اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981105443959365

گشایشی بی سابقه در بازار کار آلمان برای متقاضیان فاقد مدرک دانشگاهی

ثبت نام از متقاضیان دارای مدارک فنی حرفه ای برای اشتغال در آلمان

کد: 13981105443959365

http://bit.ly/2Ro70c0

، تهران , (اخبار رسمی): قانون مهاجرت نیروی کار ماهر آلمان 2020 که شانس مهاجرت نیروهای کار ماهر به آلمان را به طرزی بی سابقه گسترش می‌دهد، از 1 مارس 2020 (یکشنبه 11 اسفند 98) به مرحله اجرا درمی‌آید.

قانون مهاجرت نیروی کار ماهر آلمان 2020
قانون مهاجرت نیروی کار ماهر آلمان 2020

گشایشی بی سابقه در بازار کار آلمان برای همه

قانون مهاجرت نیروی کار ماهر آلمان 2020 که شانس مهاجرت نیروهای کار ماهر به آلمان را به طرزی بی سابقه گسترش می‌دهد، از 1 مارس 2020 (یکشنبه 11 اسفند 98) به مرحله اجرا درمی‌آید. این قانون مهاجرت شغلی و ورود به بازار کار آلمان را برای متخصصان و حرفه وران غیراروپایی که فاقد تحصیلات دانشگاهی هستند و تحت آموزش‌های فنی حرفه‌ای قرار گرفته‌اند مهیا می‌کند. در حالی که تا پیش از این تقریبا تنها متخصصان دارای مدرک دانشگاهی می‌توانستند از مزایای طرح‌های مهاجرت شغلی آلمان بهره مند شوند.

قانون جدید مهاجرت نیروی کار آلمان 2020 تغییرات زیادی را در قوانین مهاجرت قبلی آلمان اعمال کرده به طوری که اکنون مهاجرت شغلی و اشتغال در آلمان برای خیل عظیم تری از افراد فراهم شده است.

از جمله مهمترین این تغییرات که در سایت کارپیرا نیز در بحث اقامت دائم آلمان و ویزای جستجوی کار آلمان آمده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعریف متخصص واجد شرایط: هر شخص دارنده مدرک تحصیلات دانشگاهی یا دوره‌های آموزشی فنی حرفه‌ای حداقل دو ساله (البته ارزشیابی مدرک تحصیلی یا آموزشی در آلمان الزامی است).

دسترسی به بازار کار: تا پیش از این برای هر موقعیت شغلی در آلمان که به اتباع غیراروپایی پیشنهاد می‌شد، کارفرما باید تاییدیه اداره کار فدرال آلمان را در مورد اینکه هیچ متقاضی آلمانی یا اروپایی برای این سمت وجود ندارد دریافت می‌کرد. اما این الزام با قانون جدید 2020 از بین می‌رود.

موقعیت‌های شغلی ممکن: در قوانین قبلی محدودیت‌های بسیاری در خصوص موقعیت‌های شغلی که هر متقاضی خارجی می‌تواند در آلمان در آنها مشغول به کار شود وجود داشت. برای مثال، متخصصان بدون مدارک دانشگاهی قبلا نمی‌توانستند در مشاغل بدون نیاز به تحصیل دانشگاهی مشغول به کار شوند، اما اکنون این محدودیت برداشته شده و آنها می‌توانند در مشاغلی در سطح نیروهای آموزش دیده فنی حرفه‌ای نیز مشغول به کار شوند.

امکان اشتغال متخصصان آموزش دیده فنی حرفه‌ای در تمامی حوزه‌های مرتبط: تا پیش از این افراد آموزش دیده فنی حرفه‌ای تنها می‌توانستند در حوزه‌های دارای کمبود مهارت در آلمان مشغول به کار شوند، اما از این به بعد اگر آموزش فنی حرفه‌ای متقاضی در آلمان به رسمیت شناخته شود، می‌تواند در تمامی حرفه‌های تحت پوشش مدرک آموزشی خود مشغول به کار شود.

گسترش اعطای ویزای جستجوی کار المان به افراد فاقد مدارک تحصیل دانشگاهی: اکنون این فرصت شش ماهه به افرادی با آموزش فنی حرفه‌ای و دارای حداقل سطح زبان آلمانی B1 نیز اعطا می‌شود تا در این فرصت به دنبال شغل بگردند و حتی به صورت آزمایشی مشغول به کار شوند.

تمدید مدت مجاز اقامت در آلمان برای دوره‌های آموزشی: فرصت اقامت در آلمان برای طی دوره‌های آموزشی مرتبط با اشتغال در آلمان که نیازمند حداقل سطح A2 زبان آلمانی هستند، از هجده ماه به بیست و چهار ماه افزایش یافته است.

کاهش مدت زمان لازم برای اخذ اقامت دائم آلمان: در آینده، نیروهای کار ماهر خارجی می‌توانند پس از 4 سال اقامت قانونی برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند، در حالی که تا پیش از این حداقل 5 سال اقامت قانونی آلمان برای این منظور الزامی بود.

تسهیل شرایط برای دانشجویان خارجی در آلمان برای تغییر وضعیت اقامت: دانشجویان خارجی در آلمان می‌توانند حتی قبل از اتمام تحصیلشان برای تغییر نوع اجازه اقامتشان اقدام کنند و حتی قبل از اتمام تحصیل بتوانند پیشنهاد شغلی داشته باشند.

تسریع پرسه قانونی استخدام نیروی کار ماهر خارجی برای کارفرمایان آلمانی: تغییرات جدید مدت زمان تشریفات اداری برای صدور ویزای اتباع خارجی را کاهش می‌دهد و کارفرمایان می‌توانند با یک وکالت نامه رسمی از کارجویان برای صدور ویزای آنها اقدام کنند.

قانون جدید مهاجرت نیروی کار ماهر آلمان از 1 مارس 2020 اجرایی می‌شود و تا آن زمان، کلیه درخواست‌های ویزا مطابق با مقررات فعلی پردازش خواهند شد.

تلاش مجموعه کاریابی بین المللی کارپیرا همواره بر آن بوده است تا با شناسایی فرصت‌های شغلی و کارفرمایان بالقوه از تمامی طرق ممکن و در حوزه های مختلف، برای متخصصین مستعد و مجرب ایرانی، فرصت‌های اشتغالی بیافرینیم که شایستگی آن را دارند. کاریابی بین المللی کارپیرا با تکیه بر دستاوردهای ذی قیمت خود که حاصل تلاش شبانه روزی و فعالیت خالصانه و تجربیات برتر مدیران آن متشکل از کارشناسان حوزه بین الملل و مسلط به زبانهای خارجی در چند سال گذشته با انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقات گسترده میدانی و همچنین با فعال سازی دفاتری در اروپا و خاورمیانه و بهره گیری از تجربیات کمپانی های معتبر جهان و شرکت در نمایشگاهها و کنفرانسهای معتبر مرتبط به امر اشتغال و همچنین صنعت کاریابی درکشورهای مختلف و با سرمایه گذاری بسیار هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ انسانی موفق به ایجاد یک پشتوانه اطلاعاتی منسجم و قدرتمند و یک واحد تحقیق و توسعه(R&D)  مطابق با استانداردهای جهانی گشته است.
در کاریابی بین المللی کارپیرا اعتقاد بر این است که کاریابی تنها به معنای اعلام فرصت‌های شغلی نیست و از این رو آژانس نسبت به اختصاص جایگاه‌های شغلی مناسب برای هر یک از متقاضیان کاملا متعهد می‌باشد و با دسته بندی استعدادها و مهارت‌ها، گسترش و حفظ همکاری‌ها و نظارت بر روند استخدامی در زمینه یافتن نیروی شایسته و فراهم آوردن طیف وسیعی از مهارت‌های گوناگون و مشاغل مختلف تاکنون عملکرد بسیار موفقیت آمیزی داشته است.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر از مشاغل مورد نیاز کشور آلمان می‌توانند به سایت کاریابی بین‌المللی کارپیرا به آدرس karpirajobs.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]