اطلاعات تماس
  • 021284***** - 099178*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811074448513871

لیسانس چیست؟ نحوه اخذ مدرک لیسانس به چه صورتی است؟

کد: 139811074448513871

http://bit.ly/31VJO8B

، تهران , (اخبار رسمی): کارشناسی یا لیسانس به دوره‌ای از آموزش عالی اطلاق می‌شود که معمولا طی 4 سال به اتمام می‌رسد.

لیسانس چیست؟نحوه اخذ مدرک لیسانس به چه صورتی می باشد؟
لیسانس چیست؟ نحوه اخذ مدرک لیسانس به چه صورتی است؟

کارشناسی بر دو نوع است:

کارشناسی پیوسته: برای تحصیل در این دوره بایستی مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی داشته باشیم و در آزمون سراسری پذیرفته شویم. تعداد واحدهای درسی برای رشته‌های فنی و مهندسی، 130 تا 140 واحد و برای رشته‌های غیر فنی و مهندسی ،130 تا 135 واحد است.

کارشناسی ناپیوسته: پیش نیاز این دوره مدرک کاردانی و پذیرش در آزمون کاردانی به کارشناسی است. مدت زمان تحصیل در این دوره به طور معمول ،2 سال و تعداد واحدهای درسی 65 تا 70 واحد درسی است.

معادل انگلیسی لیسانس چیست؟

کشورهای انگلیسی‌زبان دوره کارشناسی را bachelor’s degree می‌نامند؛ اما در این کشورها مقطع کارشناسی ناپیوسته (دوره دوساله) وجود ندارد یعنی کسی که مدرک کاردانی (associate’s degree) دارد برای ادامه تحصیل باید دوره چهارساله کارشناسی را طی کند.

لیسانس یکی از مقاطع تحصیلی دانشگاهی است که طبق نظام آموزشی جدید به آن «کارشناسی» می‌گویند.

در گذشته برای ثبت‌نام در مقطع لیسانس باید حتماً بعد از اخذ مدرک دیپلم یا فوق‌دیپلم در کنکور شرکت می‌کردید و در صورت قبولی می‌توانستید در دانشگاه ثبت‌نام کنید؛ اما طی سال‌های اخیر به دلیل استرس‌ها و مشکلاتی که آزمون کنکور برای داوطلبان جوان به وجود می‌آورد، سازمان سنجش سعی در حذف کنکور داشت و تا حدودی نیز در نیل به این هدف موفق بوده است.

چند سالی است که برای ورود به دانشگاه، داوطلبان می‌توانند هم در کنکور شرکت کنند و هم بدون کنکور ثبت‌نام کنند؛ بنابراین درصورتی‌که قصد دارید بدون کنکور برای مقطع لیسانس ثبت‌نام کنید، دو راه پیش رو دارید: در کنکور شرکت کنید و یا بدون کنکور ثبت‌نام کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مشاوره کسب و کار پایتخت

مرکز مشاوره کسب و کار پایتخت جهت مشاوره و راهنمایی افراد جهت بالا بردن دانش مدیریت خود از طریق اخذ مدرک معتبر مدیریتی که نیاز اولیه برای ایجاد یک کسب و کار جدید میباشد.ثبت نام می نماید.

اطلاعات تماس
  • 021284***** - 099178*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش