اطلاعات تماس
  • 021284***** - 099178*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811074448713871

شرایط ثبت‌نام لیسانس بدون کنکور چگونه است؟

شرایط ثبت‌نام لیسانس بدون کنکور و نحوه اخذ مدرک کارشناسی چگونه است؟

کد: 139811074448713871

http://bit.ly/2UXMLEg

، تهران , (اخبار رسمی): افراد می‌توانند در هر رشته‌ای که مایل هستند، ثبت‌نام کنند. انتخاب رشته ربطی به رشته تحصیلی قبلی ندارد.

شرایط ثبت‌نام لیسانس بدون کنکور چگونه می باشد؟و نحوه اخذ مدرک کارشناسی ؟
شرایط ثبت‌نام لیسانس بدون کنکور و نحوه اخذ مدرک کارشناسی چگونه است؟

لیسانس یکی از مقاطع تحصیلی دانشگاهی است که طبق نظام آموزشی جدید به آن کارشناسی می‌گویند

شرایط ثبت‌نام لیسانس بدون کنکور

ثبت‌نام لیسانس بدون کنکور شرایط خاصی ندارد. حتی اگر مدت زیادی است که از تحصیل دور مانده‌اید، می‌توانید بدون کنکور برای لیسانس ثبت‌نام کنید. تنها چیزی که لازم است داشتن مدرک تحصیلی دیپلم نظام قدیم یا پیش‌دانشگاهی نظام جدید (برای کارشناسی پیوسته) و یا فوق‌دیپلم (برای کارشناسی ناپیوسته) است.

حتی شما می‌توانید در هر رشته‌ای که مایل باشید ثبت‌نام کنید. انتخاب رشته ربطی به رشته تحصیلی قبلی شما ندارد.

ملاک قبولی در لیسانس بدون کنکور

اگر در کنکور شرکت کنید، سازمان سنجش بر اساس رتبه‌ای که به دست می‌آورید و سهمیه‌ای که دارید شما را با سایر داوطلبان مقایسه می‌کند؛ اما وقتی بدون کنکور درخواست ثبت‌نام می‌دهید بر چه اساسی با سایر متقاضیان ورود به دانشگاه مقایسه می‌شوید؟ در این حالت معیار مقایسه داوطلبان معدل مقطع تحصیلی قبلی ایشان است. برخی دانشگاه‌ها، میزان ارتباط رشته تحصیلی مقطع قبلی با رشته انتخابی را نیز در پذیرش داوطلبان در نظر می‌گیرند.

نحوه ثبت‌نام لیسانس بدون کنکور

برای ثبت‌نام بدون کنکور لیسانس در دانشگاه‌های سراسری (شبانه، روزانه، غیرانتفاعی، مجازی و پیام نور) باید «دفترچه راهنمای ثبت‌نام بر اساس سوابق تحصیلی» را از وب‌سایت سازمان سنجش دریافت و بعد از مطالعه دفترچه، بر اساس آنچه در آن گفته‌شده اقدام کرد.

اما دانشگاه آزاد، دفترچه راهنمای ثبت‌نام را در وب‌سایت خود منتشر می‌کند. برای ثبت‌نام باید به وب‌سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرد. در دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دو دفترچه جداگانه دارند.

دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی پیوسته ندارد، اما برای ثبت‌نام کارشناسی ناپیوسته (از فوق‌دیپلم به لیسانس) باید به وب‌سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و از فهرست سمت راست، گزینه جامع علمی کاربردی را انتخاب کنید تا وارد بخش علمی کاربردی شوید. «دفترچه راهنمای ثبت‌نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی» در این قسمت منتشر خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مشاوره کسب و کار پایتخت

مرکز مشاوره کسب و کار پایتخت جهت مشاوره و راهنمایی افراد جهت بالا بردن دانش مدیریت خود از طریق اخذ مدرک معتبر مدیریتی که نیاز اولیه برای ایجاد یک کسب و کار جدید میباشد.ثبت نام می نماید.

اطلاعات تماس
  • 021284***** - 099178*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش