اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811104455510013

اعتماد به نفس همسر خود را چگونه بالا ببرم؟

کد: 139811104455510013

http://bit.ly/395vvR0

، تهران , (اخبار رسمی): اعتماد به نفس همسر تا حدودی به رفتار و دیدگاه شما نسبت به او بستگی دارد. شما می‌توانید به همسر خود چنان قدرتی بدهید که او از پس سخت‌ترین مسائل نیز برآید. برخی زنان و مردان به دلیل عقده‌ها، ترس‌ها و پایین بودن اعتماد به نفس خود، آگاهانه یا ناخودآگاه در هر موقعیتی همسر خود را شماتت می‌کنند.

اعتماد به نفس همسر خود را چگونه بالا ببرم؟
اعتماد به نفس همسر خود را چگونه بالا ببرم؟

بر عکس برخی دیگر با تعریف و تمجیدهای بی اساس اعتماد به نفس کاذب داده و به طریقی دیگر موجب تخریب باورهای همسرشان می‌شوند. تخریب اعتماد به نفس همسرتان پیامدهایی منفی برای رابطه زناشویی شما خواهد داشت. همه انسان‌ها به یک حامی عاطفی نیاز دارند، شما می‌توانید با اقداماتی ساده این نیاز همسرتان و به طبع آن نیاز به محبت خودتان را نیز تامین کنید. در ادامه روش‌هایی برای بالا بردن اعتماد به نفس همسر ارائه شده است.

بالا بردن اعتماد به نفس همسر با بیان کلمات مثبت

ممکن است همسرتان فکر کند زیبا نیست یا اینکه نمی‌تواند در اوقاتی که با هم هستید شما را از نظر روحی و عاطفی ارضا کند. شما به راحتی می‌توانید با بیان احساس واقعی در مورد زیبایی همسرتان به او اعتماد به نفس بدهید. به او بگویید که چقدر در کنار او به شما خوش می‌گذرد. حتما صادق باشید تا کلمات مثبت تان تاثیر واقعی داشته باشند. تحسین ارزش‌های همسرتان باعث می‌شود تا افکار او بر روی نقاط قوت و مثبت شخصیتش متمرکز شود و از احساسات منفی فاصله بگیرد. سلامتی همسر شما تضمینی بر سلامت خانواده خواهد بود، پس نیازمندید تا به افکار او نیز رسیدگی کنید.

ارتباط مستقیم اعتماد به نفس همسر با خوشحالی او

با شناختی که از همسرتان دارید، می‌توانید هر روز با انجام یک کار ساده مثل پوشیدن لباس زیبا، درست کردن صبحانه مورد علاقه یا سپری کردن تعطیلات آخر هفته در جایی که دوست دارد، او را خوشحال کنید. وقتی کاری را با هدف خوشحال کردن همسرتان انجام می‌دهید، او به نیت شما پی می‌برد و احساس مهم بودن می‌کند. همین احساس، لذت کار شما را نیز چند برابر نشان می‌دهد.

جمع دوستان و خانواده فرصتی برای بالا بردن اعتماد به نفس همسر

شما بهتر از هر کسی نقاط قوت همسرتان را می‌شناسید. وقتی در یک جمع درباره همسر خود صحبت می‌کنید، ویژگی‌های مثبت او را تحسین کنید و احساس رضایت از زندگی مشترک تان را برای دیگران بیان کنید. به هیچ عنوان در یک جمع خانوادگی یا دوستانه، همسرتان را تحقیر نکنید. اگر نکته منفی در زندگی تان وجود دارد که می‌خواهید درباره آن با کسی مشورت کنید، حتما صحبت شما به صورت خصوصی و دو نفره باشد. یک جمع چند نفره به هیچ عنوان جای مناسبی برای بیان مشکلات خصوصی زندگی نیست و هیچ کمکی به حل مسائل شما نمی‌کند. اگر رابطه زناشویی دارای مشکلاتی است که دیگران هم متوجه آن شده‌اند حتما برای ممانعت از پیشروی مشکل در جلسات مشاوره خانواده شرکت کنید.

زمانی در روز را فقط به همسرتان اختصاص دهید

در جلسات مشاوره ازدواج شاهد بودیم بیشتر افراد پیش از ازدواج تصور می‌کنند که در آینده همیشه در کنار همسرشان خواهند بود و دوست دارند شب و روزشان را در کنار عشق زندگی خود بگذرانند. اما وقتی زندگی مشترک شروع می‌شود، بیشتر روز صرف کارهای فردی می‌شود. اگر می‌خواهید رسیدگی به امور شخصی شما را از همسرتان دور نکند، باید مقداری از روز را فقط به بودن در کنار همسرتان اختصاص دهید. 

تلویزیون را خاموش کنید، روزنامه، مجله و اینترنت را کنار بگذارید و فقط با همسرتان باشید. باید علاوه بر جسم ، فکر و توجه شما نیز حضور داشته باشد. لحظه به لحظه این حضور به همسرتان حس فوق العاده‌ای می‌دهد. باعث می‌شود تا همسرتان بفهمد که شما قدردان زندگی در کنار او هستید. این کار اعتماد به نفس شریک زندگی را بسیار بالا می‌برد و به شما کمک می‌کند تا خانواده شاد و موفق داشته باشید.

به جای موضوع بحث، به احساس او دقت کنید

فراز و نشیب‌های زندگی به یک اندازه روی زن و شوهر اثر نمی‌گذارد. ممکن است یک مسئله که از نظر شما کاملا بی اهمیت است، تمام فکر و ذکر همسرتان را مشغول کند. این مسئله در تمام دنیا به دلیل تفاوت‌های زنان و مردان کاملا طبیعی است. شاید غیر ممکن باشد که همیشه خودتان را جای همسرتان بگذارید و دقیقا مثل او فکر کنید. به جای این کار، بپذیرید که مشکلات و دغدغه‌های همسرتان به هیچ عنوان بی اهمیت و پیش پا افتاده نیستند. لازم نیست به نقدِ دیدگاه و تفکر او بپزدارید، تنها کمی با او همدلی کنید. مراقب بروز علائم افسردگی در همسر خود باشید.

دادن اعتماد به نفس با درک لحظات سخت همسرتان

در لحظات سخت حامی همسرتان باشید. از او بپرسید که از شما چه کمکی بر می‌آید. ممکن است همسرتان برای رفع مشکلش نیاز به کمی تنهایی داشته باشد و بخواهد مدتی را با خودش خلوت کند. در این مواقع او را تحت فشار قرار ندهید و به او بگویید هر وقت که دلش خواست می‌تواند با شما صحبت کند. وقتی همسرتان حمایت کامل شما را در مواقع بحرانی ببیند، به رفع مشکلش امیدوارتر می‌شود و وقتی که با حمایت و کمک شما مسئله خود را حل می‌کند، اعتماد به نفس بیشتری می‌یاید و در مسائل آینده نیز روی شما حساب ویژه‌ای باز می‌کند. 

اعتماد به نفس شما نیز شرط است

وقتی اعتماد به نفس شما و همسرتان بالا باشد، دیگر مشکلات نمی‌توانند لحظات زندگی را تلخ کنند. پس به دنبال راهی برای افزایش اعتماد به نفس خود نیز باشید. چون هر مسئله‌ای پیش رویتان باشد، با همفکری و حمایت یکدیگر از پس حل آنها بر می‌آیید. رضایت از زندگی در نبود مشکلات نیست، بلکه در قدرت حل مسئله موجود است. 

علاقه مندان می‌توانند با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق سایت honarehzendegi.com در ارتباط باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

روانشناسی و موفقیت