اطلاعات تماس
  • 021730*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811074450414363

یک ایرانی موفق به دریافت دیپلم افتخار فستیوال نقاشی بین المللی در ژاپن شد

کسب دیپلم افتخار آرت المپیا ژاپن توسط سالومه مسچیان

کد: 139811074450414363

http://bit.ly/39j9nCS

، (اخبار رسمی): یش از ۵۰۴۰ نفر نقاش از سراسر جهان در این جشنواره شرکت کردند و سالومه مسچیان تنها ایرانی حاضر در آرت المپیا بود که با ارسال کار بعد از ۹ ماه داوری توسط بیش از ۱۲ داور، در آذر امسال یک بسته از ژاپن به دست وی رسید که متوجه شد سرتیفیکیت به عنوان ۲۰۰ نفر برتر و دیپلم افتخار آرت المپیا است.

مصاحبه با سالومه مسچیان به بهانه کسب دیپلم افتخار آرت المپیا ژاپن
دیپلم افتخار آرت المپیا ۲۰۱۹

حدود اسفند ۹۷ به سالومه مسچیان پیشنهاد فراخوان آرت المپیا ژاپن دادند. وی سایت جشنواره را چک کرد و متوجه شد که یک فستیوال بین المللی سابقه دار است. حضور در این جشنواره و منتخب شدن کار سختی بود اما چون وی به چالش کشیدن خود و سنجش میزان توانایی‌هایش را دوست داشت، در این فستیوال بین المللی شرکت کرد.

به گفته سالومه مسچیان بیش از ۵۰۴۰ نفر نقاش از سراسر جهان در این جشنواره شرکت کردند و وی تنها ایرانی حاضر در آرت المپیا بود که با ارسال ۳ کار با سبک رئال امپرسیونیسم و با تکنیک پاستل گچی بعد از ۹ ماه داوری توسط بیش از ۱۲ داور، در آذر امسال یک بسته از ژاپن به دست وی رسید که متوجه شد سرتیفیکیت به عنوان ۲۰۰ نفر برتر و دیپلم افتخار آرت المپیا است. البته این فستیوال ۳ نفر برنده نهایی نیز داشت.

سالومه مسچیان متولد ۱۳۶۲ است، از ۹ سالگی به نقاشی علاقه مند بود و از ۱۲ سالگی آموزش حرفه‌ای نقاشی دید و بعد از تحصیل در زمینه‌ی هنر شروع به تجربه اندوزی در سبک‌های مختلف اعم از امپرسیونیسم، رئال، اکسپرسیونیسم، مدرن و آبستره کرد.

عمده‌ی توجه وی در حال حاضر روی تکنیک پاستل گچی است که جزو سخت ترین تکنیک‌های نقاشی است و در همه‌ی حوزه‌ها سرک می‌کشد.  البته که به رئال اکسپرسیونیسم بیشتر اهمیت می‌دهد و رنگ‌های زنده امپرسیونیسم را هم دوست دارد.

سالومه مسچیان فقط با تکنیک پاستل گچی کار نمی‌کند بلکه مجموعه‌ای که الان در حال حاضر با موضوع نقد انسان شناسی است با تکنیک رنگ روغن در حال کامل شدن است اما پاستل گچی برای وی جذابیت دیگری دارد.

سالومه مسچیان به همه سبک‌ها و تکنیک‌ها احترام می‌گذارد. وی گفت خیلی وقت‌ها هم مدرن کار کرده است حتی مجموعه‌ای به نام عاشقانه‌های یک پیامبر به صورت فیگورهای کمی مدرن دارد اما نظر کلی وی در این مورد این است که سواد نقاشی به طراحی است و کسانی که رئال کار می‌کنند توانایی بیشتری در خلق طراحی دارند و هنر مدرن خلاقیت بسیاری را می‌طلبد، وی خیلی دوست دارد که طراحی در کنار خلاقیت باشد، چون تعدادی از آثار مدرن ممکن است که هنرمند مزبور بهره‌ی کاملی از طراحی و سواد نقاشی نداشته باشد چرا که در هنر مدرن خلاقیت‌ و ‌ایده پردازی مهم است اما در سبک رئال نیاز به طراحی‌های دقیق تر و ایده پردازی با جزییات منظم و انتخاب تکنیک مناسب نسبت به موضوع اهمیت پیدا می‌کند.

در کل اما تعصبی روی سبک خاصی ندارد و فکر نمی‌کند که بازار ایران هم یک سویه باشد و در همه‌ی سبک‌ها طرفداران خودش را دارد.

وی ادامه داد که اکنون ۶ مجموعه برای حضور در گالری‌ها آماده نمایش است که با تکنیک پاستل گچی آماده شده و یک کتاب با موضوع عاشقانه‌های یک پیامبر هم در دست چاپ دارد.

وی در مورد فعالیت های مجازی یک هنرمند در فضای مجازی بیان کرد که بسیاری از فعالان حوزه‌ی هنر اعتقاد دارند که یک هنرمند باید خود را وقف هنر کند و از هرگونه فعالیت دیگری بپرهیزد، حتی دیده شده که نسبت به فعالیت‌های مجازی گارد شدیدی توسط برخی وجود دارد اما واقعیت این است که هنر در هدف غایی خود باید انتقال روح هنرمند به مخاطبان باشد و به نوعی با مخاطب تعامل داشته باشد. تعامل با مخاطب در جامعه‌ی امروزی یعنی حضور در فضای مجازی، پس نباید به صورت سنتی با تغییرات جدید ناسازگاری کرد بلکه باید در وهله‌ی اول آن را پذیرفت و در قدم بعدی خود را با آن وفق داد.

اگر هنرمندی به مخاطبین خود اهمیت ندهد و با آنها ارتباط برقرار نکند در بلند مدت نمی‌تواند تاثیر بگیرد و بگذارد، بر همین مبنا در دنیای امروزه که فضای مجازی فرصت ارتباط بی واسطه را با مخاطب فراهم کرده، حضور به معنای فرصت تلقی شده و نه تنها از ارزش برند هنرمند کم نمی‌کند بلکه منجر به بالا رفتن ضریب نفوذ وی در جامعه می‌شود.

وی کارگاه آموزش نقاشی برگزار می‌کند، بیش از ۴ سال است که در کارگاه خود به صورت انفرادی و گروهی آموزش نقاشی، طراحی و تکنیک‌‌های مختلف آن را تدریس می‌کند.

وی همچنین توجه ویژه‌ای به حمایت از خیریه‌ها و محرومین در قالب آموزش نقاشی دارد و دوست ندارد که این سوال منتشر شود اما از آنجا که می‌تواند درصدی آگاهی بخش باشد جواب وی این است که از دید او کمک آدم‌ها به هم با هر سمت و جایگاهی نباید فقط در قالب پول و مالی باشد یا به صورت شوآف و ویترین جذابی برای خوب نشان دادن خود باشد بلکه باید بصورت عملی و افزایش روحیه خودباوری و سطح توانایی افراد محروم جامعه باشد، از این رو حس می‌شود که ذکات علم به نشر آن است و وی هم تا آنجا که توانسته به دور از هرگونه خودنمایی سعی در اجرای مسئولیت اجتماعی خود داشته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021730*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سرگرمی و تفریح