اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811054441114371

مدیریت زمان

آموزش چند گام بسیار عالی برای مدیریت زمان و افزایش بهره وری

کد: 139811054441114371

http://bit.ly/2S7f9ke

، تهران , (اخبار رسمی): آیا به این فکر می‌‌کنید که کاش زمان بیشتری برای انجام کارهای خود داشتید؟ کاش می‌توانستید وقت خود را به کارهای مفیدتری اختصاص دهید؟ آیا با کمبود وقت شدید درگیر هستید؟

آموزش چند گام بسیار عالی برای مدیریت زمان و افزایش بهره وری
آموزش گام هایی بسیار عالی برای مدیریت زمان

مدیریت زمان عنوان مهارتی است که به افراد کمک می‌کند تمام کارهای خود را سروقت و به موقع انجام دهند و هیچ گاه دچار کمبود زمان نشوند. اما به دست آوردن مهارت مدیریت زمان که تک تک افراد به شدت دنبال آن هستند خیلی ساده نیست.

در ادامه 10 قانون طلایی مدیریت زمان آمده است.

  • اول - برای مدیریت زمان به دنبال جاهایی بگردید که زمان را تلف می‌کنید

اولین قدم در مدیرت زمان این است که به دنبال سارقین زمان گشت. باید دید کجا وقت به صورت نادرست هدر می‌رود و نمی‌توان از آن زمان‌ها استفاده مناسبی در جهت بهره وری داشت.

  • دو - برای تلاش‌های خود برای مدیریت زمان هدف بگذارید

 توجه مدیریت زمان روی تغییر رفتارهای شماست و نه تغییر زمان [گام شماره یک]. یکی از بهترین جاها برای شروع این تغییر رفتار تلاش برای حذف جاهایی است که وقت الکی تلف می‌شود [گام شماره دو] برای مثلا یک هفته سعی کنید یک هدفی بگذارید و حتما هم انجام دهید.  هدف می‌تواند ارسال نکردن پیامک برای یک هفته باشد.

  • سه - برنامه‌های مدیریت زمان را اجرایی و گسترده کنید

شما توانستید یک هدف را برای یک مدت محدود تنظیم کنید و به آن عمل کنید. در این گام شما باید به  خود فشار آورید. نترسید به ذخایر چربی شما آسیبی وارد نمی‌شود.

شما کم کم باید این زمان‌های محدود را افزایش دهید و در عین حال تعداد اهداف را هم زیاد کنید. برای مثال برای یک ماه نه پیامک ارسال کنید، نه برنامه‌های وقت گیر و بعضا وقت تلف کن تلوزیون را نگاه کنید، نه وبگردی بیهوده کنید و نه …

طبیعتا وقتی قدم دوم را با موفقیت برداشتید با کمی تلاش این قسمت را هم می‌توانید پشت سر بگذارید. هر چند شاید خیلی ساده به نظر نرسد!

  • چهار - از ابزارهای مدیریت زمان استفاده کنید

خوب بدیهی است که حتی یک برگ کاغذ هم می‌تواند ابزار مدیریت زمان باشد، اگر شما کارهای خود را مرتب و منظم روی آن بنویسید و تحلیل کنید. در حقیقت قسمت مهم کار هم همین جاست.

چه نرم افزارهای بسیار پیشرفته و چه outlook ساده، همه می‌توانند شما را در رسیدن به مقصود کمک کنند. مهم این است که شما خود بتوانید به نوبه خود کمک کنید. با استفاده از ابزارهای زیادی که وجود دارد زمان بندی روزانه خود را بنویسید و کلاه خود را قاضی کنید. ببینید کجای کار را اشتباه کردید و کجاها را هم درست رفتید. پشت گوش نندازید خیلی زود عیب و ایرادهای کار را متوجه می‌شوید.

  • پنج - در برنامه ریزی مدیریت زمان بی رحمانه اولویت بندی کنید

ممکن است شما 10 کار داشته باشید. آیا شما انسانی هستید که بتوانید در یک لحظه هر 10 کار را انجام دهید؟ اگر می‌توانید انسان نیستید. 

کارهای خود را اولویت بندی کنید. مسلما به کارهایی برمی‌خورید که سریع تر باید انجام شوند یا کارهایی که اگر عقب بیافتند ضرر بیشتری را به شما تحمیل می‌کنند. یادتان باشد اگر اشتباه اولویت بندی کنید ضرر می‌کنید پس برای جلوگیری از آسیب‌های زمانی هم که شده است بی رحم و خشن باشید.

  • شش - «به دیگران محول کردن» را یاد بگیرید

این بیشتر برای بیزینس و مدیریت تجاری کاربرد دارد اما می‌شود به زندگی شخصی هم تعمیمش داد. شما مدیر شرکت هستید و نه کسی که بخواهد همه فن حریفی خود را به رخ دیگران بکشد. سعی کنید یاد بگیرید چطور بار کارها را میان افرادی که سوپروایزر یا سرپرستشان هستید تقسیم کنید. decide to delegate یک منبع انگلیسی خوب برای آشنایی با مبانی تقسیم کار به این سبک است.

  • هفت - یک برنامه روزمره تنظیم کنیم

در برنامه مدیریت زمان یک برنامه روزمره برای خودتان درست کنید. برای مثال فکر کنید صبح که بیدار شدید کار شماره یک را انجام دهید( مثلا ایمیل چک کردن ) و سپس کار شما دو را انجام دهید( مثلا رفتن به بانک برای امور مالی ) و … در آخر هم یک برنامه جمع بندی داشته باشید [گام شماره پنج ].

در مواقع پیدایش بحران‌های زمانی اگر بتوانید هر چه بیشتر به برنامه روزمره خود وفادار بمانید، کمتر دچار مشکل می‌شوید. حالا شما کم کم به یک مدیر زمان موفق تبدیل می‌شوید.

  • هشت - عادت بدهید به قرار دادن زمان‌های محدودی در میانه فعالیت‌ها

یکی از قانون‌های طلایی مدیرت زمان این است که خود را عادت دهید بین کارهایی که انجام می‌دهید یک زمان محدود هم در نظر بگیرید برای یک سری کارهای خاص. به عنوان مثال:

شما نمی‌توانید کل روز را به ایمیل جواب دادن بگذرانید ولی می‌توانید بین فعالیت‌های خود زمان‌های کوتاه 15 دقیقه‌ای به پاسخ دادن به email اختصاص دهید. همان 15 دقیقه هم باید اصولی پاسخ داد و بی جهت ایمیل چک کردن را کش نداد!

  • نهم - مطمئن بشوید همه چیز مرتب و منظم است

یکی دیگر از قانون‌های طلایی مدیریت زمان نظم است. از کودکی همیشه به ما یاد داده‌اند که هر چیز را که بر می‌دارید سر جای خود بگذارید یا همه چیز را در جای مناسب خود قرار دهید اما ما وقتی کمی مشغولیت پیدا می‌کنیم دیگر این دو اصل را فراموش می‌کنیم.

برای مثال همیشه به دنبال فایل‌ها در کامپیوتر خود می‌گردیم در حالی که اگر یک بار آنها را در کامپیوتر مرتب کرده بودیم و نظم بخشیده بودیم دیگر هر بار این همه دچار اتلاف وقت نبودیم. همین را تعمیم بدهید به چیزهای دیگر در محیط کار. نظم و ترتیب بزرگترین عامل در جلوگیری از سرقت وقت توسط خود شماست. به زیردستان خود ( مثلا به بچه‌ها وقتی مادر آنها هستید یا کارگران وقتی سرکارگر هستید ) یاد دهید چگونه با نظم در بهینه سازی وقت کل سیستم یاری گر باشند.

  • دهم - وقت خود را طوری تنظیم کنید که اسیر انتظار نشوید

شما می‌توانید به مطب دندان پزشک بروید و منتظر بمانید تا وقت ویزیت برسد. اما نیازی به این کار نیست زیرا وقت هدر می‌رود.

با موبایل یا pda یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید درست کنید. برای یک زن خانه دار این می‌تواند خرید مایحتاج، تلفن زدن به مادر، انجام کارهای خانه، رفتن دنبال بچه‌ها یا کارهایی از این دست باشد که بعضا بسیار وقت گیر هم هستند.

حالا خیلی راحت‌تر هستید که طوری برنامه ریزی کنید در صف یا انتظار نایستید یا حداقل از قبل بتوانید پیش بینی درستی از شرایط پیش رو داشته باشید. تکنولوژی به کمک شما می‌آید.

دیگر شما هستید که باید تلاش کنید این 10 گام مدیرت زمان را به ترتیب در زندگی پیاده کنید و تاثیرات شگفت انگیز آن را در طولانی مدت ببینید.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدیریت زمان می‌توانند به وب سایت مجله اینترنتی اکسیر مگ به آدرس exirmag.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله اینترنتی اکسیر مگ

در جوامع امروزی و با صنعتی شدن هر چه بیشتر کشورها ما نیاز روز افزون داریم تا خود را بهتر شناخته و برای سلامتی و بهداشت فردی و جمعی خود سعی نماییم. امروزه با کشف دریچه های تازه ای از علوم و فنون و پیشرفت چشمگیر علم پزشکی در قرن حاضر بشر توانسته بر بسیاری از بیماری ها و مشکلات غلبه نماید. ما امروز اینجا هستیم تا از دریچه ی وب این علوم را با شما در میان بگذاریم. اکسیر مگ تلاش می کند تا با تولید مقالات با کیفیت در حوزه های پزشکی و سلامت، روانشناسی، بهداشت جنسی، آموزش های فردی، پوست، مو و زیبایی و هم چنین معرفی مراکز درمانی و زیبایی و... سهم خود را در ارتقا سطح آگاهی جامعه ایفا نماید. از اینکه شما همواره ما را همراهی می نمایید بسیار سپاسگزاریم. همراهی شما از طرفی باعث دلگرمی ما بوده و از طرف دیگر ما را ملزم می نماید تا هر روز بر کیفیت کار خود بیفزاییم این روند باعث بهبود و پیشرفت دو جانبه شده است. و ما این را به خوبی می دانیم که ما در کنار یکدیگر موفق هستیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | روانشناسی و موفقیت