اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981106444249365

نیاز فوری آلمان به متخصصین آی تی

دو برابر شدن فرصت‌های شغلی آی تی در آلمان در مدت دو سال

کد: 13981106444249365

http://bit.ly/2vlOFnc

، تهران , (اخبار رسمی): به گزارش انجمن دیجیتال آلمان (Bitkom) تعداد فرصت‌های شغلی برای متخصصان IT در آلمان ظرف 2 سال بیش از دو برابر شده و به رقم استثنایی 124 هزار رسیده است.

   دو برابر شدن فرصت های شغلی آی تی در آلمان تنها ظرف 2 سال
Share on Facebook Share on Twitter Share on Pinterest دو برابر شدن فرصت های شغلی آی تی در آلمان

فرصت های شغلی آی تی در آلمان تنها ظرف 2 سال، دو برابر شده است.

بیش از 65 درصد مدیران عامل و مدیران منابع انسانی شرکت‌های آلمانی شرکت کننده در این نظرسنجی، تخمین زدند که کمبود متخصصان IT در سال‌های پیش رو بیشتر نیز خواهد شد.

به گفته مدیر انجمن Bitkom، آقای Achim Berg، کمبود متخصصان IT نه تنها بر صنعت IT تاثیر منفی می‌گذارد، بلکه کل اقتصاد و همچنین مدیریت و علوم پایه آلمان را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. همچنانچه دیجیتالیزه شدن تاب می‌گیرد، تقاضا برای متخصصان فناوری اطلاعات نیز رشد چشمگیری را در سالیان آینده تجربه خواهد کرد.

از هر شش شرکت آلمانی، موقعیت‌های IT در حداقل یک شرکت به مدت بیش از شش ماه خالی می‌ماند، به عبارت دیگر یافتن متخصصان فناوری اطلاعات برای بسیاری از شرکت‌ها به جدالی نفسگیر تبدیل شده و این موضوع رقابت پذیری کل اقتصاد آلمان را نیز تهدید می‌کند.

کارشناسان اشتغال، راه حل مشکل کمبود متخصصان فناوری اطلاعات را افزایش انعطاف پذیری قانون کار آلمان در این حوزه می‌دانند تا متخصصان IT بتوانند به راحتی زمان کاری شان را در چارچوب حداکثر زمان کار هفتگی تقسیم کنند.

در بلندمدت، جذب متخصصان جوان به وِیژه زنان برای تحصیل در حوزه علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات و همچنین تسهیل شرایط برای اشتغال متخصصان بین المللی در حوزه فناوری اطلاعات نیز بعنوان سایر راه حل‌های این مشکل مطرح شده‌اند.

علاقه مندانی که مایلند بیشتر درباره فرصت‌های موجود در حوزه فناوری اطلاعات، کامپیوتر، علم داده و برنامه نویسی و توسعه نرم افزار و … در آلمان بدانند، می‌توانند با پشتیبانی کارپیرا در ارتباط باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | کار و استخدام