اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811104455810703

14 خاصیت عرق کاسنی که نمی‌دانستید

کد: 139811104455810703

http://bit.ly/2RTIekl

، تهران , (اخبار رسمی): عرق کاسنی از یک گل آبی ارغوانی زیبا به نام کاسنی گرفته می‌شود و در مناطق مختلف ایران، مثل آذربایجان و مناطق کوهستانی خراسان فراوان یافت ‌می‌شود. امروزه با پیشرفت علم و تجربیات متعدد طب سنتی، خواص بیشتری از این عرق گیاهی مفید کشف شده است در ادامه 14 مورد از خواص عرق کاسنی و گیاه آن آمده است.

14 خاصیت عرق کاسنی که نمی‌دانستید
14 خاصیت عرق کاسنی که نمی‌دانستید

امروزه با پیشرفت علم و تجربیات متعدد طب سنتی، خواص بیشتری از این عرق گیاهی مفید کشف شده که در ادامه خواص عرق کاسنی و گیاه آن که در تحقیقات علمی مختلف ثابت شده‌اند، آمده است.

1. تقویت کننده کبد

طبق مطالعات انجام شده روی ماده‌ای به نام تتراکلروکربن، ثابت شده است که کاسنی قدرت حفاظتی بالایی در برابر سموم کبدی دارد. همچنین تحقیقات دیگری نشان می‌دهند که مصرف عصاره گیاه کاسنی از طریق کاهش آنزیم‌های آلانین آمینوترانسفراز (ALT) و آسپارتات آمینوترانسفراز (AST)، نقش مهمی در سلامت کبد دارد. عرق کاسنی به ویژه به بهبود کبد چرب غیرالکلی کمک می‌کند.

2. عرق کاسنی یک آنتی اکسیدان قوی است.

از مهم‌ترین فواید عصاره گیاه کاسنی ، خاصیت آنتی اکسیدانی آن است که به‌ نظر می‌رسد به دلیل وجود ترکیبات پلی فنلی متعدد در این گیاه باشد.

3. موثر در کنترل و پیشگیری از دیابت

ریشه گیاه کاسنی حاوی ماده‌ای به نام اینولین است. اینولین با تحریک تولید هورمون‌های کنترل کننده قند خون (به صورت غیر مستقیم) نظیر انسولین، نقش مهمی در پیش‌گیری و کنترل دیابت ایفا می‌کند. همچنین تانن‌های موجود در این گیاه باعث مهار فعالیت چربی سازی در سلول‌های چربی می‌شوند.

4. محافظت از نورون‌ها، دیگر ویژگی گیاه کاسنی

خاصیت آنتی اکسیدانی کاسنی باعث می‌شود تا رادیکال‌های آزاد اکسیژن که به بدن ما وارد می‌شوند، نتوانند به نورون‌های ما آسیب برسانند.

5. بهبود فعالیت ایمنی بدن

گیاه کاسنی می‌تواند فعالیت بیفدوباکترها را در بدن ما افزایش دهد و روی ارتقای سلامت دستگاه ایمنی بدن تاثیر بگذارد.

6. خواص دیورتیک عرق کاسنی

مصرف عصاره گیاه کاسنی، به ویژه قسمت ریشه آن، باعث افزایش فعالیت کلیوی و در نهایت اثر ادرارآوری می‌شود. مطالعات نشان می‌دهند مسئول بروز این پدیده، همان اینولین است که در بخش‌های قبل معرفی کردیم. اینولین یک پلی‌فروکتان است که اثرات متعددی نظیر تحریک سیستم ایمنی، کاهش تعداد میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا از دستگاه گوارش و کاهش خطر پوکی استخوان از طریق افزایش جذب املاح به ویژه کلسیم دارد.

7. خاصیت ملینی گیاه کاسنی

وجود اینولین و فیبر زیاد در این گیاه باعث داشتن خاصیت ملینی نیز می‌شود.

8. درمان جوش های ناشی از مصرف گرمی جات

عرق کاسنی با طبع سرد خود، به خوبی با اثر مواد گرم مقابله کرده و با معتدل کردن طبع شما، جوش‌های ناشی از خوردن گرمی‌جات را درمان می‌کند. به همین دلیل است که پزشکان طب سنتی، مصرف عرق کاسنی اصل را به عنوان یکی از بهترین راه‌های درمان جوش تجویز می‌کنند.

9. خواص ضد سرطانی

مطالعات حیوانی انجام شده روی گیاه کاسنی نشان می‌دهند که عصاره گیاه کاسنی در دوزهای بالا، با جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی (بویژه در سرطان کولون) می‌تواند به بهبود بعضی عوارض سرطان کمک کند. 

10. محافظت از پانکراس یا لوزالمعده

عصاره گیاه کاسنی می‌تواند از بروز علائم التهاب حاد پانکراس جلوگیری کند.

11. کاسنی یک ضد التهاب خوب است.

کاسنی با مهار عوامل پیش التهابی در بدن (مانند پروستاگلاندین E2 و COX2) می‌تواند اثر خوبی روی بهبود التهابات بدن بگذارد.

12. کاسنی یک ضد آلرژیک خوب نیز به حساب می‌رود.

کاسنی فعالیت عواملی که مسئول بروز حساسیت‌های زودرس هستند (نظیر ماست سل‌ها) را مهار کرده و از بروز چنین حساسیت‌هایی جلوگیری می‌کند.

13. موثر در کاهش چربی خون

اینولین با کاهش سنتز اسیدهای چرب، سطح گلیسرید سرمی را پایین می‌آورد که در بلندمدت باعث کاهش گلیسرین بد یا LDL می‌شود.

14. خواص ضدمیکروبی نیز برای کاسنی به اثبات رسیده‌اند.

در سال‌های اخیر، آثار ضد میکروبی عصاره کاسنی بر روی سویه‌های میکروبی بسیاری به اثبات رسیده است.

منبع گفته‌های بالا، مقاله عرق کاسنی درکام است. درکام یک فروشگاه محصولات سالم و طبیعی است که محصولات خود را با بالاترین درجه کیفیت و تضمین قیمت عرضه می‌کند. قیمت عرق کاسنی درکام به ازای هر لیتر 9500 تومان است. ضمنا این فروشگاه به تازگی باشگاه مشتریان درکام را نیز تاسیس کرده تا مشتریان خود را با پیشنهادات ویژه غافل‌گیر کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

درکام

درکام یک برند و فروشگاه در زمینه فروش محصولات و موادغذایی سالم، طبیعی و محلی است که می‌خواهد به کسب و کارهای محلی کمک کند تا توانمندتر شوند و با عرضه محصولات با کیفیت که به دقت از بهترین تولیدکنندگان و کشاورزان تهیه می‌شوند به مشتریان خود کمک کند به راحتی به محصولات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. اطمینان از کیفیت محصولات برای ما یک اصل اساسی است و برای هر یک از محصولات از تولیدکننده‌های زیادی نمونه گرفته تا بهترین‌ها را برای مشتریان خود فراهم کنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سلامت و زیبایی