اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811064446912373

پرستار کودک در منزل

موارد مهم در استخدام مراقب کودک در منزل

کد: 139811064446912373

http://bit.ly/2t2Xx0g

، تهران , (اخبار رسمی): از آنجا که دغدغه اکثر خانواده‌ها، به ویژه خانواده‌هایی که والدین شاغل هستند و دغدغه مراقبت از کودکان خود به ویژه کودکان سنین پایین را دارند، بهره مندی از خدمات پرستاری کودک در منزل را برای شهروندان محترم ضروری می‌کند.

پرستار کودک در منزل : موارد مهم در استخدام مراقب کودک در منزل
پرستار کودک مرکز مهرپرور

مرکز پارسیان مهرپرور با بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت و با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با بهره مندی از خدمات مراقبین و پرستاران مجرب و متعهد، آماده ارائه خدمات پرستار کودک در منزل به صورت روزانه، شبانه، شبانه روزی و مقطعی است.

مراقب یا پرستار کودک لازم است به چه نکاتی اهمیت بیشتری بدهد؟

 • تغذیه کودک

از مهمترین مواردی که پرستار کودک در حین انجام کار در منزل کارفرما بایستی به آن توجه ویژه داشته باشد تغذیه کودک است.داشتن حداقل سه وعده غذایی کامل برای کودکان ضروری است. لازم است که پرستار کودک در هنگام آماده سازی غذا به انواع مواد مورد نیاز جهت رشد هرچه بهتر کودک توجه داشته باشد و در برنامه غذایی کودک انواع غذاها که شامل انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر مواد مورد نیاز کودک است را بگنجاند. همچنین تشویق کودک به خوردن میوه، شیر و دانه‌های مغذی در میان وعده‌ها از وظایف مهمی است که مراقب کودک حتماً باید انجام دهد. لازم به توضیح است که کلیه موارد با هماهنگی و توافق با والدین کودک ( بویژه مادر ) صورت خواهد پذیرفت.

 • خواب

خواب کافی و مناسب از دیگر نیازهای ضروری در کودکان است. ساعات خواب مورد نیاز برای هر کدام از سنین زیر مشخص است:

 • نوزادان ۱۶ تا ۲۰ ساعت
 • از ۶ ماهگی تا ۱ سالگی ۳ ساعت در طول روز ۱۱ ساعت در شب
 • از ۱ تا ۳ سالگی حدوداً ۱۰ تا ۱۳ ساعت
 • و سنین بالاتر ۱۰ تا ۱۲ ساعت

بنابراین از موارد ضروری که پرستار کودک باید به آن توجه داشته باشد رعایت خواب کافی برای کودک است، زیرا کودکانی که خواب کافی دارند، فعالیت و نشاط بیشتری در طول روز دارند و عدم خواب کافی، عوارض گوناگونی از قبیل: کاهش سطح ایمنی بدن و اختلال در رشد را به دنبال دارد.

 • بازی و آموزش

دیگر وظایفی که از مراقب کودک انتظار می‌رود تا در منزل کارفرما انجام دهد، آموزش به کودک است. آموزش‌هایی که پرستار کودک با توجه به قابلیت‌هایی که به مرکز اعلام کرده و با هماهنگی و موافقت والدین کودک ارایه می‌کند، شامل موارد زیر است:

 • آموزش زبان انگلیسی
 • انجام بازی‌های فکری
 • آموزش نقاشی
 • موسیقی
 • و …

توجه داشته باشید که بازی با کودکان و در اختیار قرار دادن اسباب بازی‌های مناسب، در رشد مغز کودک بسیار مؤثر است.

نکات ضروری در هنگام استخدام پرستار کودک

بعد از اطلاع از قیمت پرستار کودک در منزل و قبل از هماهنگی مرکز با مراقبین یا پرستاران کودک، ابتدا خواسته‌ها و ویژگی‌های اولیه مورد نظر جهت استخدام پرستار کودک باید به مرکز اعلام شود. در مصاحبه با مراقب کودک به موارد زیر بپردازند و انتظارات را شفاف بیان کنند.

 • عادات غذایی
 • ویژگی‌های رفتاری
 • حساسیت‌های غذایی کودک

شماره تلفن‌های ضروری، دفترچه بیمه و …. در دسترس مراقب کودک باشد تا در صورت نیاز در اسرع وقت اطلاع رسانی و کمک رسانی به بهترین نحو انجام شود.

پیشنهاد می‌شود از تعویض پرستار کودک حدالمقدور خودداری شود، تا به دلیل دلبستگی کودک به پرستار، مشکلی به وجود نیاید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خدمات پرستاری در منزل مهرپرور

این مرکز در سال ۱۳۸۱ با عنوان ” مرکز ارایه خدمات توانبخشی و مراقبتی به سالمندان در منزل مهرپرور”، با مجوز از سازمان بهزیستی فعالیت خود را آغاز و از سال ۱۳۹۳ در راستای توسعه کمی و کیفی خدمات با اخذ مجوز از دانشگاه علوم پزشکی ایران تحت عنوان ” مرکز ارائه خدمات و مراقبتهای بالینی در منزل پارسیان مهرپرور”فعالیت خود را ادامه داده است. این مرکز در زمینه های خدمات پزشکی، شامل: اعزام پزشک عمومی و متخصص، خدمات توانبخشی شامل: اعزام فیزیوتراپیست و …، خدمات پرستاری شامل: اعزام پرستار جهت انجام پانسمان، تزریقات، سرم تراپی، سونداژو … و خدمات مراقبتی شامل : اعزام مراقب به منازل و بیمارستان برای سالمندان، کودکان و بیماران فعالیت نموده و تلاش می نماید تا متناسب با نیاز و درخواست شهروندان محترم، با اعزام کادر تخصصی و باتجربه و متعهد، خدمات کیفی و مؤثر را در کمترین زمان ممکن ارایه نموده تا ضمن رفع مشکلات درمانی متقاضیان محترم، زمینه پیشگیری از بروز بیماریها، حوادث و عوارض ناشی از آنها نیز فراهم گردد. لازم به ذکر است که این مرکز با داشتن تجربه چندین ساله در زمینه همکاری با سازمانها و دستگاههای دولتی و خصوصی از جمله بنیاد شهید و امورایثارگران تهران بزرگ ، شرکت سهامی بیمه ایران،بانک صنعت و معدن و … آماده مذاکره و همکاری جهت ارایه خدمات بصورت گروهی با شرایط مورد توافق نیز می باشد. بدیهی است انتقادات و پیشنهادات شهروندان محترم خدمت گیرنده، امکان ارائه خدمات کارآمد و موثر و به روز را برای این مرکز فراهم نموده و هزینه های مادی و معنوی متعاقب ارایه خدمات برای شهروندان محترم کاهش خواهد یافت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان