خطر سوختگی را برای پوست‌های تیره کمتر می‌کنند. ضمن اینکه دستگاه‌های شبه لیزر جدیدی مانند آی پی ال هم در بازار وجود دارند که اثر خوبی در از بین بردن موهای روشن، سفید و کرکی خواهند داشت.

  • لیزر موهای زائد در نواحی شکم و پهلو باعث ناباروری می‌شود

یکی از نادرست ترین باورهای رایج درباره لیزر موهای زائد، این است که این روش درمانی باعث آسیب رساندن به تخمدان‌ها و افزایش خطر ناباروری می‌شود. این در حالی است که عمق نفوذ اشعه این نوع لیزر به داخل پوست، تنها تا حد ریشه یا فولیکول موهاست و به لایه دوم پوست هم نمی‌رسد؛ چه برسد به اینکه بخواهد روی ارگان‌های داخلی مانند تخمدان‌ها، تاثیر منفی بگذارد و باعث ناباروری شود.

بهتر است بدانید تاکنون هیچ تحقیقی در هیچ کجای دنیا نتوانسته این مساله را اثبات کند که لیزر موهای زائد می‌تواند باعث ناباروری شود، یا اگر در دوران بارداری انجام شود، روی جنین تاثیر منفی می‌گذارد. به عبارت ساده‌تر، با اینکه ممنوعیت انجام هر نوع لیزری در دوران بارداری توصیه می‌شود، اما ممنوعیتی برای لیزر موهای زائد در دوران بارداری وجود ندارد.

  • لیزر موهای زائد باعث ضخیم شدن موهای کرکی می‌شود

تجربه برخی افراد از لیزر موهای زائد به آنها نشان داده است که لیزر می‌تواند باعث تیره و ضخیم شدن موهای کرکی شود. از این رو به دیگران توصیه می‌کنند دور لیزر موهای زائد را خط بکشند. این در حالی است که اگر شما تحت نظر یک متخصص و آشنا با دستگاه لیزری که استفاده می‌کند، این کار را انجام دهید، دچار چنین مشکلی نخواهید شد.

به عبارت ساده‌تر، زمانی لیزر موهای زائد باعث ضخیم و تیره شدن موهای کرکی می‌شود که محدوده پوست برای انجام لیزر و طول موج مناسب برای تابش در نظر گرفته نشود. در این صورت، گرمای غیرطبیعی ایجاد شده روی پوست بر موهای کرکی تاثیر می‌گذارد و آنها را تحریک به تیره و ضخیم تر شدن می‌کند.

  • در تابستان نمی‌شود لیزر موهای زائد انجام داد

یکی از رایج ترین باورهای نادرست درباره لیزر موهای زائد این است که در تابستان نمی‌شود لیزر کرد. ریشه این باور هم از آنجا آمده که بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند برای پیشگیری از ایجاد لک پوستی ناشی از تماس با نور آفتاب، از انجام لیزر برای جوان سازی یا پاک سازی پوست در فصل تابستان (به دلیل نازک کردن پوست) خودداری شود، اما لیزر موهای زائد، تاثیری در نازک شدن پوست ندارد. بنابراین ممنوعیتی هم برای انجام آن در هیچ فصلی از سال هم وجود نخواهد داشت.

  • لیزر موهای زائد دردناک است

لیزر به دلیل وارد کردن نور با سرعت بالا به داخل بافت پوست برای سوزاندن ریشه موها، باعث ایجاد کمی درد و سوزش می‌شود، اما این درد، قابل تحمل و بسیار موقتی خواهد بود. میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید در حد چند میلی متر است، بنابراین اصلا به بافت‌های داخلی بدن نمی‌رسد که بخواهد مشکلی ایجاد کند.

برخی از افراد آستانه درد پایینی دارند و نمی‌توانند همین میزان اندک از درد را هم تحمل کنند. به همین دلیل هم استفاده از اسپری یا پمادهای بی حس کننده، حدود 45 تا 60 دقیقه قبل از لیزر برای رفع درد ناشی از این کار بسیار موثر خواهد بود.

  • لیزر موهای زائد هیچ عارضه‌ای ندارد

اینطور نیست. اگر فرد آفتاب گرفته باشد (برنزه کردن پوست)، ممکن است پوستش در اثر لیزر بسوزد و جای آن لک‌های سفیدی ایجاد شود. همچنین اگر بعد از لیزر مراقبت‌های لازم را رعایت نکنید، یا در صورت ایجاد زخم آن را دستکاری کنید و تاول ایجاد شود، ممکن است جای زخم، اسکار باقی بماند.

علاوه بر این اگر متخصصی که لیزر را انجام می‌دهد، تبحر کافی در این کار نداشته باشد و شرایط دستگاه را براساس رنگ پوست بیمار به درستی تنظیم نکند، ممکن است منجر به ایجاد زخم، لک و تاول در پوست شود.

  • لیزر موهای زائد روی اجزای داخلی بدن تاثیر بد می‌گذارد؟

خیر. لیزری که در ناحیه بیکینی یا زیر بغل انجام می‌شود، هیچ ارتباطی با اجزای داخلی بدن مثل تخمدان یا بافت سینه ندارد و هیچ آثار بدی نمی‌گذارد. این مسئله در جهان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده است که میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید در حد چند میلی متر است، بنابراین اصلا به بافت‌های داخلی بدن نمی‌رسد که بخواهد مشکلی ایجاد کند. انرژی لیزر به صورت گرما آزاد می‌شود و گرما در عمق بافت نفوذ نمی‌کند، بلکه فقط تا قسمت‌های سطحی از پوست نفوذ می‌کند.

  • همه می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند

کسانی که باردار هستند، کسانی که بیماری‌های عصبی دارند و ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند و کسانی که به خاطر شغل خود مجبورند ساعت‌های طولانی زیر نور آفتاب باشند، نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند. همچنین کسانی که در محل مورد نظر برای لیزر، عفونت یا زخم دارند، باید بعد از بهبودی عفونت و زخم، از لیزر موهای زائد استفاده کنند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد باور های غلط درباره لیزر موهای زائد می‌توانند به وب سایت مجله اینترنتی اکسیر مگ به آدرس exirmag.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله اینترنتی اکسیر مگ

در جوامع امروزی و با صنعتی شدن هر چه بیشتر کشورها ما نیاز روز افزون داریم تا خود را بهتر شناخته و برای سلامتی و بهداشت فردی و جمعی خود سعی نماییم. امروزه با کشف دریچه های تازه ای از علوم و فنون و پیشرفت چشمگیر علم پزشکی در قرن حاضر بشر توانسته بر بسیاری از بیماری ها و مشکلات غلبه نماید. ما امروز اینجا هستیم تا از دریچه ی وب این علوم را با شما در میان بگذاریم. اکسیر مگ تلاش می کند تا با تولید مقالات با کیفیت در حوزه های پزشکی و سلامت، روانشناسی، بهداشت جنسی، آموزش های فردی، پوست، مو و زیبایی و هم چنین معرفی مراکز درمانی و زیبایی و... سهم خود را در ارتقا سطح آگاهی جامعه ایفا نماید. از اینکه شما همواره ما را همراهی می نمایید بسیار سپاسگزاریم. همراهی شما از طرفی باعث دلگرمی ما بوده و از طرف دیگر ما را ملزم می نماید تا هر روز بر کیفیت کار خود بیفزاییم این روند باعث بهبود و پیشرفت دو جانبه شده است. و ما این را به خوبی می دانیم که ما در کنار یکدیگر موفق هستیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سلامت و زیبایی