۴ قدم تا خانه رویایی

کد: 139811104455614432

http://bit.ly/2Sbofwg

، شیراز , (اخبار رسمی): برخی افراد با استعداد خاصی برای تشخیص رنگ‌ها و طراحی به دنیا می‌آیند، برخی دیگر مهارت طراحی را می‌آموزند. اما این مقاله برای افرادی است که فقط می‌خواهند خانه‌ای زیبا داشته باشند بدون اینکه هزینه یا وقت زیادی برای آموزش های لازم صرف کنند.اصول ذکر شده در این مقاله بسیار ساده است.

۴ قدم تا خانه رویایی
۴ قدم تا خانه رویایی

۴ قدم تا خانه رویایی

برخی افراد با استعداد خاصی برای تشخیص رنگ‌ها و طراحی به دنیا می‌آیند، برخی دیگر مهارت طراحی را می‌آموزند. اما این مطلب برای افرادی است که فقط می‌خواهند خانه‌ای زیبا داشته باشند بدون اینکه هزینه یا وقت زیادی برای آموزش‌های لازم صرف کنند. اصول ذکر شده در این مقاله بسیار ساده است. با انجام این اصول ممکن است خانه‌ی شما مثل خانه‌های موجود در کاتالوگ West Elm نشود، اما از نظر ظاهری به میزان قابل توجهی زیبا خواهد شد.

قانون اعداد فرد را دنبال کنید

قرار نیست در خانه‌ی شما همه چیز مانند یونیفرم، منظم باشد. وسایل دکوراتیو خانه خود را در گروه‌هایی با تعداد اعضای فرد قرار دهید. در هر گروه، اعضا در عین تشابه باید در یک یا چند ویژگی ظاهری تفاوت داشته باشند. از اشیاء کاملا مشابه استفاده نکنید.

نقطه‌ی کانونی را بیابید

نقطه‌ی کانونی برجسته‌ترین ویژگی یک فضا است. چیزی که در ورود شما به یک فضا، نگاه شما را متوجه خود می‌سازد. اگر نمی‌دانید تزیین فضا را از کجا شروع کنید، نقطه‌ی کانونی می‌تواند شروع مناسبی باشد. نقطه‌ی کانونی فضای شما می‌تواند یک پنجره بزرگ با منظره و یا یک شومینه باشد. اما اگر فضایی که در اختیار دارید که نقطه‌ی کانونی مشخصی ندارد، شما می‌توانید نقطه‌ی کانونی را خودتان ایجاد کنید. برای مثال یک دیوار را به رنگی دیگر رنگ‌آمیزی کنید سپس آن را با اثار هنری یا قفسه جذاب‌تر کنید تا به نقطه‌ی کانونی فضای شما تبدیل شود. همچنین می‌توانید نقطه‌ی کانونی را با توجه به کاربرد آن فضا بسازید. برای مثال اگر اتاقی برای مطالعه می‌خواهید، قراردادن یک کتابخانه می‌تواند نقطه‌ی کانونی شما را ایجاد کند. پس از یافتن نقطه‌کانونی، اطراف آن را تزئین کنید. در فرآیند تزئین از رنگ اصلی نقطه‌ی کانونی در سایل وسایل استفاده کنید.

فضای منفی را در نظر بگیرید

فضای منفی ناحیه‌ای است که با هیچ وسیله‌ای پوشیده نشده‌است. این ناحیه معمولا روی دیوار‌های شماست. این نواحی می‌توانند زیبا دیده شوند و دکور فضای شما را کامل کنند.

چند نکته جهت تزئین با استفاده از فضای منفی

1-از آشفتگی خودداری کنید. قرار نیست اگر تمام وسایلتان روی میز جا می‌شوند، همه‌ی آن‌ها را روی میز قرار دهید.بگذارید برخی قسمت‌ها خالی بماند.

2-هدفمند باشید. فضای منفی را برای هدف خاصی ایجاد کنید. برای مثال قسمتی را برای دیده شدن سایر تزئینات خالی بگذارید.

3-به اشکال دقت کنید. فضای منفی با شکل هندسی متضاد با سایر اجزای اتاق ایجاد کنید.

به دنبال فضایی باشید که با وجود خالی بودن زیبا به نظر برسد.

به ابزار تزیین نورپردازی دقت کنید

برای تزیین با وسایل نورپردازی بهتر است با انواع نورپردازی آشنا شوید.

1-نورپردازی عمومی: جهت روشنایی یکنواخت فضا انجام می‌شود. لوستر‌ها می‌توانند بهترین گزینه برای این نوع نورپردازی باشد . انتخاب یک لوستر مناسب برای یک فضا میتواند جلوه ی سایر تزیینات فضا را چند برابر کند.

2-نوپردازی وظیفه‌ای: وظیفه روشن کردن یک کار خاص را دارد. داشتن کابینت با نورپردازی مناسب میتواند فضای آشپزخانه را بسیار زیبا کند.

3-نورپردازی تاکیدی: جهت برجسته کردن یک بخش یا شی خاص انجام می‌شود. این نورپردازی مهمترین نوع در کار تزیین فضا است در این زمینه آباژورها و لوسترهای تک لامپ می‌توانند بهترین انتخاب باشند.. آنتخاب آباژور برای سالن نشیمن تاثیر زیادی در دیده شدن نقطه کانونی دارد و گاهی یک آباژور خاص میتواند نقطه کانونی فضا باشد.

این دستورالعمل برای شروع کار به شما کمک می‌کند اما در نهایت خانه شما باید خانه شما باشد و مطابق با سلیقه و ترجیحات شما تزیین شود. شما می‌توانید با استفاده از اصول یاد شده طرح ذهنی خود را ایجاد و به کمک افراد متخصص در گروه معماری مهزاد آرشیتکت خانه خود را به مکانی رویایی تبدیل کنید.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت مهزاد آرشیتکت مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی مهزاد

دکوراسیون داخلی مهزاد با هدف بالاترین کیفیت کار و داشتن سالها تجربه در زمینه طراحی ،معماری ، اجرای دکوراسیون داخلی فضا های اداری ، تجاری و مسکونی از سال 1390 فعالیت میکند و هم اکنون با داشتن کادری مجرب و متعهد در تمامی زمینه های مربوط به خود و بهره گیری ازدانش و فن آوری روزدر زمینه های مربوط به سبکهای مختلف طراحی کلاسیک ، مدرن ،روستیک ، مینیمال و ... توانسته است با اشخاص ، شرکتها و سازمانهای دولتی و خصوصی همکاری مستمر داشته باشد. شما میتوانید تمامی نمونه کارهای ما را به صورت روزانه از طریق صفحه نمونه کارها پیگیری کنید. همچنین برند مهزاد دارای یک نمایشگاه دکوراسیون داخلی در غرب شیراز می باشد. شما عزیزان میتوانید با مراجعه به محل دائمی نمایشگاه ما و مشاوره کاملا رایگان با همکاران متخصص در نمایشگاه بهترین تصمیم را در زمینه نیاز خود اتخاذ کنید.

منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل