کد: 139811074451714410

چند ترفند ساده برای استفاده از گیاهان آپارتمانی

کد: 139811074451714410

http://bit.ly/3b6SVY4

، اصفهان , (اخبار رسمی): ممکن است بسیاری از افراد از یکنواختی محیط اطراف خسته شده و به دنبال این باشند که با تغییراتی هر چند کوچک، به فضای منزل خود روحی تازه ببخشند.

چند ترفند ساده برای خوشگلاسیون منزل شما با گیاهان آپارتمانی
چند ترفند ساده برای استفاده از گیاهان آپارتمانی

یکی از این روش‌ها خرید گیاهان آپارتمانی و استفاده از آنها در کنار پنجره‌های کوچک است؛ یا می‌توان یک گلدان کاکتوس را روی میز کار قرار داد. همچنین می‌توان گیاهان آپارتمانی را در لامپ‌های حبابی قرار داد و از سقف خانه‌ها آویزان کرد. پس باید موضوع جالبی را برای تغییر روحیه خود و آپارتمان پیدا کرد. البته باید حتما شرایط نگهداری از گیاهان آپارتمانی را دانست تا رشد خوبی داشته باشند و با قلمه زدن، گلدان‌های دیگری را هم به گلخانه کوچک خود اضافه کرد.

فواید نگهداری گیاهان آپارتمانی

رابطه مستقیمی بین محیط پیرامون و آرامش وجود دارد که این ارتباط، به لحاظ علمی نیز ثابت شده است. پیرامون خود را با نگهداری گیاهان آپارتمانی به یک فضای سبز کوچک تبدیل کنید و از نوشیدن چای در کنار آنها لذت ببرید.

گیاهان ما را آرام می‌کنند و به کیفیت هوای اطرافمان کمک می‌کنند. برخی از تحقیقات علمی در زمینه گیاهان آپارتمانی به این نتیجه رسیده‌اند که، این سبزینه‌های کوچک امید به زندگی را در ما تقویت می‌کنند البته به شرطی که شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی را دانست.

می‌توانید گل‌ها و گیاهان مصنوعی را تهیه کنید، که بدون مراقبت شما نیز، همیشه ظاهری سبز دارند؛ اما نه شاهد رشدشان هستید و نه هوای خانه شما را تهویه می‌کنند. پس بهتر است با خرید گیاهان آپارتمانی، هر چه سریع تر یک گلخانه کوچک در منزل داشت و هر روز صبح از دیدن تلالو نور بر روی گلبرگ‌ها لذت برد

ترفندها و نحوه تکثیر گیاهان آپارتمانی

  1. یک دیوار کوچک سبز در خانه در نظر بگیرید

هرگز چیزی از دیوارهای سبز شنیده‌اید؟ دیوارهای سبز، یک فضای بی نظیر در معماری و طراحی داخلی مدرن هستند و برای افرادی که فضای کف زیادی ندارند بسیار مناسب است. دیوار سبز شامل یک سیستم بهم پیوسته از گیاهان مختلف است که به صورت عمودی آویزان هستند. شما اغلب، این نوع از دیوارها را در طرف بیرونی ساختمان‌ها مشاهده کرده‌اید. اما حالا با داشتن بودجه بسیار کمتری می‌توان دیوارهای منزل را نیز به خانه گیاهان تبدیل کرد.

برای انجام این کار می‌توان از سایت حریرگل، کیت‌های مخصوص کاشت داخلی را خریداری کرد. وقتی یک کیت را خریداری می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که خاک داخل آن و آب، به دیوارهای شما نشت نخواهند کرد و از دستورالعمل‌های آبیاری کاملاً پیروی می‌کنند.

  1. تراریوم خود را بسازید

تراریوم‌ها در حال حاضر بسیار محبوب هستند و آن هم به دلیل جذابیت بسیار بالای آن‌ها است. بر روی میز پذیرایی، اپن آشپزخانه و میز کار شما قرار می‌گیرند و طراوت خاصی را به محیط می‌بخشند. تراریوم‌ها باغ‌های کوچک شیشه‌ای کم نظیری هستند که با آب کم و مقداری نور هم می‌توانند دوام بیاورند.

آموزش‌های بسیار خوبی در مورد ساخت تراریوم‌ به صورت آنلاین در سایت حریرگل وجود دارد، اما قبل از آن، باید برای ساخت تراریوم، یک ظرف شیشه‌ای خوب، گیاهان آپارتمانی، خاک و سنگ ریزه‌ها برای بستر گلدان، به علاوه لوازم تزئینی کوچکی که می‌خواهید به مجموعه اضافه کنید، نیاز دارید.

شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی

هنگام خرید گیاهان آپارتمانی، اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی است. یعنی اینکه بدانید گیاه شما هر چند روز یک بار به آبیاری نیاز دارد. و یا اینکه باید در مکان‌های کم نور قرار بگیرد و یا پر نور؟ نوع خاک و کودی که نیاز دارد نیز مهم است. برای قلمه زدن آن و تکثیر آن چه باید کرد؟

همان طور که می‌بینید، پاسخ تمامی سوالات بالا بر روی شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی، تاثیر گذار است. اگر به گیاهی بیش از حد مورد نیاز آب بدهیم، ابتدا ریشه آن می‌گندد و سپس ساقه و گلبرگ‌ها زرد می‌شوند. همچنین اگر گیاهی که به مقدار زیادی نور نیاز دارد را در مکانی کم نور بگذاریم، پس از مدتی پژمرده می‌شود و برگ‌های آن به زردی می‌گراید. پس دقت به شرایط نگهداری این گیاهان، کمک می‌کند تا شاداب بمانند و همچنین تکثیر آن‌ها را امکان پذیر می‌کند.

نکته دیگری که وجود دارد این است که بعضی گیاهان می‌توانند در آپارتمان بمانند و بعضی دیگر نه. گیاهان آپارتمانی، مخصوص محیط داخلی منزل هستند و نمی‌توان آنها را در باغچه حیاط کاشت. زیرا این گیاهان توانایی تحمل سرما یا گرمای بیش از حد را ندارند و به سرعت از بین می‌روند.

همچنین گیاهی که برای رشد و نمو به خاک باغچه و هوای آزاد نیاز دارد را نمی‌توان در محیط منزل نگه داشت و باید حتما در محیط باغ کاشته شود. موقع خرید گیاهان آپارتمانی، این نکته را در نظر بگیرد که این گیاهان پیش از منزل شما در گلخانه نگهداری می‌شده‌اند و مهم است که در خانه هم بتوان، محیطی مانند آن جا را فراهم کرد.

خرید گیاهان آپارتمانی

فضای زندگی خود را با گیاهان آپارتمانی زیباتر کنید تا حال و هوای شما نیز زیباتر شود. در حالی که ممکن است فکر کنید برای نگهداری گیاهان آپارتمانی به فضای بزرگی در خانه احتیاج دارید، با بازید از سایت حریرگل متوجه می‌شوید که با هر متراژ آپارتمان و با هر نوع سلیقه‌ای، ما یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم. خوشبختانه، مجموعه‌ای کامل از گیاهان آپارتمانی مناسب برای کوچک ترین خانه‌ها نیز وجود دارد. برای خرید گیاهان آپارتمان که با قیمتی بسیار استثنایی عرضه می‌شوند، سری به سایت حریرگل بزنید.

صفات ایده آل برای گیاهان آپارتمانی

هنگام خرید گیاهان آپارتمانی هر چیزی را که نظرتان را جلب می‌کند، خریداری نکنید. درعوض، دقت کنید که گیاه شما در آینده چقدر بزرگ خواهد شد، به نور کم نیاز دارد یا زیاد؟ به چه میزان مراقبت نیاز دارد و اگر شما یک هفته کامل را در مسافرت به سر می‌برید، پس از بازگشتن با چه صحنه‌ای قرار است مواجه شوید؟ وقتی به دنبال خرید یک گیاه برای آپارتمان خود هستید، در اینجا باید دو نکته مهم زیر را در نظر داشته باشید:

  1. شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی نحوه تکثیر گیاهان آپارتمانی

ویژگی‌های مشترک برای گیاهان آپارتمانی

  • گیاهان آپارتمانی به نگهداری کمی نیاز دارند. به این معنی که آنها نیاز به مراقبت زیادی به غیر از آبیاری و دوز گاه به گاهی از کود ندارند. در صورت فراموش کردن آبیاری آنها به سرعت پژمرده می‌شوند. گیاهان آپارتمانی گل دار، برگ و شکوفه‌های زیبایی دارند که باعث زیبایی دو چندان آن‌ها می‌شود. گیاهان آپارتمانی عمری طولانی مدت دارند. گیاهان آپارتمانی رایحه‌ای سنگین از عطر گل‌ها را که باعث حساسیت می‌شود، تولید نمی‌کنند.
  • برای استفاده در خانه‌هایی با فضای نسبتا کوچک بسیار مناسب و نسبتاً انعطاف پذیر هستند. بهترین گیاهان برای آپارتمان‌ها به طور معمول از نظر ساقه کوتاه هستند. گیاهان آپارتمانی خوب چشم نواز و بی نظیر هستند. هوای منزل را تصفیه می‌کنند و انرژی منفی را از شما دور می‌کنند.

7 گیاه برتر برای ساکنان آپارتمان

دلایل زیادی برای ترکیب گیاهان در دکوراسیون منزل وجود دارد. از آن جایی که بسیاری از افراد شاغل هستند و وقت زیادی برای رسیدگی به گیاهان را ندارند، ما لیستی از گیاهان خاص و بسیار محکم را برای ساکنین آپارتمان مانند خودتان تهیه کرده‌ایم تا تعهد کمتری نسبت به مراقبت و حفظ فضای سبز آپارتمان  داشته باشید.

1. پتوس: از ویژگی‌های مهم این گیاه، تصفیه هوا و دفع سمومی مانند فرمالدهید که اغلب در وسایل خانگی مانند فرش‌ها یافت می‌شود، است. گیاه پتوس می‌تواند در شرایط مختلفی دوام بیاورد، اما توجه داشته باشید که نور کم ممکن است باعث کاهش تنوع برگ‌ها شود.

2. سانسوریا: سانسوریا در دسته پر تحمل ترین گیاهان قرار می‌گیرد. فواید آن شامل توانایی تصفیه هوا و از بین بردن سمومی مانند فرمالدهید و بنزن است.

3. برگ عبا: این گیاهان دارای برگ‌هایی به رنگ سبز تیره هستند و می‌توانند زیبایی زیبایی بصری را به هر گوشه‌ای از آپارتمان شما اضافه کنند. آن‌ها همچنین به کم نور بودن میل دارند و با آب بسیار کمی و خاک ضعیف می‌توانند زنده بمانند.

4. کاکتوس: کاکتوس‌ها در انواع اشکال و اندازه‌های عجیب و شگفت انگیز موجود هستند. مراقبت از این گیاهان آسان است به طوری که حتی می‌توانند در بیابان هم زنده بمانند.

7. گیاه عنکبوت: گیاهان عنکبوتی در رده کم نور قرار می‌گیرند و نحوه تکثیر آن‌ها نیز بسیار آسان است. برای اطلاع از نحوه تکثیر گیاهان آپارتمانی و شرایط نگهداری آن‌ها به وبسایت حریرگل مراجعه کنید.

انواع دیگر گیاهان آپارتمانی

  • بامبو، بگونیا، بگونیا رکس، دیفن، باخیا، فیتونیا، برگ بیدی، کاج، مطبق، پا فیلی، نخل، مرداب

و صدها نوع گیاه دیگر در این دسته بندی قرار می‌گیرند که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. پس تا قبل از شروع سال جدید، فکری برای سرسبزی و زیبایی آپارتمان خود داشته باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

حریرگل

گل نشانهی مشارکت و دوستی است، زیرا با هدیه دادن گل. لذت بردن از زیبایی را با یکدیگر تقسیم میکنیم. طبق یافتههای جدید، گل و گیاه نه تنها بر احساسات شخصی افراد بلکه روی رفتارهای برونی و اجتماعی افراد نیز مؤثر است.وب‌سایت حریرگل در زمینه تولید و فروش گیاهان آپارتمانی فعالیت خود را از سال 96 آغاز کرده است.

منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل